עבדו - תיאטרון הנגב

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 55
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: תאטרון הנגב
קהל יעד: ט - יב
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 08/04/2019

הצגה חשובה על מעמד החריג בחברה הבדואית ובכלל - עבדו, בחור צעיר בן 24, מוגבל בשכלו מתמודד עם דמות אב אכולת רגשי אשם, כעס, וחמלה. בתחילת ההצגה קשור עבדו בשרשרת כמו כלב בחצר ביתו ומציג את יחס החברה אליו, הוא מבין שהפך לליצן החצר שאומר את האמיתות הכמוסות ביותר ואת כל אשר על ליבו בתמורה למתנות קטנות כמו מנה פלאפל. לקראת יום הולדתו ה- 24 מתעמת עבדו לראשונה עם אביו "אף פעם לא קנו מתנה עבדו, אף פעם לא חגגו עבדו יום הולדת" והאב משיב: "מה יש לחגוג? את הבושה לא חוגגים, את הבושה קוברים". העימות הולך וגובר כך ששתי הדמויות מתקרבות ומתרחקות ונחשפות בחולשות הכי רגישות שלהם. 

לאחר ההצגה אנו מקיימים דיון עם הקהל. מניסיון עבר יש משמעות רבה לדיון זה ושאלות שהתלמידים שואלים. הפקה של תיאטרון 'אלמהבאש' רהט בשיתוף תיאטרון הנגב. זהו תיאטרון שיוצרים ערבים ויוצרים יהודים חוברים ליצירת תיאטרון משמעותי. 

זו ההפקה השלישית שקאיד אבו לטייף ואיסי ממנוב נוריאל כותבים ומביימים יחד על נושאים רגישים בחברה הבדואית. איסי בעל תואר שני בבימוי מאונ' ת"א. קאיד בעל תואר ראשון מקולנוע במכללת ספיר ובתכנית לתואר שני באונ' חיפה. 

הרצון להעמיד את החריג במרכז הבמה נובע מחוויות אישיות אך אין זה סיפור דקומנטרי.

 

א. מה מקומו של החריג בחברה? כמה אנחנו מסוגלים להכיל ילד בעל פיגור שכלי בכיתה? (נתונים יבשים על אי-קבלת האחר ויציאה לשיח על כך)

ב. דיון פתוח - האם אני (כל אחד מהתלמידים) חש חריג בסיטאציה מסויימת? איך זה הרגיש? 

ג. הצצה לחברה הבדואית - כמות, מנהגים, ניב בדואי (שונה מהערבית הצפונית). 

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תאטרון הנגב
052-2734496

issy@erc.org.il

באר שבע, מ. א. אשכול ד.נ. הנגב

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.