מסביב גן עדן - היצע נוסף

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מוזיקה
משך זמן המופע: 60
סגנון: דוקודרמה
שם הרכב:
סיווג: הצגה בגודל בינוני
שם המפיק: אבנר לבב
קהל יעד: יא - יג
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 24/08/2017

נסעתי לפולין עם משלחת בית הספר. בפעם הראשונה עמדתי מול שרידי הזוועות. מה שנגע בי ובתלמידים יותר מכול היו הסיפורים האישיים. אני דור שני להורים שעלו מרומניה אחרי המלחמה. בעקבות המסע הרגשתי צורך לספר את הסיפור של ההורים שלי ולכתוב את זכרונותיי כילד להורים ניצולי שואה, כילד שהפך לנער שהפך למבוגר במושבה גרמנית בארץ ישראל. אבי נולד ביאש שברומניה, היה ברכבת המוות ולאחר מכן בעבודות כפייה. אמי נולדה בסוצ'בה שברומניה, נלקחה לטרנסניסטריה, שם איבדה את רוב משפחתה. אלוני אבא, המושבה הגרמנית בה גדלתי, היא מושבה של ניצולי שואה מרומניה. אנחנו הילדים גדלנו בצל העול הכבד אותו הביא דור ההורים מהמלחמה. המופע מבוסס על סיפור אמיתי, הדמויות המוצגות בו, ניצולי שואה מרומניה שהחיבור היחיד ביניהם הייתה המלחמה, הן מהעיניים של ילד. הדור השני במופע מוצג לא רק דרך הסיפור האישי שלי אלא גם של אחי, שנינו מצאנו מזור לאווירה ולמועקה הכבדה שהייתה בבית דרך אומנות.  בין הסיפורים שזורים שירים שנכתבו גם הם על ידי והולחנו על ידי אורי בר. מלבד הסיפורים והשירים מלווה המופע כולו במולטימדיה - ציורים ואיורים של אח שלי, ראובן לבב, צייר שחיי באמסטרדם וזכה בפרס אירופה לציור, ושלי, אני גם מורה לאומנות פלסטית, וקטעי ווידאו ארט שיצר מוטי בן צור בהם מנגנים אבי סינגולדה בגיטרות ולאה גדייב ספקטור בכינור. את המופע ביימה דורית לבב שני, מורה לתיאטרון. עם גיטרה ביד ובלי עכבות אני מישיר מבט אל נבכי נפשי וחושף בפני הקהל חוויות ילדות ובגרות באלוני אבא, בבית רדוף זיכרונות הימים ההם. המופע חושף גם את השפעת תקופת השואה על הילדות של הדור השני, אלא שנולדו אחרי, אבל חיו למעשה ביום יום את השלכותיה של השואה.

אבנר לבב -  אמן רב תחומי. בתיכון למדתי גיטרה והופעתי בכל אירועי בית הספר. במלחמת יום כיפור הופעתי בהתנדבות בבסיסים ברמת הגולן וסיני ולפני חיילים פצועים בבתי חולים. שירתי בלהקת חיל האוויר, שם רכשתי את הניסיון המקצועי המשמעותי הראשון שלי בשירה ובמשחק. במשך שלוש שנים הופענו בכל רחבי הארץ בהדרכתם של המוזיקאי יאיר רוזנבלום והבמאי שי לביא. בין השירים הידועים "את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק" ו"תמיד עולה המנגינה. לאחר השחרור משרותי הצבאי נסעתי לאמסטרדם ושם במשך שנתיים הופעתי במועדונים ובפני הקהילה היהודית. מאז סוף שנות השמונים ועד היום אני מופיע בפני קהלים רבים ומגוונים ברחבי הארץ כגון: מסיבות פרטיות, ועדי עובדים, בתי ספר באירועים שמיועדים הן לתלמידים והן למורים, דיור מוגן, ערבי שירה בציבור, קיבוצים, מושבים ועוד. בתחילה הופעתי בצמד "גיטרה וחליל" ולאחר מכן בצמד "הטרובדורים" וכיום אני מופיע גם בהרכבים נוספים; מופע של סיפורים ושירים של נחום היימן עם רונה וערבי שירה עם דוד נתן.  המופעים עוסקים בנושאים שונים ובתכנים שונים ומשלבים שירה וסיפור.
יש לי תואר ראשון בחינוך, אוניברסיטת פוליטכניק, צ'למספורד, אנגליה, תעודת אמן מבית הספר לאומניות בעין הוד,
ותעודת הוראה באומנות במכללת אורנים. משנת 1990 ועד היום אני מורה לאמנות, מרכז מגמת אומנות פלסטית ועיצוב ומחנך בבית הספר אורט רוגוזין, מגדל העמק. במהלך השנים הללו הצגתי עבודות שלי בתערוכות בגרמניה ובארץ ביניהם בגלריה של עמליה ארבל. כמו כן חלק מיצירותיי מופיעות בספרי אומנות.                                   
אורי בר שהלחין את השירים הוא מעבד מוסיקלי שהופיע ומופיע בהרכבים שונים. מוטי בן צור שיצר את קטעי הווידאו ארט מתמחה באנימציה ובאומנות הווידאו ארט. ראובן לבב הוא צייר שחיי שנים רבות באמסטרדם, זכה בפרס אירופה לציור בשנת 1980 והציג בתערוכות בכל רחבי אירופה – בגלריות ובמוזיאונים. מנגנים בקטעי הווידאו אבי סינגולדה בגיטרות שונות, על כינור לאה גדייב ספקטור - מופיעה עם אמנים רבים וידועים ביניהם עידן רייכל. דורית לבב שני, ביימה את המופע, למדה תיאטרון ובימוי בסמינר הקיבוצים ובאוניברסיטת תל אביב. 

התלמידים מקבלים דף מידע על המופע כהכנה לקראת צפייה.

בסוף המופע תלמידים שואלים שאלות בנוגע למופע והערכים שעולים ממנו. בין הנקודות שעולות:

קבלת השונה או הזר

טבע האדם

המשפחה כציר מרכזי ומשמעותי בחיי הפרט

העבר לעומת ההווה - האם ההיסטוריה חוזרת על עצמה 

דרכי התמודדות 

ההשפעה של מלחמה על הדורות הבאים

 

מפרט טכני מערכת הגברה של GBL: רמקולים 15 אינץ 600V ;שמספיקים לקהל של 500 איש, מיקסר, מיקרופונים, קונדנסרים. תאורת לדים מקרן ומסך גיטרה כיסא בר
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

שרית גיציס

לינק לצפיה

זוהר ניב

לינק לצפיה

אילן שוסטר

לינק לצפיה
אבנר לבב
0544706014

doritlevav@gmail.com

עמק יזרעאל, רחוב הגפן

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.