בייגלה - היצע נוסף

תחום: תיאטרון
תת-תחום: ספרות
משך זמן המופע: 50
סגנון: בובות ושחקנים
שם הרכב: בובות ושחקן/ית
סיווג: הצגה בגודל בינוני
שם המפיק: יוסי וייס תיאטרון האור
קהל יעד: גן - א
כמות קהל מקסימלית: 10000
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 15/11/2017

בייגלה

עיבוד לסיפור הילדים הידוע של מרגרט ריי העוסק בסיפור אהבתם של זוג הכלבים – בייגלה וזהובה, כשלסיפורנו מתווספת גם דמותו של האופה – חברו הטוב של בייגלה.

הפקה:

ההצגה משלבת עיבודים מוסיקליים מקוריים ללחנים של גדולי המלחינים והמבצעים ומתנהלת בשילוב בובות, תפאורות, תלבושות ואביזרים ססגוניים ומקוריים. ההצגה כוללת  הפעלה של הילדים.

 

דגשים חינוכיים:

  1. הצופים מתוודעים לכוחה של האהבה ולהבנת משמעותה.
  2. קבלת השונה  והכרה בעובדה שניתן להפוך חריגויות ליתרונות.
  3. חיזוק הביטחון העצמי ואמונה ביכולת להשיג את המטרה ע"י התמדה.

 

יוצרים:

מחזה, בימוי וביצוע: יוסי וייס.

יוסי וייס: שחקן יוצר בעל ותק וניסיון של 22 שנים בתחום היצירה והופעות לילדים. במסגרת מערכת החינוך  וסלי תרבות בארץ ובחו"ל.

גיל עקיביוב: מלחין מעבד ומנהל מוסיקלי בולט בתעשיית המוסיקה בישראל הפיק אלבומים המושמעים ברדיו ובטלביזיה. וכן שותף בהפקות רבות לילדים.

גיל וייס: מעצב אנימציה ממוחשבת בחברות הפקה רבות ובערוצי טלביזיה בארץ ובחו"ל.

בובות ואביזרים: אורלי וגלית יהלם

קהל יעד: גילאי 3-6

 יוסי וייס – מיידע ביוגרפי

יוסי וייס – שחקן יוצר, במאי , מפיק  מדריך ומחנך ילדים.

השילוב של כשרון משחק, כתיבה ובימוי ומאידך ניסיון רב שנים בחינוך ובהדרכת ילדים סלל את הדרך להקמת תיאטרון האור על ידי יוסי וייס.

יוסי וייס בוגר בית הספר למשחק המוביל במדינה " הסטודיו למשחק ניסן נתיב תל אביב"

יוסי וייס החל את דרכו בתחום התיאטרון מגיל 9 והשתתף בהצגות רבות במסגרות עירוניות, ארציות ובין לאומיות. כמו כן בגיל 11 החל את דרכו גם כמדריך ילדים בחוגי סיור, תנועות נוער, הדרכת טיולים וכן כמש"ק חינוך בשירותו הצבאי. בנוסף שימש כמורה לדרמה במספר בתי ספר ברחבי הארץ.

התמחה ביצירת ערבי תרבות, כתיבת מערכונים ושירים ובהפעלות שונות לילדים, מבוגרים ומשפחות. התקבל ללימודים בבית הספר בית צבי ובסטודיו למשחק ניסן נתיב שם גם רכש את לימודיו המקצועיים.

מאז לקח יוסי וייס חלק בעשרות הפקות תיאטרון שונות בתיאטרון הרפרטוארי – תיאטרון חיפה תיאטראות הפרינג' צוותא תל אביב, תמונע ובית ציוני אמריקה. כמו כן היה שותף במספר סרטי קולנוע וסדרות טלביזיה ובעשרות הצגות לילדים.

לאחר סיום הלימודים החל להופיע בהצגות ילדים בהצגות רבות. במחזות קלסיים כגון הקוסם מארץ עוץ בתפקיד האריה הפחדן, ובהצגות "חינוכיות" לילדים בנושא מניעת שימוש בסמים, מניעת אלימות, ובטיחות בדרכים

 בשנת 1997 ייסד את תיאטרון האור. בתיאטרון האור עוסק יוסי וייס ביצירת עיבודים להצגות לסיפורים ידועים ואהובים על הילדים כגון: פינוקיו, בייגלה,הזחל הרעב, פרח לב הזהב בגדי המלך החדשים ועוד. יוסי וייס מתמחה בכתיבת הצגות בחרוזים ובמקצב.ומשקיע בכל ההצגות ברמת ההפקות המוקפדות והעשירות הכוללות יצירת בובות תלבושות תפאורות והפקה מוסיקלית מאוד מושקעת. 

בנוסף מתמחה יוסי וייס ביצירת מחזות מקוריים כגון: "תל אביב שלי" אשר הוזמנה ע"י עריית תל אביב לכבוד 100 שנים לעיר תל אביב. ההצגה הועלתה מאות פעמים בפני ילדי העיר תל אביב ובפני ילדים בכל רחבי הארץ כולה וממשיכה להופיע גם היום. ההצגה הופקה בשיתוף תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער ומצויה ברפרטואר התיאטרון גם היום.

הצגה מקורית נוספת שנוצרה על ידי יוסי וייס היא "פרחים בדרכים" מופע המאושר על ידי משרד החינוך והרשות לבטיחות בדרכים. וכן ההצגה המיוחדת לחנוכה "לראותם בלבד" המשלבת שחקן ופנטומימאית. 

קבלת השונה,

משמעות האהבה והחברות

עזרה הדדית

מפרט טכני שני שולחנות שני כסאות שקע חשמל רגיל
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה להצגה נאווה - בייגלה - יוסי וייס

לינק לצפיה

המלצה שרה ינאי בייגלה

לינק לצפיה

המלצה איילת בייגלה

לינק לצפיה
יוסי וייס תיאטרון האור
0523448246

yossi.thaor@gmail.com

רמת גן, עציון 10

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.