מפגש אמן עם השחקנית שיר אברמוב-מבמה למסך-תשפא

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מפגש תאטרון
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: תאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער
קהל יעד: ג - ו
כמות קהל מקסימלית: 50
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 02/12/2020

במסגרת המפגש התלמידים יקבלו הצצה לעולם התיאטרון והטלוויזיה, וילמדו על הטרנספורמציה ממשחק בימתי למשחק מול מצלמה. 

המפגש יפתח בהצגה עצמית קצרה אותה אבצע באופן תיאטרלי וצבעוני במיוחד. לאחר מכן אפנה לתלמידים ואשאל - האם לדעתכם אציג את עצמי במצלמה באותה צורה כמו שהצגתי כאן מולכם? 
אותה שאלה תוביל לתובנה כי ישנו הבדל מהותי בין סגנון המשחק כשאנו פונים לקהל רחב, לבין הדרך בה אנו משחקים כשסובבות אותנו מצלמות. 

כדי להבין לעומק מהם בדיוק אותם ההבדלים נעבור שלושה שלבים:

בשלב הראשון אפתח בסיפור האישי שלי על תלמידת בית-ספר ביישנית שהפכה שחקנית תיאטרון וטלוויזיה. על ההתמודדות עם הפחד לעמוד מול קהל, והניצחון על החרדה ממצלמה. על אודישנים מצחיקים, על מאחורי הקלעים של התיאטרון והדרמות האמיתיות שמתרחשות בסטים של סדרות הנוער. 

בשלב השני אבצע מול התלמידים מונולוג קומי קצר מתוך הצגת תיאטרון ויחד נבין מהם היסודות החשובים ביותר במשחק מול קהל חי (דיקציה, פרויקציה, מימיקות, ג'סטות פיזיות וכדומה). לאחר מכן אעמיד מצלמת וידאו, מולה כיסא ואדמה אודישן לסדרת טלוויזיה חדשה. אבקש מהתלמידים לעזור לי לעבור את האודישן בהצלחה וכך נגלה מהם היסודות החשובים ביותר במשחק מול מצלמה (דיבור יומיומי, קשר עין עם הפרטנר ולא עם המצלמה, התנהגות טבעית וכדומה).

השלב השלישי יתמקד בהפנמת החומר דרך התנסות אישית של התלמידים. אזמין כמה מתנדבים, כל אחד בתורו יעלה לבמה ויבחר להציג את עצמו או באופן תיאטרוני, גדול ו"מוגזם", או מול המצלמה באופן טבעי ואותנטי לו. לאחר מספר דוגמאות אשדרג את התרגיל ואבקש מהם לבחור דמות דמיונית, או דמות מוכרת מסביבתם הקרובה, להיכנס לנעליה ולהציג אותה באופן תיאטרוני או קולנועי/טלוויזיוני.

בסיום המפגש נסכם את עיקרי הדברים ונצא עם השאלה מה דווקא משותף לשני העולמות, האם הפער כל-כך משמעותי או שתפקיד השחקן, על במה כמו על המסך, הוא פשוט לשכנע?


משך הסדנה: 45 דק' 
מתאימה לכיתות ג'-ו' שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער
052-8939905שו

shuli@porat-theater.co.il

תל-אביב, בלפור 30

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.