על הקצה + שיחה עם עם פרופ' אמיר קולבן - זום

תחום: מחול
תת-תחום: מופע מחול
משך זמן המופע: 55
סגנון: מודרני
שם הרכב:
סיווג: מפגש
שם המפיק: להקת קולבן דאנס
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 11/11/2020

"על הקצה" בוידיאו שיחה עם פרופ' אמיר קולבן, הנו מופע תיאטרון מחול במיטבו שנועד ונוצר עבור בני הנוער לכיתות ז'-י"ב. המופע מועבר בסרט וודיאו מרתק לכיתה הצופה בו, [או שהתלמיד בביתו במסגרת שיעור מקוון. בסופו של המופע יש מקום לשאלות ותגובות בהנחייתו של מנהלה האמנותי של הלהקה פרופ' אמיר קולבן, באמצעות מפגש זום.

"על הקצה" הוא מופע נועז ומרגש העוסק בנושאים רגישים, כאלה המעסיקים את בני הנוער. במיוחד בתקופה זו בה כולנו נמצאים בשאלות רלוונטיות וחווית הקצה נעשית כה מוחשית עם התרופפות כל המוסכמות הבטוחות שחיינו התנהלו לפיהן. הנושא המרכזי במופע הוא עצם משמעות המושג גבול בתחום היחסים הבין אישיים ובהתנהלות בעולם בכלל. העיסוק במושג הגבול מביא התייחסויות נוספות: פולשנות, חדירה לפרטיות, נידוי חברתי ולקיחת מצבים רגשיים לאקסטרים. בצד אלה מפציעה הכמיהה לקשר ולחום אנושי. החומר הדרמטי של המופע מוגש באמצעות מוסיקה קצבית ומחול סוחף ודינאמי. הרקדנים שורפים את הבמה באנרגיות שלהם. התוצאה היא סרט ווידיאו אמנותי, בלתי שגרתי המשקף לבני הנוער את עולמם באמצעות שפת המחול והתיאטרון ומעניק חוויה ייחודית.

 
אמיר קולבן הוא מהכוריאוגרפים המובילים בעולם המחול הישראלי ולהקת קולבן דאנס שהקים בירושלים הינה להקת מחול עכשווי מקצועית ואיכותית שיצירותיה מופיעות בפני קהל ברחבי הארץ ובעולם מזה 25 שנים. אמיר קולבן הוא מנהלה האמנותי של הלהקה ובשנים האחרונות הוא גם משמש כדיקן הפקולטה למחול באקדמיה הגבוהה למוסיקה ולמחול בירושלים. היצירה "הצרצר והנמלה" מבוססת על המשל המפורסם של הסופר היווני איזופוס. רקדני להקת קולבן דאנס הינם רקדנים שהכשרתם המקצועית והאיכותית -בבתי ספר למחול גבוהים בישראל וברחבי העולם ומשם גם חלקם הגיעו ללהקה. הלהקה מוזמנת תדיר להופעות בארץ ובפסטיבלים ברחבי העולם, ולכיתות אמן מיוחדות.

החוויה ממנה נוצר המופע "על הקצה" היא של חיים על הקצה.

זוהי יצירה שנעה על הקצה בין תחושת המתח הפנימי למתח החיצוני תוך שהיא בוחנת את היחס ביניהם.

החיים על הקצה, שמחאות המילקי והקוטג' בשנת 2011 והמחאות והחיים בתקופתינו בתוך משבר נגיף הקורונה, הן רק סימפטומים חלקיים ביותר שלהם,  אלו הנם חיים בעולם שבו אנו בובות על חוט שמישהו אחר, לעיתים בלתי ידוע, שולט בהן. וכדי שלא לראות זאת אנו נאחזים ככל יכולתנו באשליה של שליטה בגורלנו, שבאופן אירוני מסייעת למושך בחוטים להמשיך לעשות זאת בלי התנגדות.

חווית החיים על הקצה הם חיים במקום שבו קריאה לעזרה מהאחר איננה נשמעת, או גרוע מזה, נופלת על אוזניים אטומות. ורגעים של רוך, אינטימיות ותמיכה נעלמים שוב ושוב בגלים של התרחשויות במדיה.

 החיים על הקצה פירושם גם לבחור בין להיות בפנים, IN, או להיות בחוץ, OUT. להיות בפנים פירושו להיות בתוך המשחק שבו יש מנצחים ומנוצחים. אבל להיות בחוץ, פירושו לוותר מראש על האפשרות להשתתף במשחק הזה.

 המאמץ החוזר ונשנה ליצור חיבור עם האחר, אחר אנונימי כלשהו, אשר יגשים את המשאלה לאהבה ולשותפות אמיתית, יוצר תקווה לניצחון התשוקה הממשית והאנושית, 

שפת המופע עברית
ציוד הקרנה מסך טלוויזיה פלוס סאונד לצפייה בהקרנת סרט וידיאו "על הקצה" מחשב אישי או מסך נוסף משותף לכיתה לצורך השתתפות בשיחה לאחר המופע בזום.
מסך כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
להקת קולבן דאנס
052-4818748

kolbendance1@013.net

ירושלים, מרכז ז'ארר בכר רח' בצלאלל 11

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.