פן - מוזיקה חדשה לשירי אלכסנדר פן

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 70
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: הרכב כלי-קולי
שם המפיק: לוי גיא
קהל יעד: י - יב
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 19/02/2024

פן - מוזיקה חדשה לשירי אלכסנדר פן

'פרוייקט פן’- אלבום שהופק ע"י גיא לוי הקונטרבסיסט והמלחין אשר התיימר להתמודד עם שיריו של המשורר הגדול אלכסנדר פן. הפרויקט מציע מוזיקה חדשה הבאה להנציח 11 שירים שכתב אלכסנדר פן, משורר בעל כוח פואטי מובהק ודמיון חסר רסן. פן, החל דרכו בכתיבת שירה לירית מקסימה וסוערת והפך למשורר מורד, משורר חברתי ופוליטי במפגיע, משורר מתנגד. הוא כתב שירה מחויבת, שירי מחאה, פואמות חברתיות ושירים פוליטיים. בסוף ימיו חזר לשירתו הלירית אשר השתבחה וזוקקה.

סיפורים רבים יש על אלכסנדר פן יפה התואר שהסתובב בתל אביב הצעירה; הוא היה נכנס ככה סתם רכוב על חמור לקפה כנרת המפורסם, היה המאהב של חנה רובינה הבלתי מושגת ועוד סיפורים רבים… מלבד דמותו הציורית של אלכסנדר פן, בוהמיין יפה תואר ורב קסם, ישנה גם השירה עצמה והיא לבו של הפרויקט. רבים מהשירים שנכנסו לאלבום הינם שירים שמעולם לא הולחנו וזכו לראשונה לחיים בעולם המוסיקלי.

גיא לוי ביקש לשים במוקד היצירה המוזיקלית את מילותיו של המשורר הגדול, לשירים נתפרה מעטפת מוסיקלית רחבה, הנעה בין הצליל "ארצישראלי" הנושן והמוכר לבין הפקה נועזת והרפתקנית אשר במרכזה טריו פסנתר קלאסי, אשר הסיר מעליו מגבלות של סגנון ואופנה והכל במטרה ליצור קלאסיקה מוסיקלית למילים הכל כך אלמותיות.

 

 משתתפים:

יעל צרי – שירה ופסנתר.

גיא לוי – הלחנה, הפקה קונטרבס ושירה.

יונתן רוזן – תופים.

 

גיא לוי - קונטרבסיסט, מלחין ומפיק מוזיקלי. החל את דרכו המוזיקלית בגיל 21, למד באקדמיה למוזיקה בירושלים ובקונסרווטוריום ואן אמסטרדם. ניגן קונטרבס בתזמורת הסימפונית בירושלים ובקאמרית הישראלית. ב-2007 הוציא אלבום סולו בשם "הגשר", 2015 - "פן - מוזיקה חדשה לשירי אלכסנדר פן", 2016 - "שירים לעמליה" יחד עם טל אבן-צור, 2017 ליילי 1 יחד עם גל תורן, 2022 - ליילי 2 יחד עם גל תורן. ב-2023 "מלכת הבלגן" יחד עם הסופרת והמשוררת יערה שחורי. במקביל מנגן ג'אז יחד עם: יובל כהן, אלי דג'יברי, עמית פרידמן, יהונתן כהן ועוד רבים. ניגן בהופעות עם יוני רכטר, אפרת בן צור ועוד

יעל צרי - מוזיקאית וזמרת החלה את דרכה המקצועית כפסנתרנית בתחום המוסיקה הקלאסית, ובהמשך פנתה לשירה. שירתה בצה"ל כזמרת בלהקת חיל החינוך והנוער, בוגרת ביה"ס רימון למוסיקה במגמת הג'אז אינסטטיוט. זמרת קבועה בהרכבים רבים המופיעים ברחבי הארץ, שרה כסולנית עם תזמורות שונות כתזמורת סימפונט רעננה, תזמורת המהפכה ועוד. מקליטה ומופיעה דךר קבע עם אמנים רבים כמו יוני רכטר, אבנר קנר, גיא מזיג (הדורבנים) וכו'.

יונתן רוזן - הוא מהמתופפים העסוקים בארץ, ומופיע כדרך קבע על במות ובפסטיבלים ברחבי הארץ והעולם עם אומנים כמו סיריל איימי, יובל כהן, יונתן אבישי, עומר אביטל, גיא מינטוס, דניאל זמיר, עומרי מור ועוד. הוא החל להופיע עוד בתקופת התיכון, ואחרי הצבא, בו שירת כמוסיקאי מצטיין, בילה כמה שנים על קו ת''א-ניו יורק, והופיע והקליט עם מוזיקאי ג'אז גדולים כמו צ'אק יזראלס, אדי הנדרסון, ג'ו מגנרלי, ועוד. למרות הרקע העשיר שלו בעולם הג'אז יונתן מנגן ומשתתף במגוון רחב של תחומי מוסיקה. הוא חבר קבע ב'אלון עדר ולהקה' וניגן עם אומנים כמו מזי כהן, דיוויד ברוזה, אסף אמדורסקי, ג'יין בורדו, אסתר רדא ועוד רבים.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
לוי גיא
050-8554808

guylevymusic@gmail.com

יפו-תל אביב, רבנו תם 12

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.