השתלמות בתחום הספרות לרכזי סל תרבות

 

סל תרבות ארצי שמח להזמינך להשתלמות בתחום הספרות. ההשתלמות תתקיים ביום חמישי, 27 בפברואר, כ"ז אדר א' תשע"ד, בבית ש"י עגנון, רח' קלוזנר 16, ירושלים.

סדר יום:

13:00 - 13:30 התכנסות בבית עגנון.

13:30 - 14:00 סיור מודרך בבית עגנון.

14:00 - 16:00 "פגישה לאין קץ" - רב שיח הנחיית הסופרת דורית רביניאן ובהשתתפות המשוררים והסופרים: סעוד אל אסאדי, ישראל ויסלר (פוצ'ו), אליעז כהן ויעל נאמן.

16:00 נסיעה לתאטרון החאן.

16:30 - 17:00 אתנחתא של קפה ומאפה בתאטרון החאן.

17:00 - 17:30 "זקנה אחת הייתה בירושלים". שיחה עם בלהה בן אליהו לקראת הצפייה בהצגה.

18:00 - 19:30 צפייה בהצגה "תהילה" מאת ש"י עגנון. בימוי: שיר גולדברג. עיבוד למחזה: שחר פנקס.

 

 לקריאת חוברת אודות ההצגה "תהילה" / מאמר מאת בני מר

                                                       טופס הרשמה

 

*שם
*שם משפחה
*שם ביה"ס
*ישוב
*תפקיד
*מספר טלפון נייד
*כתובת דוא"ל
*מספר הזמנות
הערות נוספות/בקשות:
אני מעוניין/ת להצטרף להסעה:  
תחנת רכבת מרכז. איסוף בשעה 10:45, סמוך למגרש החניה שלמה SIXT, מסוף אל-על לשעבר
חניון הנתיב המהיר, שפירים, סמוך לרציף קו 100 ולקפה ג''ו בשעה 11:10
בנייני האומה בירושלים. איסוף בשעה 12:30

על אודות המשתתפים:
בלהה בן אליהו
היא מרצה לספרות עברית במכון כרם בירושלים, במכללת דוד ילין ובמכללת אפרתה. מרבה לעסוק ביצירתו של ש"י עגנון, בספרות העברית העכשווית ובקשר שבין ספרות ההווה לתנ"ך.

סעוד אל אסאדי הוא משורר עממי. נולד בדיר אל אסד. מתגורר בנצרת. מרצה לספרות ולפולקלור. גדל במשפחה המשמרת את מסורת ה"זג'ל" – שירה בערבית מדוברת. מספריו: "שירים מהגליל", "רוח וסערות", "בכאב", "שבק ועבק" ו"ג'פראן" – ספר שירה עממית. במסגרת סל תרבות ארצי, הוא נפגש עם תלמידי ז - י"ב ומשוחח איתם על השירה הערבית העממית, על השירה האנדלוסית בתקופה הערבית, על מגמות בשפה הערבית, על השירה בערבית מדוברת ועוד.

ישראל ויסלר (פוצ'ו) הוא סופר. יליד תל-אביב. זכה בפרס אקו"ם, פרס יציב, פרס ברש ואחרים. מספריו: "חבורה שכזאת" (מעריב), "יוסל'ה איך זה קרה" (מעריב), "אני פחדן אני" (מעריב), "אחרי במדבר" (שרברק), "פרא אדם" (מעריב), "אילת המבולבלת" (מעריב), "כשהמורה שמילקיהו היה ילד" (שבא) ו"חבורת מתושלח" (שרברק). במסגרת סל תרבות ארצי, הוא נפגש עם תלמידי א - י"ב.

"חבורה שכזאת היינו" - פתיחת ספרו של פוצ'ו, במהדורה המחודשת והמורחבת שיצאה ב-2009

המשורר אליעז כהן הוא יליד פתח-תקווה, חבר קיבוץ כפר עציון. מעורכי כתב העת לשירה "משיב הרוח". מפרסם שירים וביקורת בעיתונות ובכתבי עת. עוסק בעבודה סוציאלית. מספריו: "מחומשים" (תמוז), "נגיעות ראשונות" (מילוא) ו"שמע אדוני" (אבן חושן). במסגרת סל תרבות ארצי הוא מקיים מפגשים עם תלמידי חט"ע.

הסופרת יעל נאמן, ילידת 1960, נולדה בקיבוץ יחיעם. עזבה לתל אביב בגיל 20. למדה לתואר שני ספרות כללית ופילוסופיה באוניברסיטת תל אביב. עבדה בעריכה בעיתונים וכתבי עת. עורכת ספרים. מקיימת מפגשים עם תלמידי חט"ע. בינואר 2011 פרסמה את הרומן הראשון שלה, "היינו העתיד" – אוטוביוגרפיה על ילדותה והתבגרותה בקיבוץ יחיעם. הספר זכה מיד עם צאתו לביקורת מרכזיות חיוביות ביותר, לתגובות והדים רבים ונוכח תקופה ארוכה ברשימות רבי המכר. לקריאת פרק מתוך ספרה "היינו העתיד"

דורית רביניאן היא סופרת ותסריטאית. זכתה בחמישה פרסי סיפורת - בשנת 1995 זכתה בפרס לסיפורת צעירה על שם יצחק וטובה וינר, בשנת 1999 זכתה בפרס על שם אורד וינגייט, ובשנת 2000 זכתה בפרס ראש הממשלה לסופרים עבריים. מספריה: "סמטת השקדיות בעומריג'אן" – רומאן  (עם עובד, 1995); "החתונות שלנו" - רומאן (עם עובד, 1999); "אז איפה היית אני?" – ספר ילדים (עם עובד, 2006). כתבה את התסריט לסרט "הבחור של שולי" שזכה בשנת 1997 בפרס האקדמיה הישראלית לקולנוע. זכתה בפרס אקו"ם לשנת תשס"ח. ב - 2011 הגישה את התכנית "שבת תרבות" בערוץ 2. בעלת טור אישי בעיתון "הארץ". שירתה בצה"ל ככתבת עיתון החיילים"  במחנה".

 

צלול כעין התרנגול, דרכונו השירי של סעוד אלאסדי

זרות, שירו של סעוד אלאסדי


 

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.