דמות וסרט מפגש קולנוע - היצע נוסף

תחום: קולנוע
תת-תחום: קולנוע
משך זמן המופע: 90
סגנון: תיעודי
שם הרכב:
סיווג: הרצאה והדגמות
שם המפיק: מרכז אעלאם
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 02/01/2019

כחלק מהפעוליות של מרכז אעלאם- מרכז תקשורתי לחברה העברית בישראל. עבדנו בשנתיים האחרונות על פרויקט ייחודי שמטרתו לקשר בין תלמידי בית הספר ואנשי מפתח בתרבות הערבית. הפרויקט, שיושם כבר שנתיים, בחר בכל שנה ב 6 בתי ספר ערבים. ומכל בית ספר נבחרו כ 20 תלמידים (10 תלמידים ו 10 תלמידות). תלמידים אלו עברו סדנה ארוכת טווח של 6 חודשים שבה למדו היסטוריה וכן הפקה קלנועית. בתום הסדנה התלמידים הכינו תסריט לסרט קצר אשר מצייר את הדיוקן של דמות מפתח בתרבות הערבית, ובסוף התלווה אליהם, בחופשת הקיץ, במאי מפורסם אשר בעזרתו צלמו את הסרט שעליו כבתו את התסריט. 

עיקר המפגש שאנו מציעים מתבסס על הצגת הקדמה קצרה על ההיסטוריה של הקולנוע והחידושים שהתרחשו לתחום לאורך השנים. בנוסף ללמידה מעמיקה על תהליך יצירת סרטים והז'אנר הקולנועי, אופן כתיבת תסריטים ולהכיר את אנשי הצוות העיקריים ביצירת הסרט.

בפרויקט הנ"ל יש כיום 12 סרטונים קצרים, 6 מהם הופקו השנה, שתיעדו את חייהם ויצירתם של כמה סופרים ועיתונאים מפורסמים אשר השאירו חותם חשוב בתרבות הערבית. הבקשה שלנו נועדה בכדי לשווק סרטים אלו לבתי הספר הערבים וכן לכל מסגרת חינוכית, היות ומדובר בחומר היסטורי/ ספרותי/ אמנותי המוגש לתלמידים בצורה מאוד מקרבת אותם לדמות עצמה ולתהליך המקצועי של יצירת סרטים.

אנו מאמינים שבמפגשים אלה טמון פוטנציאל גדול להכשרת תלמידי לתחום הקולנוע לעתיד, כיוון שהוא יהווה כגרעין של הכרה ולמידה על תחום הקולנוע ויצירת הסרטים, וייתן לתלמידים את ההזדמנות להכיר עולם זה ולהיות במגע על היוצרים והתוכן המיוצר. 


לצפייה בסרטון

לצפייה בסרטון

המנחה עיקרית של המפגשים תהיה ח'ולוד מסאלחה, מנכ"לית מרכז אעלאם, המרכז הערבי לחירות המדיה, פיתוח ומחקר. ח'ולוד היא בוגרת תואר ראשון בתקשורת באוניברסיטה העברית. לאורך שנים עסקה ח'ולוד בתחום הקולנוע, בעיקר כעוזרת במאי וחוקרת. היא יזמה וניהלה קמפיינים תקשורתיית, ועבדה רבות בתחום התקשורת. בנוסף לכך, ח'ולוד היא העורכת הראשית לאתר החדשות "בוקרא". לח'ולוד יש ניסיון עשיר בעולם הקולנוע, היא ניהלה את פרויקט "אעלאם פלסטין" הנ"ל, והייתה הרכזת והאחראית של הפרויקט, גם שימשה ככתובת לכל המפיקים ועזרה רבות בכתיבת התסריטים ואיתור השחקנים. על סמך כך, ח'ולוד תהיה המרצה והמנחה של המפגשים שאנו מציעים. (מצ"ב קורות החיים של ח'ולוד מסאלחה)

השכלה

אוניברסיטת ביר-זית, תסריטאות ועריכה

2016-2017.

2015 - רויטרס, לונדון. עריכה

2015.

מרכז ההכשרה אל-ג'זירה, קורס יחצ"נות ודוברות          

קטאר, 2007.

העמותה לתרבות ערבית, קורס השתלמות בערבית ובכתיבה עיתונאית.

נצרת, 2007.

עיתון הארץ ואוניברסיטת בן גוריון, קורס עיתונאות

תל אביב 2005 – 2006.

קורסי המשך: קורס יחצ"נות ודוברות

האוניברסיטה הפתוחה, 2003

האוניברסיטה העברית, תואר BA  תקשורת ומדעי המדינה.

ירושלים, 2002.

תיכון דבורייה, תעודת בגרות. ציונים מעולים.

דבורייה, 1998.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ניסיון תעסוקתי

מנהלת ראשית, אתר bokra.net

2007 עד היום

נצרת

אחראית על צוות של 12 כתבים וארבעה עורכים, עמידה במטרות, ניהול תקציב.

מנהלת באעלאם, מרכז לתקשורת הערבית-פלסטינית בישראל, 

2002 עד היום

נצרת

אעלאם - המרכז הערבי לחירות המדיה, פיתוח ומחקר, נוסד בשנת 2000 על ידי קבוצה של אנשי רוח ועיתונאים פלסטינים הפעילים בתחומי החברה האזרחית, התקשורת והמחקר.

מרכז אעלאם פועל להעצמת החברה הערבית-פלסטינית בישראל באמצעות הגנה על חירויות, פיתוח ומחקר. מטרות העל הללו באות לידי ביטוי בערוצי הפעולה הבאים: פיתוח מנהיגות צעירה המכבדת את חירויות האדם ובעלת כלים לביטוי הצרכים והאינטרסים של החברה הערבית-פלסטינית בישראל; חיזוק והכשרה של עיתונאים ערבים באמצעות קורסים המשפרים את יכולותיהם המקצועיות ואת הבקיאות שלהם בשיח העוסק בזכויות אדם; פיתוח חשיבה אסטרטגית בחברה הערבית לצורך חיזוק היכולת שלה להשיג את מטרותיה דרך מהלכים אסטרטגים, וכן חיזוק היכולת של החברה הערבית-פלסטינית בישראל להתמודד ביעילות עם האתגרים הניצבים מולה; עריכת מחקרים הבוחנים את מעמדה של החברה הערבית-פלסטינית בישראל ומספקים מידע חיוני ליצירת מסגרת המאפשרת פעולה אפקטיבית לנוכח האתגרים, וביטוי בהיר ומעשי של צרכי החברה.

חוקרת קולנוע

2007 – 2015

עצמאית

 

יועצת תקשורת לתלמידים לתקשורת ולמדעי המדינה

2002-2003

דבורייה

מורה בתיכון

 

מפיקה

2000 – 2002

רשת החדשות בערבית, רמאללה.

 

השתתפות בהפקה על כל היבטיה, כולל צילום ועריכה. תיאום ראיונות ועריכת סרטים לצורך שידור.

 

רדיו הר הצופים

2000 – 2002

ירושלים

 

הפקדתי ושידרתי תוכנית שבועית על חיי הסטודנטים.  כתיבת תסריטים, הכנה לראיונות וביצוע ראיונות. השתתפות בהפקת תוכניות, כולל עריכה ומוזיקה.

 

עוזרת משפטית, לשכת הרווחה, מחלקה משפטית

2000 – 2002

ירושלים

 

ביצוע מטלות אדמיניסטרטיביות שונות – הדפסה של ממצאים עבור עורכי דין, תיאום ישיבות צוות, ניהול התכתבויות וכו'.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פרסומים

דרושים כתבים ערבים בתקשורת הישראלית 

2013

שיח זכויות האדם בתקשורת הישראלית

2012

הפרת זכויות של עיתונאים ערבים על ידי הממסד הישראלי

2011

 

 

 

 

 

 

היצירה שאנו מציעים כפי שהוזכר למעלה, מדובר ב-6 סרטונים קצרים שמרכז אעלאם הופיק השנה, שתיעדו את חייהם ויצירתם של כמה סופרים ועיתונאים מפורסמים אשר השאירו חותם חשוב בתרבות הערבית. סרטים אלה אמורים לשמש כדוגמא מעשית של יצירה קולנועית. המפגשים יתבססו על הסבר והדרכה של תהליך יצירתם, קשיים ואתגרים בתהליך היצירה, תובנות והדרכות מהתהליך. כל שהלתמידים לא ילמדו על תהליך יצירת הסרטים, אלא יצפו בתוצרים סופיים של תהליכים אלה. 

המפגש עם התלמידים מתחיל בחלוקת חומר מהיצירה של הדמות של שניים מהסרטים המובחרים. לאחר מכן ננסה יחד עם הלתמידים לזהות את הדמות ואת התרומה שלה לשפה והספרות הערבית. בהמשך נציג את הסרט ונסיים בדיון פתוח כאשר השאלה העיקרית: עד כמה הסרט, שאת תסריטו כתבו תלמידי בית ספר, תרם להם להכיר את הדמות והאם יש מקום לשפר? בדיון נעלה את השאלה של כתיבת תסריט וצילום סרט, איך העבודה הזו מתבצת ומה הם הקשיים שמלווים אותה. הנקודות הבסיסיות שנעלה לאורך הסדנה וההרצאה יהיו: 

-תהליך יצירת הסרטים 

- כתיבת תסריט 

-צילום ומקומות הצילום 

-איתור ובחירת שחקנים לסרט

-ליבוש, הכנות וציוד טכני נדרש

-תאורה 

-צוות יצירת הסרט 

מערך המפגש יהיה: הקדמה וחולקת חומר על אסטרטיגיות תחקיר וחיפוש וכתיבת תסריטים. אחר כך נעבור לצפייה בשני סרטים, ולבסוף נציג הרצאה וסדנה על תהליך הייצור של הסרטים והרחבה על הנקודות והנושאים הנ"ל. 

מפרט טכני הציוד הנדרש לכל מפגש: ; - מקרן ; -מסך להקרנה ; - מערכת קול ;
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה 3

לינק לצפיה

המלצה 1

לינק לצפיה

המלצה 2

לינק לצפיה
מרכז אעלאם
046001370

ilam@ilam-center.org

נצרת, רחוב תאופיק 17

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.