החול יכול- אומנויות החול -היצע נוסף

תחום: אמנות פלסטית
תת-תחום: אמנות פלסטית
משך זמן המופע: 120
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש אמן
שם המפיק: מרכז קהילתי קריית ביאליק החול יכול
קהל יעד: גן - יב
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 11/10/2018

ה"חול יכול", מתחם הקונספט הייחודי מסוגו הוא מתחם הסדנאות של האומן בו נחשף הקהל אל אומנויות החול השונות והמרתקות, בין היתר: הנפשה וציור, תאטרון מעל במת חול, מייצג חזותי, פיסול תלת מיימדי 

ואומנות יצירת מנדלות צבעוניות על גבי מצעי חול .

המקום מזמן מפגש עם הניסיון והידע אותו רכש האומן. בהדרכה מלאת תשומת לב, מסביר האומן על איכויות החול ומציג את הטכניקות והכלים הנדרשים ליצירה ולביטוי אומנותי.

ממה מורכבת הפעילות:

סיור פתיחה קצר, הכרות אישית עם האומן ועם מגוון אומנויות החול המרתקות. 

* אומנות ומדע: האומן מציג "חולות עולמיים" במייצג מיקרוסקופי כשפלא גרגירי החול מוקרן למסך בתמונות מוגדלות. התמונות מעשירות ביידע אודות מרכיבי החול, שונותם, צבעיהם וצורותיהם המרהיבות.

* אומנות ההנפשה בחול: האומן מראה את טכניקות הציור והאנימציה על שולחן אור-חול מואר, כשהתהליך מצולם, מוקרן אל מסך ומזמין את הצופים ליצירת דיאלוג מתוך סקרנות מעשית.

* אומנות הפיסול: האומן יוצר ומלמד את שלבי הבניה והפיסול התלת מיימדי החל מוריאציות של מילוי ודחיסת החומר בתבניות, קיבוע, גילוף וחריטת הפרטים עד התוצר המוגמר. בזמן התהליך נחשפים הצופים

  לטכניקות העבודה ולשימוש בכלים המיוחדים. 

* בסיום ההדרכה יתנסו המשתתפים בעצמם בחוויות יוצרות פרי דימיונם באומנויות החול המגוונות.

כמות משתתפים: עד 50 איש סה"כ ( כולל ילדים וצוות).

עלות: 32 ש"ח למשתתף * אינה כוללת הסעה

 

 שי כספי, אמן רב תחומי, בצעירותו למד צילום באיטליה, עבד כצלם בעיתון "מעריב" וצילם בארץ ובעולם. עם השנים וטיוליו הרבים, תשוקתו משכה אותו לעסוק בחומר ראשוני, בתולי. בין מסעותיו, כשהוא מקבע את הרגע בצילום, הוא קלט איך הטבע ממשיך להשתנות כהרף עין ,"מפסל ומצייר כל פעם מחדש". כך מצא עצמו נמשך לחומר ולאומנות אחרת המתחדשת ומתמשכת מרגע לרגע. עם הבנות אלו וכישוריו כצלם, לראיית הפרטים מחד, והשלמה דרך זוויות מיוחדות לתמונה רחבה מאידך, שי נמשך לאומנות הפיסול בחול. את טכניקות היצירה לימד את עצמו ויצא להכיר את טובי האומנים ב "  - " FIESA- International Sand Sculpture Festival"הפסטיבל הבינלאומי לפיסול בחול".

המפגש עם האומן מזמן להכרות עם מגוון אומנויות החול המרהיבות, מחולל פלא וקסם, משלב חוויות חקר וגילוי עם חוויות תחושה ועשייה אקטיבית יוצאות דופן.

 


 

 

מפרט טכני שולחנות אור וחול :Sand Animation זריית חול על גבי זכוכית מוארת, מציירים בין צללים, כשהתהליך מצולם ומוקרן למסכים לעיניי המשתתפים. ארגזי חול: ;לפיסול בענק, גילוף ;ובנייה מורכבת ותלת מימדית . מייצג פיסולי: ;עמדת פיסול אומנותי עליה מדגים האומן ;טכניקות עבודה ליצירת מייצג חזותי. חדר חושים ותיבות סיפור בחול: ;חדר מסתורי עם תיבות חול צבעוניות בהן הסיפור נעלם ודמיון היוצר משלים את הפרטים. תיבת מנדלה בחול: תיבת חול ייחודית באור מתחלף ותבניות גיאומטריות לביטוי אומנותי. תאטרון צלליות בחול : מעל במת חול מניע היוצר את ידיו לצורות בצלליות ומציג דמויות ופריטים אל מסך מואר. תמונת חול: יצירה צבעונית על גבי שרטוט גיאומטרי עליה מפזרים גרגירי חול צבעוני ;באמצעות צינורות קטנים, משפכים וכלי עץ.
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה רחל אמיר סל תרבות ביאליק

לינק לצפיה

המלצה מור ביהס אביטל

לינק לצפיה

המלצה שרה מנהלת ביהס קורצאק קריית שמונה

לינק לצפיה
מרכז קהילתי קריית ביאליק החול יכול
0586688654

yamitcaspi@gmail.com

20182, יוסף לוי 42 קריית ביאליק

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.