תרבות חרדית

סך הכל: 2 תוצאות

בס"ד

סל תרבות חרדי

בעשורים האחרונים התרבות החרדית צוברת תאוצה. יעידו על כך גלריות ותערוכות חרדיות, מאות כותרים של הצגות וסרטים חרדיים, ספרות חרדית עשירה, מוזיקה מקורית בעברית, יידיש ואנגלית ומופעי מחול לנשים בלבד. היצירה החרדית על שלל ביטוייה האמנותיים, משגשגת וחוצה קהילות חרדיות בארץ וברחבי העולם.

תרבות זו ראויה להכרה וקהילת האמנים והאמניות החרדיים משלל תחומי האומנויות: מסך, במה, אמנות פלסטית, מחול ומוזיקה, ראוי שיגיעו גם לקהלים צעירים במוסדות החינוך.

לראשונה צוות סל תרבות ארצי שוקד על הקמת סל חרדי וזוהי בשורה של ממש. מצד אחד קטלוג היצירות החרדיות הקלאסיות לדורותיהן, לצד היצע חדש ומרענן שנחשפים לראשונה, ומצד שני, תיווך יצירות איכות עם מוסדות חינוך. בנוסף למהלך מכונן זה, מוקמת בימים אלו וועדת רפרטואר ייחודית המותאמת לציבור החרדי. וועדה זו מורכבת מרבנים, אנשי חינוך, פעילי ציבור וכמובן, אמנים וחוקרים. בסל תרבות ארצי מבקשים לשמר את הערכים הייחודים לתרבות החרדית על שלל גווניה ומאפייניה.

התרבות החרדית עודנה מתפתחת וקצב התפתחותה שונה ואמביוולנטי, אך האמנים עצמם והביקוש הגדול מוכיחים כי אין סתירה. תרבות יכולה לצמוח גם על אדני הקודש ויכולה לחנך לערכים נשגבים. חשיפת התלמידים לאמנות ראויה במסגרת החינוכית, מיטיבה להעביר את המסרים הערכיים ולעבד את תהליכי הצפייה.

סך הכל: 2 תוצאות

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.