שם המחבר: אורלי שטיימיץ, הרכזת החברתית של בי"ס ממ"ד-יבנה, בעיר נתניה

איתמר פוגש ארנב בנתניה

 

השנה, במסגרת סל התרבות היישובי, הוחלט על שנת המוזיקה ובמסגרתה נחשפו התלמידים לשני תחומי אמנות – הספרות והמוזיקה.

ביום חמישי, ז' אדר ב', 17.3.2016, יצאו תלמידי כיתות א'-ב' מבית החינוך ממ"ד "יבנה" בנתניה לצפות בהצגה המוזיקלית "איתמר פוגש ארנב", המבוססת על ספרו של הסופר דוד גרוסמן.

ההצגה  מספרת על המפגש המיוחד של איתמר האמיץ, שלא פחד משום בעל חיים חוץ מארנב, עם חבר קטנטן וחמוד. לאחר השיחה כשאיתמר מבין כי פגש ארנב, הוא מגלה שלמרות כל המחשבות המפחידות שחשב עליו, הוא לגמרי לא חושש ממנו.

הארנב, שפחד מילדים, כי חשב שהם מסוכנים, מגלה לאחר המפגש כי גם הילדים הם חביבים ובהחלט אינם כפי שחשב עליהם קודם.

את ההצגה ליוותה פסנתרנית וארבעה זמרים מהאנסמבל הקולי הישראלי של הפילהרמונית.

ההצגה הייתה מצחיקה ומרתקת והתלמידים, שעברו את ההכנה המתאימה ונחשפו לסיפור עוד לפני יום המופע, בכיתות, שיתפו פעולה עם הדמויות בהצגה והיו קשובים מאוד למוזיקה, בארבעה קולות  ובסגנון אופראי, שהלחין יוני רכטר. מוזיקה די מורכבת ולא קליטה לאוזנם של הילדים הרכים.

תודה לשחקנים אלי גורנשטיין ועדי צ'זרה,  לאנסמבל, לפסנתרנית ולרוני הקריינית (בתו של השחקן אלי גורנשטיין שספרה את הסיפור).  וכמובן תודה מיוחדת לגברת חדוה כהן, רכזת סל התרבות היישובית שבחרה לתלמידים הצגה מוזיקלית, איכותית ובעלת מסרים  ברורים על חברות וביטול דעות קדומות.  

לעמוד המפגש של "איתמר פוגש ארנב"

 

 

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.