אלומינצ'יק-אילן עזריאל-היצע נוסף

תחום: מחול
תת-תחום: תיאטרון
משך זמן המופע: 45
סגנון: רב תחומי
שם הרכב:
סיווג: מפגש
שם המפיק: דולביט הפקות בע"מ
קהל יעד: גן - א
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 01/11/2016

אלומינצ'יק – מפגש-מופע חווייתי לילדי הגן, המאפיין את דרכו הרב תחומית והייחודית של האמן והיוצר אילן עזריאל. הפעילות משלבת מופע אינטראקטיבי קצר ופעילות המבוססת על תהליכי יצירתו של עזריאל לאורך העשורים האחרונים.

באלומינצ'יק מתוודעים הילדים אל עולם החומר, הדמיון והיצירה, תוך צפייה במופע אינטראקטיבי ובהפיכתם של חפצים ליצורים חיים, בדרכים שונות ומפתיעות.

דרך המופע שומעים הילדים על המושג מִחזור אשפה, ובמהלך הפעילות מתוודעים לשימוש חוזר באביזרים ובחפצים שנזרקו, ומצליחים לראות בצינור פשוט גם דברים אחרים ומפתיעים.

אורך הפעילות כ-45 דקות  הפעילות מיועדת לגילאי הגן ומתאימה לעד 80 ילדים הפעילות מתקיימת בגן הילדים, ודורשת הכנה מוקדמת של כ-15 דקות בארגון המרחב של הגןעל היוצר ועל יצירותיו העיקריות, מהן למעשה נוצר "אלומינצ'יק":

אילן עזריאל החל דרכו כרקדן בתיאטרון המחול "ענבל" ובלהקת המחול הקיבוצית, וכיוצר של מופעים בינתחומיים עמם הופיע בארץ ובעולם, שהבולט שבהם הוא "אלומיניום", שהועלה לראשונה בשנת 2003 בפסטיבל ישראל בירושלים, ומאז ועד היום עולה על הבמות הגדולות בארץ ובעולם וזוכה לשבחי הקהל והמבקרים.

המופע "אלומיניום" משלב תנועה, תיאטרון ויזואלי, אקרובטיקה והרבה הומור, ובמהלכו רקדנים ואקרובטים מפיחים חיים בחומרי גלם תעשייתיים שבכולם שולט גוון אלומיניום כסוף. כל אלה, בתוספת של אביזרים שימושיים ואפקטים מיוחדים, יוצרים חוויה אינטראקטיבית לכל המשפחה שמעוררת את החושים ומפעילה את הדמיון.

מן הביקורות על המופע "אלומיניום":

"אחת ההופעות הוויזואליות המדהימות שנראו כאן" BBC news, UK

"חוויה יוצאת מן הכלל, המציגה עבודה חדשנית ועתירת דמיון של יוצרים ומבצעים מוכשרים במיוחד" Broadway World, USA

"מופע יוצא מגדר הרגיל... הנאה צרופה" La Tribune, FRANCE

 "עוצמה והעזה שמחוללות פלאים" רות אשל, "הארץ"

"כל תמונה מצליחה להפתיע ולהדהים. אין רגע דל. לרוץ!" תקווה חוטר-ישי, "ידיעות אחרונות"

"מפגן חזותי ממדרגה ראשונה" יוסי חרסונסקי, "מעריב"

 

לאחרונה יצר עזריאל, בשיתוף עם קבוצת "אלומיניום" ומוזיאון המדעטק בחיפה, את תערוכת "טיוביקס" – המעברים הסודיים של החיים, שזכתה גם היא להצלחה רבה כשיותר מ-200,000 איש ביקרו בה במהלך השנה האחרונה, גם במדעטק חיפה וגם בהאנגר בפארק פרס בחולון.

רעיון לדיון: שימוש חוזר

הפעילות של "אלומינצ'יק" מתחילה במופע קצר אשר חושף את הילדים, בין השאר, למושג "שימוש חוזר".

לפני  הפעילות: מומלץ לדבר עמם על משמעות המושג, ולהדגים להם כיצד פסולת או חפצים שנקרעו או התקלקלו יכולים להפוך, בלי הרבה מאמץ, למשהו אחר כמו למשל משחק או סוג של תחפושת.

לאחר הפעילות: אפשר להסביר ולהרחיב על המושג שימוש חוזר ועל מיחזור, ועל חשיבותם מבחינה כלכלית ואקולוגית: לא תמיד חייבים לקנות דברים חדשים בחנות - לפעמים אפשר וכדאי לחסוך בכסף ולהשתמש במה שמוצאים בערימת הגרוטאות. בכך גם מצמצמים את כמויות הפסולת שנזרקת, ועוזרים לשמור על כדור הארץ.

 

רעיון לדיון: תיאטרון חפצים

במהלך הפעילות ייחשפו הילדים לטכניקות מופע של "תיאטרון חפצים", באמצעותן מפיחים חיים בחפץ מסוים - אם באמצעות הגוף, באמצעות מפוחי אוויר ועוד. מדובר בחוויה שמפעילה את הדמיון ונותנת לילדים אפשרות "לצאת מהקופסה" ולחשוב קצת אחרת כשהם מתבוננים במשהו מוכר.

לאחר הפעילות: ניתן להרחיב את המושג "תיאטרון חפצים" ולתת לילדים להפיח חיים באביזרים אחרים שיהיו זמינים להם בגן.

מפרט טכני ארגון הגן ; אילן מגיע לגן כרבע שעה לפני תחילת הפעילות, כדי להכין את השטח ולהתכונן. הדבר היחיד שנדרש מבחינה טכנית הוא חיבור לחשמל. כמו כן יש לדאוג לדברים הבאים: לסדר עבור הילדים את הכיסאות ב-ח ' ; כפולה (שתי שורות) לפנות לגמרי את השטח בתוך ה-ח ' ;, וגם את החלק הפרונטלי (מול הילדים) כך שיהיו נקיים מחפצים, שולחנות, כיסאות, שטיחים ושאר אביזרים שעשויים להפריע למהלך הפעילות. מאחר שהפעילות הינה פיזית - אנא הפעילו את המזגן בגן כחצי שעה לפני, כדי שיהיה קריר ונעים.
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

טופס המלצה - בנימינה גבעת עדה

לינק לצפיה

טופס המלצה - רמת נגב

לינק לצפיה

טופס המלצה - כפר סבא

לינק לצפיה
דולביט הפקות בע"מ
אילן עזריאל052-4478113

ilan1azriel@gmail.com

קריית אונו,

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.