אלנבי- (בערבית)

תחום: מחול
תת-תחום: מופע מחול
משך זמן המופע: 60
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: עמותת אלאמל למחול
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 20/11/2018

המופע מגלם את תובנותיו והשקפות עולמו של  הכותב ג'ובראן ח'אליל ג'ובראן, כפי שהן באות לידי ביטוי בספרו, שמתאר את הפרט ואת הקולקטיב כעמודי תווך חשובים לבניית חברה בריאה ותקינה, במסגרת ערכים עליונים כמו אהבה ונתינה, ודרך ריקוד ומשחק שנהיו צרכים חיוניים בזמננו
* סוגה וסגנון: מחול עכשווי ומודרני, דרמה ושירה. הרקדנים מהווים את הרעיונות של הנביא בריקוד ובדרמה, והזמרת מהווה את אישיות של "אלמיטרה" דרך דרמה ושירה.

 

*אלמיטרא היא האישה שקוראת את העתיד, לכן היא לבושה בהתאם לאישיות שלה ומשתמשת בקלפים ואביזרים שמייצגים את הדמות.

הרקדניות לבושות בצבעים בהירים קרובים לצבע גוף, ומחליפים תלבושת לפי שינוי הדמויות, למשל: הדמות של השמחה והעצב; מיוצגים דרך שמלה תפורה בצבע שחור ולבן.
 

על היוצר:

רשא ג'השאן: ילידת 1982, רקדנית לשעבר בלהקת אל-אמל. בעלת תואר בוגר במחול מהאקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים. מדריכת בלט קלאסי ומודרני וכוֹרֵאוֹגְרָפית. ג'השאן מפיקה מספר מופעים תיאטרליים, בנוסף להיותה שחקנית תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה, ומעצבת תנועה בתיאטרון. היא השתתפה במספר סדנאות משחק וריקוד מסכות. היא עובדת בעמותה כרכזת למחול מודרני. בשנת  2018 הקימה את עמותת טריו..

יצירות:

 1. וינוס ומאדים – 2018
 2. הנביא – 2016
 3. השמלה שלי – 2014

 

על הכוריאוגרף:

וידאד עטאללה: ילידת 1971, מנצרת, למדה בלט בגיל צעיר והשלימה את לימודה האקדמיים באוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת תל-אביב. החלה את דרכה המקצועית בנצרת בשנת 1990 והקימה את עמותת אל אמל בשנת 2007. עטאללה עובדת כמדריכת מחול וכוֹרֵאוֹגְרָפית בעמותה, היכן שהיא גם הפיקה מספר מופעים. עטאללה ייצגה את העמותה במספר סדנאות וכנסים בארץ ובחו"ל. בעלת תואר שני בלימודי תרפיה בתנועה מאוניברסיטת חיפה.

חלק מהיצירות:

 1. מכתב – 2005
 2. אינעאש - 2012
 3. הוא איננו - 2015  

 

 

הזמרת היבה בטחיש:

ילדת נצרת 1987. קבלה תואר ראשון מאוניברסיטת חיפה בחוג למוסיקה ותיאטרון חברתי. הופיע בפסטיבלים בארץ ובחול: היבה בטחיש מרבה להופיע במגזר הערבי בקונצרטים ובמחזות זמר, הפקות פרינג' ומחזה עם שירי ח'ליל ג'ובראן. היא גם זמרת סולנית בתזמורת צלילי המזרח (ירכא). ב2017 הוזמנה על ידי דודו טסה להופיע לצידו בהופעותיו עם הכוותים והתארחה איתו בהופעותיו בצכיה, פולין ובפסטיבל מקודשת בירושלים וים המלח. באפריל 2018 תשתתף כסולנית בפסטיבל "תור הזהב", אשדוד, בקונצרט המוקדש לשירי הזמרת המיתולוגית פיירוז עם תזמורת נצרת למוזיקה ערבית.

על הלהקה:

הלהקה מורכבת מרקדניות ורקדנים מעל גיל 18 שנה, מוכשרים בכמה סוגים של מחול: בלט קלאסי, ניאו קלאסי, מודרני, עכשווי, היפ-הופ, ג'אז, פלמנקו. הלהקה נוסדה בשנת 1997 והיא שייכת לעמותת אל אמל. חלק מהמופעים / הפרויקטים הבולטים של הלהקה:

1999-2001: מופע מחול תיאטרלי מלווה במחזמר בשם "מכתב" המגלם את סבלם של הפלסטינים אחרי הנכבה של 1948, ואת ההתנגדות והמלחמה.

2004-2005: מופע מחול בשם "מנצרת עד בית-לחם" המגלם את תהלוכת חג המולד על רקע יצירה מוזיקלית ולירית שחוברה במיוחד למופע הזה.

2011: מופע מחול בשם "אינעאש" שהתקיים גם בתוניסיה ותואר בעיתון התוניסאי "אלחאיא" ב- "אומנות נשגבת ויצירתיות אמתית.  המופע "אינעאש" מגלם את המציאות שהאדם הפלסטיני חווה.   

- ועוד מופעים ופרויקטים שונים..

הרקדניות במופע הנביא:

 1. אמאל עטאללה
 2. מראם סמעאן
 3. יארה אבו סאלם
 4. רנד עבוד
 5. דאנה עבוד
 6. דימה זהראן
 7. מרח זועבי
 8.  מירי חאג'- עוזרת במה

 

 

לקראת ולאחר מופע:

1. נקודות למחשבה קודם לצפייה: מחשבות ודיון על מספר דברים כגון: נתינה, עבודה, עצלנות, שמחה, טפילה, נשואים, ילדים ואהבה.

3. שאלות לדיון לאחר המופע: לדון במונחים שהתגשמו במופע, לדון על משפטים מרכזים שהיו בתוך המופע.

4. הצעה לפעילות המשך: לקרוא את הספר "הנביא", להתעניין בתנועה ככלי התקשרות.

סוג במה מקצועית
מספר אנשי צוות 3
מספר פזות 3
זמן הקמה 4-5
החשכה כן
חדר הלבשה כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
עמותת אלאמל למחול
0505448280

alamaldance@gmail.com

,

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.