ורטיגו ותזמורת המהפכה-רעש לבן

תחום: מחול
תת-תחום: מופע מחול
משך זמן המופע: 60
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: להקת המחול ורטיגו
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 31/05/2018

שיתוף פעולה ייחודי בין להקת ורטיגו ותזמורת המהפכה.

רעש לבן מטילה ספק בדרך שבה אנו חיים וחושבים ועוסקים במתח שבין הרעש הסובב אותנו לכמיהה לשקט הפנימי.

מחול העוסק בעימות בין ייצוגי התרבות לייצוגים של הטבע, ובהתמודדות של הפרט עם המתח שבין רעש הסביבה לרחשים ולקולות הפנימיים. התמסרות לכוח הכבידה והתחברות מחדש ליקום, לאנרגיית החיים הקושרת אותנו לאדמה ולבני האדם, לשוב להיות חלק מהשלם ולא להשתלט עליו.

היצירה רעש לבן של להקת המחול ורטיגו נוצרה מחדש בשותפות עם תזמורת המהפכה. אורגת יחד מחול ומוסיקה חיה, שמקיימים לעיני הצופה דיאלוג מעורר המגלם את מורכבות מצב האדם בעידן המודרני, המשתנה תדיר. המוסיקה המקורית שנכתבה ב 2008 על ידי רן בגנו עברה עיבוד ותזמור לכלי מיתר וכלי הקשה ומחדדת את המפגש בין הרעש הלבן שסביבנו ובין הלמות הנפש והפריטה על מיתרי הלב. המפגש האנושי, החי, בין הרקדנים והמוסיקאים הוא שמבקש לחדור, למרות הכל, את הרעש הלבן ואת קהות החושים.
נעה רוטהיים - הכוראוגרפית - מנהלת אמנותית, כוריאוגרפית ומייסדת של להקת המחול ורטיגו

נעה נולדה בארה"ב בשנת 1965 וגדלה בנתניה, שם עשתה את צעדיה הראשונים במחול בסטודיו של אסתר בש ובהנחייתה של שרה יוחאי. כילדה למשפחה דתית לא התאפשר לנעה להמשיך בהכשרתה בתחום המחול עד לשחרורה משירותה הצבאי כחיילת נח"ל בעיירת הפיתוח ירוחם. בשנת 1990 השלימה את לימודי המחול באקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין בירושלים ומיד אחר כך הצטרפה כרקדנית אל להקת תמר הירושלמית, שם פגשה את עדי שעל ויחד ייסדו את להקת המחול ורטיגו, בשנת 1992. יצירתה האמנותית המקורית ושפת המחול הייחודית שפיתחה זוכות להערכה רבה ולביקורות מצוינות בארץ ובעולם. דרך התנועה היא חוקרת מבנה וצורה, בוחנת את גבולות הגוף והתודעה באופן אשר מעורר השראה אמנותית ומעודד אחריות חברתית ומודעות לסביבה. נעה פועלת ויוצרת מן המרכז למחול של ורטיגו בירושלים ובכפר האמנות האקולוגי של ורטיגו בקיבוץ נתיב הל"ה שם היא מתגוררת עם בן זוגה, עדי שעל, ושלושת ילדיהם..

 

רן בגנו - המלחין

נולד בשנת 1965. משנת 1987 ועד היום עבד במגוון רחב של סגנונות ומסגרות מוסיקליים.
בשנים האחרונות המנהל המוזיקלי של להקת המחול ורטיגו, מלחין את המוסיקה לעבודותיה של נועה וירטהיים: "לימבוס", "חמסין", "איש חוטים", "אסתר", "סילויה" ו"לידת הפניקס".
בגנו הלחין את המוסיקה להפקות במה רבות- "מותו של סוכן", "מונולוגים מהוגינה" ,"ביקור הגברת הזקנה" בתיאטרון הלאומי הבימה, "משפחת ישראלי", ו"סוחרי הגומי" בתיאטרון חיפה. כמו כן ל"אבודים ביונקרס", ו"זהות" בבית לסין ועוד.
בגנו הלחין את המוסיקה להצגה "הנמר" שזכתה במקום ראשון בתיאטרונטו בשנת 1995. כמו כן הפיק את הדיסק הלטיני "ירושה" של הזמרת סוזי בשנת 1998. במשך השנים הוא הלחין את היצירות למספר סרטים ביניהם "הנבחר" ו"אדמה חדשה".

נושאים לדיון:

-1- מורכבות מצב האדם בעידן המודרני, המשתנה תדיר.

-2- החיפוש העיקש אחר נקודת השקט אל מול רעש המסכים (טלוויזיה, מחשבים, סמרטפונים...).

-3- איך הטכנולוגיה שבהתחלה נראתה כמפלצת הרסנית, הפכה לחלק אינטגרלי בחיינו.

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
להקת המחול ורטיגו
סיגל אלוני - 052-2344502

gala1997@bezeqint.net

ירוושלים, רח' בצלאל 11

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.