שם המחבר: דני ממלוק ומיכל דסברג

ההצגה "אשכבה" תעלה לראשונה בפני תלמידים

בצעד ראשון מסוגו, תעלה ההצגה "אשכבה" מאת חנוך לוין ובבימויו בפני קהל של תלמידים. ההצגה תעלה בבית העם בכפר בלום בתאריך12/02/07 בפני  תלמידי בתי הספר התיכונים "עמק החולה" ו"הר וגיא" מהגליל העליון. זוהי הפעם הראשונה  בה עולה "אשכבה" בפני קהל תלמידים, והכוונה לכלל התלמידים, ולאו דוקא תלמידי מגמת תיאטרון. האירוע הוא פרי יוזמה משותפת של בתי הספר וסל-תרבות ארצי. לקראת ההצגה יקיים סל תרבות ארצי מפגשי הכנה עם מורים מבתי הספר, ומפגשים של שחקנים מתאטרון הקאמרי עם התלמידים.

"אשכבה", המחזה האחרון שכתב וביים חנוך לוין, משלב בין שלושה סיפורים של צ'כוב לכלל סיפור אחד. זוהי פנטזיה בימתית שבמרכזה העיסוק במוות, ומתוך כך –העיסוק בשאלות היסודיות של החיים. המשותף לשני היוצרים הגדולים –צ'כוב ולוין, הוא המבט המפוכח והנוקב המאפיין אותם. אולם לוין, שבצעירותו הצליף ללא רחמים בקהל בטקסטים מדויקים, נשכניים ומצחיקים עד כאב, פוגש במחזה זה את קולו החומל על הבריות של צ'כוב, ואילו מבטו הריאליסטי של צ'כוב מפנה מקום למבט הגרוטסקי, דמוי החלום, של לוין.   

* לקריאת חוברת "אודות" להצגה זו לחץ כאן

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.