SEVEN (שבע)

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 90
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: עמותה במת חוצות (קבוצת תיאטרון מסתורין)
קהל יעד: יב - יב
כמות קהל מקסימלית: 100
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 18/12/2019

Seven הוא עיבוד תלוי-מקום לפואמה הקלסית "הקומדיה האלוהית" מאת משורר בן המאה ה15 דנטה אלגיירי בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב. בקומדיה האלוהית מתאר דנטה את מסעו בין העולמות שלאחר המוות: מן המקום הנמוך ביותר בתופת, דרך כור המצרף ועד למרומי גן העדן. בseven  תופס הקהל את מקומו של דנטה, ועובר מסע לולייני בין שבע הקומות של התחנה המרכזית, מהגבוהה ביותר לנמוכה ביותר.

סגנון העיבוד "הקומדיה האלוהית" מאת  דנטה מתבסס על חיבור בין הארכיטקטורה הייחודית והדרמטית של חללי התחנה על הפעילות הרבה והרועשת בהם, עם משחק פיזי מסוגנן של שבעת השחקנים ועם התערבויות נקודתיות של תאורה, תפאורה, ומוסיקה מקורית. כך נוצר אפקט חזותי ורגשי רב רושם, המנגיש עבור הקהל בן-זמננו את שאלותיו העל-זמניות של דנטה בדבר החיים שלאחר המוות, נצחיות הנשמה מול סופיות הגוף והקשר בין המוות, כמו גם החיים, ליופי ואהבה.

במלאכת התיווך של הטקסט הקלאסי באמצעות חללי התחנה, משתתפים גם טקסטים נוספים מהתלמוד וספר הזהר וכן קטעי שירה של סילביה פלאת׳, טד היוז.
יוליה גיניס / ניהול אמנותי

יוליה גיניס נולדה במוסקבה ועלתה לארץ בשנת 1986, לאחר מאבק ממושך למען עליה שניהלו הוריה. מגיל שש היא מציירת ובמשך השנים פתחה טכניקה ייחודיות לציור בפסטל על נייר וציור מתוך התת-מודע. ציוריה מוצגים באוספים פרטיים בארץ ובארצות הברית. עבודותיה דומות לקטעי חלומות, זיכרונות ומחשבות, בהם צייר מגלה לצופה בכנות את עולמו הפנימי. כבוגרת בית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים, הדגש על התנועה, המרקם והטקסטורה המיוחדת של ציוריה בפסטל אופייניים גם לעבודותיה בתיאטרון ולעיצוב של מופעיה. בעבודת הבימוי יוצרת לרוב "ציור הנע בחלל", עולם חזותי אקספרסיבי, עשיר בדימוים, המתקשר עם הצופה ללא מילים.

- האם הבחנת בדברים חדשים או חווית בצורה שונה את חללי התחנה המרכזית דרך המופע? כיצד? 

- האם לאחר הצפיה במופע נראה לך כי חללי התחנה המרכזית מתאימים למופע תאטרון? מה היתרונות או החסרונות של סוג כזה של תאטרון? 

- איך הסביבות העירוניות שאנו חיים בהן - צורת בניינים, מבנה העיר - משפיעות עלינו? איך שאנחנו זזים, מתנהגים, חושבים, מרגישים?

- איך יכול מופע תאטרון כמו Seven להשפיע על הסביבה בה הוא מתרחש? איך הוא תורם לה? מה הוא מרוויח ממנה?

- מה הוא תפקיד הטקסט במופע?

- האם יש סיפור / עלילה למופע? 

- מה היחס בין הטקסט הקלאסי (הקומדיה האלוהית) לבין המופע עצמו? אילו רעיונות ודימויים שמקורם בטקסט מתבטאים במופע וכיצד?

- שאלת החיים אחרי המוות העסיקה את האנושות מראשיתה. כיצד עוסק המופע בנושא זה? אילו שאלות הוא מעלה? כיצד אלו משתלבים או סותרים את תפיסתך שלך לגבי המוות והיחס שלנו אליו כחברה? 

מספר אומנים 7
מספר אנשי צוות 3
זמן הקמה לא רלוונטי
מאיזה שעה 20.30
עד איזה שעה 22.00
שפת המופע ללא מילים
ציוד הקרנה לא רלוונטי. המופע הוא תלוי מקום, מתקיים אך ורק במתחם תחנה מרכזית תל אביב
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
עמותה במת חוצות (קבוצת תיאטרון מסתורין)
0544601551

pr.mystorin@gmail.com

ירושלים, פסח חברוני 7\122

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.