שם המחבר: איריס הופמן

חגיגה מוזיקלית לאוזן ולנשמה

בכל שנה, כרכזת ביה"ס הניסויי תפן, אני מנסה לאתגר את הילדים ולהציג בפניהם יצירות חדשות ומעניינות, שאותן היו מתקשים לפגוש בהזדמנויות אחרות. זו הסיבה שבחרתי להזמין השנה את המופע של להקת "נשות חווה" לתלמידי כיתות ז-י"ב.
המופע משלב בין מוזיקת עולם, מוזיקה יהודית וישראלית, ומוזיקה מקורית של הלהקה עצמה. התוכנית כוללת שירים ונעימות במגוון סגנונות ועיבודים, להרכב של קלרינט, קונטרבס, קלידים ותופים. כהכנה למופע פרסמתי מידע אודות הלהקה בין המחנכים, ששוחחו עם התלמידים בכיתות, ותליתי חומר נוסף על לוחות המודעות בבית הספר.
המופע התקיים אצלנו בתאריך 29/4/07. הוא היה עשיר ומעשיר, דברי הקישור והסיפורים שימשו תוספת מבורכת, ובסך הכל היה מקסים. אני יכולה להעיד כי הן הילדים והן המבוגרים נהנו מאד. "זו היתה ממש חגיגה מוזיקלית" אמרה אחת התלמידות, ותלמיד אחר הוסיף: "כל הלהקות שאני מכיר בדרך כלל מנגנות באותו סגנון. זה היה משהו אחר, בהחלט כיף שהן הגיעו אלינו". תלמיד שלישי סיכם בקצרה: "היה נעים לשמוע דבר שונה ממה שאנחנו רגילים לשמוע בדרך כלל". בסוף המופע אף התקבצה קבוצה קטנה של תלמידים שהמשיכה לרקוד ברוח המופע.

לסיכום,  אני שמחה שבחרתי במופע הזה לסיום תוכנית סל התרבות של תלמידי כיתות י"ב, ומאמינה שהתלמידים יזכרו אותו זמן רב אחרי סיום לימודיהם בבית הספר. אין לי ספק שזוהי מוזיקה שלרבים לא יתאפשר לשמוע כמוה במסגרת אחרת. אשמח גם להביע את הוקרתי לחברות הלהקה ששיתפו אותנו באמנותן, למקצועיות שלהן ושל הצוות שליווה אותן".
 
 
 

 
 


 

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.