מוזיאון הרצל הנודד - מחזון למציאות-היצע נוסף

תחום: אמנות פלסטית
תת-תחום: תיאטרון
משך זמן המופע: 135
סגנון:
שם הרכב: תערוכה קטנה
סיווג: תכנית מיוחדת
שם המפיק: קבוצת אהל - מיסודה של תנועת תרבות
קהל יעד: ח - יג
כמות קהל מקסימלית: 35
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 03/05/2017

מוזיאון הרצל הנודד מגיע אל בית הספר - אולם הספורט/המקלט או כיתה הופכים תוך יום אחד למוזיאון חי בו דרך החוויה והאמנות נפגשים המבקרים עם התרבות וההיסטוריה היהודית-ציונית-ישראלית ומפיחים בה רוח חיים.

סיפורו האישי של בנימין זאב הרצל, ספריו ששינו את העולם היהודי וחזון חברת המופת הציונית קמים לתחייה בתוך מרחבים אינטראקטיביים ויצירתיים הכוללים שלל מדיות אמנותיות וחינוכיות שונות: הצגות, סרטים, תצוגות ייחודיות, הדרכה בגובה העיניים ודיונים קבוצתיים.

להתרשמות נוספת – כנס/י לאתר שלנו: https://herzlmuseum.wixsite.com/mobile-museum


למוזיאון 4 חלקים:

 • "בן זמנו": הציר ההיסטורי וציר חייו האישים של הרצל נפגשים. בעזרת מפה אינטראקטיבית, חפצים ותמונות התלמידים מפענחים ומגלים את סיפורם של היהודים במאה ה19 ואת תולדות חייו של בנימין זאב הרצל- איפה נולד, מה למד, בית הוריו, אשתו וילדיו.
   
 • בית קפה בפריז: ממשיכים את סיפורו של הרצל כעיתונאי בפריז ומגיעים לחלל המעוצב כבית קפה ובו שחקנית המציגה מלצרית צרפתייה; התלמידים נפגשים עם האתגרים והדילמות שניצבים בפני היהודים בעידן האמנציפציה. כהמשך ישיר לנושא מוקרן סרט מקורי אודות משפט דרייפוס. לסיכום נשאלת השאלה – מה הרצל עושה בנקודה הזו בחייו?
   
 • מתקן עולם או מטורף: חלל המעוצב כחדר העבודה של הרצל ומשקף באופן אמנותי את עולמו הפנימי והסוער. התלמידים פוגשים את המניעים שמביאים את הרצל להפוך מאיש המילה הכתובה לאיש המעשה. דרך כתבי יומנו וקליפ הומוריסטי המנגיש את התכנים לשפתם התלמידים מזדהים ונחשפים אל האדם מאחורי דמות "חוזה המדינה".
   
 • חזון חברת המופת הציונית: התלמידים מגיעים לתערוכה בהשראת הספרים 'אלטנוילנד' ו'מדינת היהודים' ומשתתפים בקונגרס אודות מקומו של החלום במעשה ושל המעשה בחלום.
  נשאלת השאלה מהו מקומו של חזון חברת המופת של הרצל במדינת ישראל כיום?

בהזמנת המוזיאון - ביה"ס מקבל ערכת "סמינר הרצל" מתנה!
ערכה למורה ובה סדנאות מקוריות באוריינטציה אמנותית להכנה וסיכום ההדרכה במוזיאון (הכולל עזרים פיזיים ואינטרנטיים מקוריים) על מנת לאפשר להדרכה במוזיאון להיות חלק אינטגרלי מיום הלימודים.
לצפייה בסרטון

אנחנו מאמינים שהנגשת תכנים העוסקים בהיסטוריה ובתרבות של אזרחי המדינה שלנו תשפר את ההבנה ואת תחושת השייכות והסולידריות בין האזרחים, תושבי הארץ ותיצור חברה בריאה ויציבה לשנים רבות.

- המוזיאון תואם לתכנית הלימודים בהיסטוריה וב'תרבות יהודית-ישראלית'.

- המוזיאון מוקם בבית הספר ונשאר בו כל עוד יש הדרכות.


אורך ההדרכה לכיתה: 2 שעות מערכת (לפי מערכת שעות בית הספר).
הכיתה מתפצלת ל-2 קבוצות העוברות במקביל את ההדרכה (עד 17 תלמידים בקבוצה).
לכל קבוצה - מדריך ושחקן
.


מוזיאון הרצל הנודד "מחזון למציאות" הינו יצירה של אמנים מתנועת תרבות.

תנועת תרבות פועלת בעשור האחרון בהקמת רשת קהילות של אמנים-מחנכים להתיישבות בפריפריה ומונה כיום 200 בוגרי צבא. כל האמנים פועלים יום-יום מתוך תחושת חלוציות ושליחות עמוקה לגיבוש מחודש של רקמה תרבותית ישראלית המושתתת על יסודות של כבוד ערך האדם, ערבות הדדית ודמוקרטיה. תנועת תרבות שואבת את ערכיה המכוננים ומכוונת את פעולתה לאור דמויות המופת ותכני הליבה של התרבות והמורשת היהודית-ציונית.

כבר חמש שנים שהמוזיאון נודד ברחבי הארץ ופוגש כ6,000 בני נוער מכל המגזרים. זהו מרחב לשיח ישראלי עכשווי המפגיש בין ערכי החזון למציאות החברתית בישראל וקורא למעורבות חברתית של המבקרים בדרך להגשמת החזון.

את המוזיאון יצרו אמנים בוגרי תואר ראשון באמנות ותעודת הוראה במדרשה לאמנות בבית ברל.

שמות היוצרים:
טל קריגר, מעין אבידן ודן פינק.
הסרט אודות משפט דרייפוס הינו יצירה של יובל המאירי.

בין חזון למציאות - האם חזון חברת המופת הציונית יכולה להתקיים בחברה הישראלית?

הרצל איש החזון - מה ניתן ללמוד מהרצל בימינו? מה באיש ובחזונו יכולים להיות לנו כהשראה?

בין יחיד לחברה - מה גורם לאדם לקחת אחריות על עם, להיות מנהיג? [למה בחר הרצל (איש אמיד יחסית) לשנות את חייו מעיתונאי למנהיג של עם (המתמודד עם תלאות רבות וביקורות קשות)? ]

מפרט טכני להקמת מוזיאון הרצל הנודד באופן אידאלי ;2 חללים*: חלל 1: אורך - 10 מ ' ; ; ; רוחב - 8 מ ' ; ; ; ; גובה - 2.80 מ ' ; חלל 3: אורך - 6.30 מ ' ; ;רוחב - 6.30 מ ' ; ; גובה - 3.30 מ ' ; המוזיאון יישאר בבית הספר כל עוד יש הדרכות. בחללים בהם יוקם המוזיאון לא תתאפשר למידה כל עוד מתקיימת פעילות. * המוזיאון מאוד מודולרי ויכול להיכנס לחללים נוספים בגדלים שונים. בנוסף: - 20 כיסאות - קשר עם אב הבית
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה גוונים תשעז

לינק לצפיה

המלצה סולם צור תשעז

לינק לצפיה

המלצה מעין שחר ארנון תשעז

לינק לצפיה
קבוצת אהל - מיסודה של תנועת תרבות
0526263446

tarbutmuseum@gmail.com

,

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.