שם המחבר: אתי רוסו, רכזת סל תרבות בית ספר אלמנאר, לוד

"בחירה ייחודית ומאתגרת"


תלמידי בתי הספר הערביים בלוד באופרה "סינדרלה"
במסגרת סל תרבות יצאו כיתות ג' מבית ספר אלמנאר לאופרה "סינדרלה". לקראת המופע נערכה הכנה למורות על ידי סל תרבות ארצי. המפגש תרם מאוד ליכולת של המורות לקבל מבחינה אישית מופע מסוג אחר ולהעביר לילדים בכיתות הכנה על אופי המופע ומורכבותו, ובכלל – מה זאת אופרה. כל תלמיד קיבל תכנייה צבעונית ומרשימה. המורה למוזיקה, ג'מלאת, ייחדה את שיעורי המוזיקה להכנה לאופרה. היא האזינה עם התלמידים לקטעים מהמופע ותוך כדי התלמידים למדו מושגים מוזיקליים.

"הבחירה לראות מופע מהסוג הזה בסקטור הערבי, זו בחירה ייחודית ומאתגרת," אומרת מג'דולין בידס, מנהלת בית הספר. "הילדים התנהגו יפה למרות שזו הפעם הראשונה שהם רואים מופע מהסוג הזה." "מאוד נהניתי מהמופע," אומרת מרוות, מחנכת כיתה ג' 3, "מההשקעה, מהיופי." "התרגשתי ומאוד נהניתי," מספרת גאדה, רכזת שכבה ג'-ד'. "השילוב של התפאורה, המוזיקה והמשחק הרשימו אותי מאוד. זו הפעם הראשונה שאני רואה אופרה לא דרך הטלוויזיה. לילדים, המופע היה משהו שונה וחדש."

סופיאן, כיתה ג' 1: "אני מאוד נהניתי. פעם ראשונה שאני רואה מופע מהסוג הזה."
ראמי, כיתה ג' 1: "למרות שלא הבנתי חלק מהמופע, המופע בכל זאת השאיר בי חוויה מרשימה."
מיאדה, כיתה ג' 1: "מאוד נהניתי, התרשמתי מהשחקנית בתפקיד סינדרלה. היא הייתה יפה כמו הדמות מתוך הסיפור."


 

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.