חלום בהקיץ-היצע נוסף

תחום: תיאטרון
תת-תחום: תיאטרון
משך זמן המופע: 50
סגנון: הצגת ילדים
שם הרכב: תאטרון רחוב
סיווג: הצגה בגודל בינוני
שם המפיק: שק"ל
קהל יעד: ה - ב
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 24/04/2017

עלילת "חלום בהקיץ" מבוססת על "חלום ליל קיץ" בעיבוד המותאם לכל הגילים ילדים בני נוער ומבוגרים,

סיפור העלילה מבוסס על המחזה המקורי. שני זוגות בורחים אל היער. בת המלך, שאינה רוצה להינשא לחתנה המיועד, בורחת עם אהוב ליבה. גם החתן המיועד יוצא ליער ובעקבותיו צעירה אחרת המאוהבת בו והוא אינו חפץ בה. ביער מתאמנת גם קבוצת שחקנים חובבים על העלאת מחזה לכבוד יום הולדתו של המלך הקרב ובא. הסיפור מסתבך עוד יותר כאשר מלך היער ומלכת הפיות נכנסים למאבק. מלך היער והשדון פוק גורמים, בעזרת אבקת הקסמים שגנבו ממלכת הפיות, לכל המעורבים, להתאהב מחדש. גם מלכת הפיות נופלת במלכודת זו, אך בסוף הכול בא על מקומו בשלום. 
תיאטרון שיאים של שק"ל פועל מזה 21 שנה כתיאטרון ייחודי המפעיל אנשים עם מוגבלויות שונות בשילוב עם שחקנים וזמרים מקצועיים. מטרותיו: לאפשר למשתתפים היכרות והתנסות בתיאטרון בתחומי משחק, אמנות, תנועה, מחול, אמנות, מוזיקה וכתיבה יוצרת. לשלבם בלמידה נורמטיבית במסגרת תכניות המותאמות להם בסטודיו למשחק ניסן נתיב ובביה"ס לתיאטרון חזותי.

בשנת 2015 הועלתה בכורת  "חלום בהקיץ" בבימויו ועיבודו של יצחק לאור  במסגרת מופע רחוב בפסטיבל ישראל  המופע  הופק כתיאטרון חוצות הנותן ביטוי לכישורים שונים של השחקנים בתחומי אמנות שונים ויצירת מודעות ציבורית רחבה. בהפקה משולבים שני  שחקנים בוגרי ניסן נתיב:  מאשה שמואליאן המשמשת גם כעוזרת במאי ומנהלת ההצגה) ואביר מזרחי  המופיעים ביחד עם  ששת שחקני תיאטרון שיאים שחקנים עם מוגבלות שכלית התפתחותית;   ניהול אמנותי - ד"ר עופר רביד;  ניהול הפרויקט;  ד"ר עמנואל שן; מוזיקה מקורית בביצוע חי -  עופר שריקי; עיצוב תפאורה ותלבושות - מיכל ענבר. מנהלת שיווק: עדה עוז. 

ההצגה ממחישה  יכולותיהם והשתלבותם בחיי התרבות והאמנות בישראל של של אנשים עם מוגבלויות שכליות בעולם התרבות והאמנות בישראל 

המופע  מפגיש בצורה חוויתית ומשעשעת  ילדים בגיל הרך עם עולמו של שייקספיר  ועם המחזה המקורי חלום ליל קיץ

ההצגה מדגישה את הקשרים הנוצרים בין השחקנים עם המוגבליות עם השחקנים המקוריים . כך למשל מלך היער מופיע ביחד עם פוק שהוא שחקן עם מוגבלות והציל הוא שחקן עם תסמונת דאון המחזור על ידי השחקנית המקצועית לאורך כל המחזה

ההצגה מחדדת את נושאי ההכלה השוויון והסובלנות כלפי אחר והשונה 

כשההצגה מוצגת באולם ניתן לפתח דיון המשולב גם סרט קצר על ההפקה . הדיון בסוף ההצגה יהיה מבוסס על השתתפותם של כל שחקני המופע והבמאי או מנהל הפרויקט. 

מפרט טכני באולם: ;במה בגודל 8X10 ; תאורה : שטיפה מלאה ; בחוץ רחבה בגודל 10X10 ; המופע כולל גם הגברה המגיעה עם המופע ;
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

חלום בהקיץ - שלוש המלצות

לינק לצפיה
שק"ל
0505741315

adao@shekel.org.il

ירוושלים, רח' יד חרוצים 11

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.