יוני רועה-סלסול ישראלי - זמר עברי

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מופע מוזיקה
משך זמן המופע: 50
סגנון: ישראלי
שם הרכב: רביעייה
סיווג: הרכב כלי
שם המפיק: יוסי - גבריאלי מפיק
קהל יעד: ד - יב
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 29/10/2018

"סלסול ישראלי" - מופע שירים המחבר בין מזרח ומערב ומביא איתו קלאסיקות מכל הזמנים.

הדרך שעשתה המוסיקה הים תיכונית מאז שנות החמישים ועד היום אל לב הקונצנזוס של תעשיית המוזיקה בישראל ראויה להערכה. שנים רבות פעלו האמנים בהתמדה וללא לאות אל מול הממסד על מנת לקדם את המוסיקה הים תיכונית. בסופו של דבר, רק לאחריהן התאפשר להם להביא את הפלורליזם התרבותי הזה את התודעה הקולקטיבית של הציבור בישראל.

במהלך איסוף השירים למופע היה קשה להימנע מלכלול שירים נפלאים שלא מצאו את דרכם למופע.  המוזיקה הים תיכונית  הושפעה מאוד מתרבויות אחרות כגון: יוון, טורקיה, מצרים ושאר מדינות מאזור הים התיכון.

המופע עובר באופן כרונולוגי דרך 7 עשורים של יצירה, מאז קום המדינה ועד היום, כשיוני מדבר על הדברים החשובים, המשפיעים והמאפיינים של כל עשור, והשירים הבולטים מתוכו אשר מושרים על ידי יוני והנגנים.

המופע מחבר בין דורות של זמרים וממריא מעל כל מחלוקת עדתית עם מוסיקה ישראלית ומקורית במיטבה.

את המופע מנהל אמנותית, מנחה ושר, היוצר, הזמר ואיש הטלוויזיה - יוני רועה.

המופע מלווה תזמורת בת 3 נגנים, וסוחף לשירת רבים.

שנות ה 40-50  דברי קשר יוני רועה

יוני רועה דברי קשר שנות ה 60

יוני רועה דברי קשר שנות ה 70

יוני רועה דברי קשר שנות ה 80

יוני רועה דברי קשר שנות ה 90

יוני רועה דברי קשר שנות ה 2000

יוני דברי סיום.להצלחתו הראשונה זכה רועה בשנת 1986, לאחר שחברו ללהקה הפגיש אותו עם אלי לוזון, אז זמר מתחיל. רועה, שלימד את לוזון לנגן בקלידים, הבחין בכישרון השירה של לוזון, והשניים הקימו צמד. באותה שנה טס הצמד לבריסל שבבלגיה, ושם הופיעו במועדון ישראלי. כעבור שנה חזרו לישראל והקליטו אלבום לאלי לוזון. רועה הלחין את כל שירי האלבום, ממנו זכור בעיקר השיר "איזו מדינה" שכתב במשותף עם לוזון. בשנת 1988 נפרד הצמד וכל אחד הלך לדרכו. בשנת 2013 לפני יום הבחירות כתב בית נוסף לשיר "איזו מדינה" לקשת שרית חדד, את השיר ביצע אחד הזמרים ששרית סיפחה לעצמה כמנטורית ב"דה וויס".

בשנת 1988 חופני כהן הכיר ליוני את שלומי שבת, אז זמר מתחיל שחזר ארצה מארצות הברית. השניים החלו לעבוד יחד, לאחר ששלומי נכשל עם אלבומו "מן החושך חזרתי". זמן קצר לאחר מכן הקליטו אלבום חדש בהפקתו המוזיקלית וניהולו האמנותי של יוני עם הסינגלים המצליחים - "מחרוזת מרגריטה", "האדמירל", "נשירה" ו"בגלל הרוח". האלבום זכה להצלחה גדולה מאוד, כעבור שנתיים הקליטו השניים את האלבום "אל תלכי רחוק מדי" ולאחר צאתו נפרדו דרכיהם.

זמן קצר לאחר מכן הכיר רועה את הזמרת אביבה אבידן. רועה כתב לה את שירה המוכר ביותר, "פרי גנך", אותו כתב לזכר חברו חן ברוד שנהרג בלבנון. השיר הוקלט פעם נוספת בדואט של אביבה אבידן ואלי לוזון וזכה להצלחה גם הוא.

בתחילת שנות ה-90 הפך רועה לפזמונאי ומלחין מצליח, וכתב שירים רבים, ביניהם "לכי אחרי במדבר" לאורנה ומשה דץ, "כותל המזרח" בביצוע אביבה אבידן ודקלון, "על אם הדרך" בביצוע אלכס זודיאק, "את לי אור" בביצוע לאה לופטין ועופר לוי, "חלום בלבן" לאלכס ו"זודיאק" לירון חדד, איתו הופיע בקדם אירוויזיון 1992.

ב-1992 יוני כתב את השיר "יום סבבה" ללהקת "אטרף" ולשלומי שבת. באותה שנה כתב יוני את הגרסאות החדשות לשיריה של זהבה בן לסרט "טיפת מזל".

בשנת 1993 הוזמן רועה להיות המנהל המוזיקלי של התוכנית החדשה "בטברנה" עם שמעון פרנס. בשנת 2000 הפך למנחה התוכנית.

בשנת 1994 יצא האלבום "יוצא לדרך", ובו שירים שכתב והלחין לזמרים אחרים. האלבום נמכר בלמעלה מ-50,000 עותקים. באותה שנה הועלה ערב למענו בפסטיבל ערד, ובו הופיעו אמנים איתם עבד. רועה זכה לפרסום כלל ארצי, ומאוחר יותר עלה המופע בכל רחבי הארץ. עוד באותה שנה כתב את הלהיט "מנואל" לגליקריה.

בשנת 1997 קיבל יוני פרס הוקרה ממשרד החינוך והתרבות על כתיבת האורטוריה "שירת הים", היצירה נכתבה עבור מופע שורשים במסגרת פסטיבל ישראל והוצגה על בימת תיאטרון ירושלים בליווי תזמורת הסימפונייט, מקהלה בת 50 זמרים עם הסולנים ישראל רנד, אלי לוזון, אבי כהן, ג'נט רוטשטיין.

בשנת 1999 הלחין לשייקה לוי את השיר "חברים" למילים של דודו ברק, ואת "חברים בכל מיני צבעים" לשרית חדד, שכתבה חנה גולדברג בשנה זו יוני כתב את השיר "שיר ישראלי" ביחד עם חמי רודנר לכבוד שבוע הזמר העברי.

בשנת 2000, לצד הנחייתו בתוכנית בטברנה בערוץ הראשון, הלחין את השירים "תצלום שהצהיב" ו"עכשיו כמו פעם" לנורית גלרון, ואת "רוצה לעשות מה שבא לי" לשרית חדד.

בשנת 2003 הלחין רועה יחד עם יוג'י גבאי את השיר "מילים לאהבה" שכתב יוסי גיספן, איתו התחרה ליאור נרקיס באירוויזיון. באותה שנה כתב והלחין לזהבה בן את השיר "גשם של ברכה", לאלי לוזון את "שיבוא שלום" ולשרית חדד את "אהבה מעבר לפינה" שכתב יואב גינאי, אשר שימש כשיר הפתיחה של סדרת הטלוויזיה "אהבה מעבר לפינה".

ב-2004 כתב לבר כהן את "בלעדייך מרגיש אבוד".

בשנת 2007 כתב יוני את השיר "מעגל שבור" ביחד עם יענקלה רוטבליט וזה מתוך אלבום מיוחד "זעפרן" אשר שילב רוק כבד עם התזמורת הערבית מנצרת. העבודה על האלבום תועדה בסרט דקומנטרי לערוץ 24.

בשנת 2010 כתב יוני ביחד עם אהובה עוזרי את השיר "מעיין" שהיה שיר בונוס באלבום האוסף שבו חידש יוני להיטים שכתב לאחרים כמו "זודיאק", "חברים", "את לי אור", "מנואל" ועוד. ואת השיר "מודה אני" לאלבום המזרחי של הזמר החסידי יעקב שוואקי מארצות הברית.

בשנת 2011 יוני רועה כתב לזמר עומר אדם את הלהיט הגדול "נמס ממך" ואת "ילד טוב בגוף של ילד רע". באותה שנה כתב יוני גם לליאור נרקיס את השיר "פצצה", לאייל גולן את "לילד הזה התפללתי", שיצא במקור ע׳׳י חיים ישראל.

בשנת 2012 כתב לשרית חדד את השיר "כמה כמה" ביחד עם הזמר והיוצר קובי אוז. באותה שנה יוני כתב את "השגחה עליונה", שיר האודישנים של תוכנית הטלוויזיה "אייל גולן קורא לך".

ב-2014 כתב לזמר רז חדד את השיר "אל תבכי" ולזמרת שני יצהרי את "צמוד צמוד".

ב-2015 כתב ביחד עם קובי אוז לאלי לוזון ולרז חדד את השיר "מלכודת התשוקה"

בנובמבר 2013 יצא השיר "שדות" כסינגל ראשון מתוך אלבומו השישי בביצועו שראה אור באפריל 2014 כשהלהיטים הבולטים מתוך אלבום זה הם "הבית ריק", "ברך", "למונילי", "שתמיד יהיו לי מילות תודה", "נאחז בחלום".

קריירה כמבצע

בשנת 1998 הקליט רועה את אלבום הבכורה שלו, "זו אותה הרוח". הלהיט הגדול ביותר ממנו היה הדואט "זו אותה הרוח" עם חוה אלברשטיין, שכתבה והלחינה את השיר, והייתה היועצת האמנותית של האלבום. באלבום בלטו גם השירים "שיר אושר" שכתב רוני סומק, "כשתבוא", שכתב רועה לבנו הבכור ובוצע במקור על ידי אביבה אבידן, "אז מה אם היא אוהבת" ושיר הבונוס "פרי גנך" שהוקלט מתוך הופעתו.

בשנת 2000 הקליט דואט לשיר "עכשיו" מאת רמי סערי שהלחין לנורית גלרון. בשנת 2001 הקליט את אלבומו השני, "טבק" עם הלהקה הקבועה של התוכנית "בטברנה". באלבום בלטו השירים "אלה" (דואט עם דקלון), "אם תבואי עכשיו", "היא כל כך יפה", "חיטה" ו"אנה נ'חבק".

בשנת 2005 הוציא את אלבומו השלישי, "בלדות", בו שבעה שירים שאת כולם הלחין, פרט לדואט "בשקט שנשאר" עם מפיקו המוזיקלי יוסי פרץ, שכתב והלחין את השיר.

בשנת 2007 הוציא את האלבום "זעפרן".

בשנת 2010 הוציא את האלבום "תחנת איסוף" בו חידש שירים שכתב לאחרים כמו "פרי גנך", "זודיאק" ועוד.

בשנת 2014 הוציא את האלבום "שדות", באלבום החדש של רועה, ישנם 11 שירים. פרט לחומרים שלו כלולים בו טקסטים של מני בגר, יואב גינאי, נועם חורב ואסתר שמיר.

2015 - הלחין וביצע את שירו של המשורר ארז ביטון "צבעים" במסגרת הסדרה "גיבורי תרבות" שהפיקו צוותא ת"א למשורר. השיר יצא כסינגל לרדיו

מוזיקה מזרחית ומוזיקה ישראלית, המשותף והשונה, והתפתחותן מאז קום המדינה.

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
יוסי - גבריאלי מפיק
0525971208

ydgavrieli@gmail.com

ירושלים, חנה בבלי 38

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.