מאחורי הקיר- תרבות חרדית (בנות)

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 70
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: תיאטרון "פסיפסו" - סוניה סודרי
קהל יעד: ט - יב
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 13/03/2024

איך מתמודדים עם עולם מלא בחיצוניות וצביעות?

מהו הגבול אליו נגיע על מנת להיראות מושלמות?

וכיצד נהיה מוכנות לשאת את המחיר הכבד מנשוא של האמת?

סופרת נמרצת מביימת את סיפורה של משפחה מכובדת המתגוררת באירופה, שאירסה בשעה טובה את בתם המוכשרת והמוצלחת, בחורה עוצמתית ואמיתית ובין האירוסין לחתונה, עוברת המשפחה טלטלות רבות בהן מתגלים פרטים נוספים וחדשים, סודות מההווה ומהעבר, שפותחים עד מהרה תיבת פנדורה של שקרים המעיבים על השמחה ואף עלולים לגרום לביטול האירוסין.

בדרמה מורכבת, מלאה בדינאמיות ובגילויים בלתי צפויים, של הצגה שבתוך הצגה, מנסה הסופרת המביימת לעשות הכול על מנת להציג את המשפחה בצורה הכי חיובית שיש ולשמור על המוניטין שלה.

במהלך ההצגה אנו נחשפות לכלה, גיבורת הסיפור, הנאלצת להתמודד בינה לבין עצמה ובינה לבין החברה שמבחוץ, עם עולם של כבוד, חיצוניות וצביעות, שפועל כמעט אך ורק על ידי מוסכמות חברתיות.

מלאה בעוצמה ובאנטוגניזם, היא מנסה לצעוד בדרכה המיוחדת של סבתא שלה שהתוותה לה דרך של יושרה ואמת, אל מול עולם וחברה מלאים באינטרסים שמנסים להסתיר סודות רק בשביל הרצון להיראות מושלמים.

היא מאמינה וחולמת על עולם אמיתי, נטול שקרים וצביעות, עולם שטוב לחיות בו.

בעלילה מרתקת אנו לוקחות חלק בסיפור שכותב את עצמו תוך כדי השתלשלות האירועים. נתחבר לדמויות, נחצה יבשות, וננסה להבין מה באמת מסתתר.סיפורה של סוניה סודרי מתחיל כשחקנית מוכרת, המשחקת בתיאטרון הלאומי בצרפת. כשעלתה לארץ בשנת 1980, היא חזרה בתשובה ונפרדה לתקופה מעולם המשחק, בהנחה שזה לא מסתדר עם העולם הדתי. כעבור כמה שנים, מרוב געגוע, היא חזרה למקצוע ולימדה בבתי ספר תיכוניים, אירגנה קבוצות של נשים והפיקה הצגות תיאטרון וסרטים שהיא כתבה וביימה בעצמה.​

לאורך השנים, הבחינה סוניה כי לקהל החרדי אין אפשרות ליהנות מעולם התיאטרון באופן בימתי ומקצועי שעולה בקנה אחד עם רוח האמונה היהודית. בשל כך, היא קיבלה החלטה לא פשוטה לפתוח בית ספר למשחק בו נשים חרדיות ילמדו משחק, העלאת מחזות ופיתוח קול.

התיאטרון נקרא "פסיפסו" ומקורו בשם "פסיפס" אשר משמעותו ספקטרום רחב של תרבויות, סגונות, מחזות וסיפורי חיים.

התיאטרון מונה כיום שני סניפים, אחד בירושלים ואחד בבני ברק שם מקבלות התלמידות הכשרה מלאה שמסתיימת בהצגה המועלת בפסטיבלים שונים. פעילות התיאטרון מוכרת ע"י משרד התרבות, עיריית ירושלים והקרן לירושלים.​

ההחלטה של סוניה להקמת בית ספר למשקה לנשים חרדיות הינו בשורה של ממש בעולם החרדי. בנות ונשים מגיעות מכל רחבי הארץ בכדי ללמוד תיאטרון ומוצאות מענה אמיתי וטהור לתשוקת המשחק על פי אורח חייהן.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תיאטרון "פסיפסו" - סוניה סודרי
0528188251

s.psifas@gmail.com

ירושלים, רח' דוד 10

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.