נרקיס מלך הביצה

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: עמותת שיא(גושן)
קהל יעד: גן - ב
כמות קהל מקסימלית: 450
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 20/10/2015


הספר "נרקיס מלך הביצה" שדורות רבים גדלו עליו, מוגש בעיבוד בימתי חדש, כקלאסיקה ישראלית נוגעת ללב בה שזורים שיריו היפים של לוין קיפניס.

"סיפורנו מתרחש בארץ ישראל, ממש כאן. סיפור משלנו, כחול- לבן.
מקצתו קרה באמת והשאר רק חלום, סיפור על הקרבה אמיצה שלא רואים כל יום..."

סיפורנו מתחיל בעמק החולה, בשנות החמישים של המאה שעברה, כאשר החלוצים העבריים החלו לייבש את הביצות במדינת ישראל הצעירה.  רעש העבודות הגיע לאוזניו של המלך צפרדיהו השלישי, אשר חשש שאם ייבשו את הביצות, ממלכת הצפרדעים החיות בעמק החולה, תיהרס ולא יהיה להן היכן להתגורר. מרוב דאגה, המלך נפל למשכב וחלה במחלה נדירה.
כל רופאי ממלכת הצפרדעים היו אובדי עצות, הם חיפשו למלך תרופה, אבל ללא הצלחה.

מפגש קסום בין צפי הצפרדע, בנו הבכור של המלך, לבין לוין קיפניס, המשורר והסופר, הוליד רעיון קצת מוזר שהוביל את הצפרדע למסע עתיר הרפתקאות, אחר פרח ארצישראלי שיסכים להתגורר בביצות.

הזמן כמעט אזל והמלאכה מרובה. האם ימצא צפי את מה שרצה? בסופו של מסע מרתק במרחביה ונופיה הקסומים של ארץ ישראל, צפי למד שהקרבה אמיצה, ויתור ואהבה, לעיתים יכולים להיות פיתרון למחלה, מכאוב או דאבה. צפי מגלה את כוחו המיוחד ואומץ ליבו ואילו החלוצים מבינים שהטבע הוא יפה להתפעל וחשוב שיתקיים לצד האדם וההתיישבות בארץ ישראל, כי חייבים לכבד ולשמור על הטבע ונופיו הנפלאים, כדי שיישארו כאן גם עבור הדורות הבאים.
"נרקיס מלך הביצה"

מחזה ובימוי: משה בן שושן, רענן פררה

מוסיקה: שי אלון
תפאורה: טלי אוטולנגי
וידאו ארט: ינון פורת
איורים: דנה לוי
תלבושות: לימור הרשקו (דרור)
תאורה: אורי מורג
כוריאוגרפיה: אור משיח ויוסף אלון
שחקנים: אסף דגני, גל בן שלום, דניאל מייזלר, טלי ביק, לירן קנטרוביץ,
תמר רצאבי/נעמה בסון

 

נקודות לדיון בעקבות הצפייה בהצגה

  • נתינה לאחר- הנרקיס הוא היחיד שנתרם לבקשתו של צפי ויצא עימו אל הביצה. הוא לא ביקש דבר בתמורה לכך, אלא עשה זאת מטוב ליבו ומנדיבותו. מומלץ לשוחח עם הילדים על נושא של נתינה ללא תמורה, נדיבות, חברות ועזרה לזולת.
  • מסעו של צפי- ניתן לדון עם הילדים על התחנות השונות במסעו של צפי: מה רצה להשיג במסע? מה היתה מטרתו? מה הניע אותו לצאת למסע להצלת אביו החולה? אילו דמויות פגש בדרך? מה למד עליהן, כיצד סייע להן וכיצד קיבל מהן עזרה בחזרה? איזה מהדמויות הילדים הכי אהבו? ניתן לחשוב על פעילות יצירתית שכוללת צביעה, גזירה, הדבקה או כתיבה והמחזה של תחנות במסעו של צפי.
  • אדם וטבע- ההצגה מציבה שני נושאים חשובים ופעמים רבות גם מנוגדים זה מול זה: התיישבות האדם מול השמירה על משאבי הטבע. דונו עם הילדים על חשיבות עיבוד האדמה, ההתיישבות והצמיחה העירונית אל מול חשיבות השמירה על הטבע, על בעלי החיים ועל הצמחים, שלכל אחד מהם, גם לקטנים ול"זוטרים", יש תועלת רבה ותפקיד משמעותי במעגל החיים. 
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
עמותת שיא(גושן)
050-2546962א

tgos100@gmail.com

, רח' גיל 83, הרצליה

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.