שתי מערכות לעיוור II Acts for the Blind

תחום: מחול
תת-תחום: מופע מחול
משך זמן המופע: 50
סגנון: בן זמננו
שם הרכב:
סיווג: מופע מחול
שם המפיק: רועי אסף
קהל יעד: יא - יב
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 02/11/2017

עבודת מחול הבנויה משתי מערכות, שבעה רקדנים מוסיקאי ושחקן.  עיסוקה במילים.  עיסוקה בתנועה.  בחיתוך של השתיים, בחריזה שלהן,  בקצב שהן מציעות, באסתטיקה ובסימטריה, בעושר ובכלום שגלום.   היופי להתל.  היופי להתעצב ולעצבן, לסקרן... ופשוט לפרוץ בצחוק.   

 

 


לצפייה בסרטון

על היצירה

עבודת מחול לשבעה רקדנים, שחקן ומוסיקאי, הבנויה משתי מערכות ומחדל והחיבור של הישן עם דבר מה משומן.

השפע שבמעט, השלד השופע בבשר, הריח, המשקל, רק לדמיין, חבורת איילים במנוסה, דילוגי קרפדה, הבנלי, האבסטרקטי, היפוכו של הריאלי, המנגינה, מה שנשמע באוזן נשמע כמו בתחושה? מישהו צריך סירת הצלה, פרשנות, הסבר? זה הזמן לסימן שאלה. זרקנו גלגל, אולי תעדיפו חכה, או קיאק? איך זה לחתור כשמאחוריך שוחה ג׳ירפה קיצרת ראיה עם צוואר של שימפנזה ותוסיק נפוח כפרה?! האם נשאר מקום לדמיין ? עצום הבט, חל וחסל. אזלו סוללות הפנטזיה ברגע שהכרזת, התענוג בלגלות את הנחבא, הסדק צר מאוד ומאתגר, לפעמים גם מעצבן, חיתוך הדיבור וחיתוך התנועה, האם כמותם כחריזה במילה?  הצחוק המתבקע על דבר מה עצוב, לכבוש את השמחה וכשהפרספקטיבה משתנה והדבר קרוב לליבך, אז שלד הדג קם לתחיה ולכל השאר הנח.

צבי גורן (הבמה) : "לפתע פתאום כל מה שהיה 'עיוור' במערכה הראשונה מתחוור, כאילו בפיענוח של כתב ברייל, ועל הבמה מתרחש אזכור תנועתי מרשים של האישיות היצירתית של אסף ושל רקדניו, של שפת התנועה שלו, ובעיקר - החיבור של הטקסטים המילוליים והתנועתיים למקשה אחת של אמירה מהותית עלינו כאן ועכשיו, והכל עם מטען מכובד של הומור." 

רות אשל (הארץ): "הפתרון הוא פשוט ומבריק.  הדימיון פורח. לפעמים נדמה שהבמה הפכה לחוברת ענקית של קומיקס.."  

על היוצר

רועי אסף, כוריאוגרף, יליד 1982. גדל במושב שדה משה. למד בתיכון שלאון בקריית גת.

בגיל 16 התחיל את דרכו במסגרת מחול שהונחתה על ידי רגבה גלבוע במרכז למחול של רשת המרכזים הקהילתיים בקריית גת.

את עבודתו הראשונה באנו בגלל הכנפיים, נשארנו כי לא יכולנו לעוף יצר אסף עבור התחרות גוונים במחול 2005, דואט שרקד עם רגבה גלבוע. עבודה שזכתה בפרס הראשון, בשתי הקטגוריות האפשריות – צוות השופטים ובחירת הקהל. 

בשנת 2006 היה שותף ליצירת העבודה K626 כאסיסטנט לכוריאוגרף עמנואל גת. התגורר בצרפת עם להקת עמנואל גת עד שנת  2009.

2010 - באותה השנה התמנה אסף לאמן עמית בלהקת NND  ההולנדית עבורה יצר את העבודהRock

בהרמת מסך 2011 עלה הדואט6  שנים מאוחר יותר, עם הרקדנית הדר יונגר-הראל, עבודה אשר הוזמנה לפסטיבל ישראל.  בתחרות המחול הדנית 5th Copenhagen International Choreography Competition, זכה דואט זה בפרס הראשון לכוריאוגרפיה. בנוסף לכך זכה אסף גם בפרס ההפקה והוזמן ליצור עבור להקת המחול Cross Connection Ballet וביולי 2011 עלתה עבודתו Acknowledgement –  - דואט, שנרקד ע"י מייסדי הלהקה ורקדני ה-Royal Denish Ballet.

בהרמת מסך 2012 העלה אסף את הגבעה, עבודה ל 3 רקדנים.  הגבעה הוזמנה לפסטיבלים רבים וזכתה בפרס הראשון לכוריאוגרפיה בתחרות המחול הבינלאומית ה-27 בהאנובר. בנוסף זכה בפרס ההפקה והוא הוזמן ליצור עבור להקת המחול Stattstheatr Tanz Braunschweig.

ב 2014 העלה עבורם אסף יצירה באורך 65 דק בשם GIRLS&BOYS. 

בפסטיבל אינטמידאנס 2014, יצר את GIRLS  עבודה ל 5 רקדניות. 

באותה השנה יצר את II ACTS FOR THE BLIND יצירה עבור 8 רקדנים עבור להקת המחול L.A DANCE PROJECT  בניהולו של בנג׳מין מילפייה. 

ב 2015 עלה אסף עבודה ל-5 רקדניםBOYS

באותה השנה יצר אסף את BALLADER  דואט עבור ה Royal Swedish Ballet בשיתוף הפסנתרן Roland Peter Pöntinen.

באפריל 2016 עלתה יצירה חדשה עבור להקת המחול בת שבע אדם, ובדצמבר אותה שנה עלתה  גם יצירה חדשה Profundis עבור להקת המחול הלאומית ווילס.

במרץ 2017 העלה אסף את שתי מערכות לעיוור בישראל בגרסה חדשה לדוברי העברית.  בימים אלו עובד אסף עם להקת המחול גוטנבורג, שבדיה על עבודה חדשה למוסיקה מאת איגור סטרוונסקי "פולחן האביב" אותה תנגן באופן חי תזמורת האופרה על הבמה.

עוד בשנה זו, 2017: רועי יעביר את סימסטר החורף בג'וליארד ככוריאוגרף אורח, ולאחר מכן יצא עם להקתו לסיור הופעות בארה"ב מרלינד (city dance) וושינגטון וניו יורק Baryshnikov Arts Center

את תחילת 2018 יפתח עם פרשנות חדשה לעבודתו: Boys & Girls עם אנסמבל בת שבע.

 

 

* פרשנויות.  מעט לתהות על ה- "אמת".

* פלורליזם מחשבתי.

* איפה הסטטיסטיקה מוצאת אותי: האם אני צוחק/ת? 

סוג במה מקצועית
רוחב 10
עומק 10
גובה 10
מספר אנשי צוות 4
זמן הקמה 05:00
ציוד הקרנה בלאק בוקס סגירות מסכים צדדים + אחורי
החשכה כן
חדר הלבשה כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
רועי אסף
0522655493

anat@royassafdance.com

מושב לכיש, כרמים 5

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.