ואהבת להטב"ך כמוך - היצע נוסף

תחום: קולנוע
תת-תחום: קולנוע
משך זמן המופע: 65
סגנון: עלילתי
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: גלעד מדרר
קהל יעד: י - יב
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 19/12/2022

ההרצאה "ואהבת להט"בך כמוך" נכתבה ומסופרת על ידי, גלעד מדרר.

ההרצאה מחולקת לשלושה חלקים- בחלק הראשון מוקרן הסרט הקצר שלי, "הלחמנייה הסגולה".

"הלחמנייה הסגולה" הינה דרמה משפחתית אשר קורת בחצור הגלילית. בעקבות מות אביו, אופק (24) חוזר מהעגלות בווגאס כדי לנהל את מסעדת ההמבורגרים המשפחתית המצליחה ביותר באזור. ב-"לחמנייה הסגולה" תמצאו המבורגר מלחמניות אסאי שסבתא כרמן (76) אופה עם רוטב המיונז המיוחד שלה. איתן (23), הבן זוג לשעבר של אופק מווגאס מגיע אל המסעדה ומנסה להחזיר את אופק אליו. שלושה חודשים קודם, נפטר אבא של אופק ואופק חזר לארץ למשפחתו. אופק מציע לאיתן שיצאו מהארון בפניי המשפחה שלו ואיתן נפרד ממנו בגלל חוסר בשלות.
איתן מערער את אופק, מספר לו שיצא מהארון ורוצה שימשיכו מהנקודה הפסיקו. כעת אופק צריך להחליט- לחזור לאיתן? לצאת מהארון? לעזוב את העסק המשפחתי?

בחלקה השני של ההרצאה, אני מספר את הסיפור האישי שלי. המון שנים חיפשתי את עצמי, התחלתי עם המון נשים, יצאתי לדייטים, אבל זה לא היה זה. משהו בי היה אפטי לגמרי ולא הבנתי מה לא בסדר. לקח לי זמן לבוא ולהגיד "מה יש לי".
אני לא בן אדם שמצליח לשמור הרבה דברים בסוד , הייתי חייב לשתף מישהו בכל הדייטים שאני עובר והבחורים שהכרתי, חברים שלי לאט לאט נחשפו למה שאני עובר ולהתהליך הגילוי שלי. לא קראתי לזה אז יציאה מהארון כי זה היה הדרגתי, זה היה "מחקר".
בשלב מסוים שכבר כל החבורה ידעה, הכרתי את הבחור הראשון שיצאתי איתו רציני ("איתן" מהסרט), ואז הבנתי שאין דרך חזרה. הקשר איתו הצמיח אותי וגרם לי להיות שלם עם עצמי וקיבלתי את האומץ לספר לכל החברים מהלימודים ובכללי לכל חבר שעוד לא ידע 100%.
אחרי 3-4 חודשים, המשבר הראשון שלנו הגיע. שיתפתי אותו שאני מתכוון לצאת מהארון בקרוב ולספר למשפחה שלי עליי ועליו והוא בתגובה- נפרד ממני. הוא אמר שזה גדול עליו ושהוא לא רואה את עצמו יוצא עם גבר לטווח הרחוק של החיים ושעדיף לסיים את זה כאן.

נשארתי ככה שבור לב המון חודשים. מנסה לעכל את מה שחוויתי, את הזוגיות, היציאה בפניי החברים ומשפחה שלי, שברון הלב והדחייה. גיליתי שמאז אני מאוד נמשך לסיפור הזה של קבלה עצמית. זה העצים אותי וסיפרתי בזכות זה למשפחה שלי על נטיותיי.

בחלקה השלישי והאחרון של ההרצאה חשוב לי להעלות לשיח ביני לבין התלמידים והמורים\הורים את כל הקשיים שקרו בראש לי ולעוד המון ארוניסטים שהכרתי, מתוך החוויה האישית שלי.
מאז אותה פרידה כל מה שעשיתי היה לדבר באפליקציות האלה עם חבר'ה בארון בניסיון לנסות ולהבין מה עובר הקווים המשותפים לכולם, מה הפחדים של אנשים שלא ידעו מראש שהמשפחה שלהם תקבל אותם בקלות?

התרכזתי בהרצאה שלי בארבעה תחומים:

  1. הסביבה המשפחתית
  2. הסביבה החברתית
  3. האפליקציות וההשפעה הרעה שלהן
  4. קבלה עצמית- אנחנו אלו שהכי עוצרים מעצמנו להצליח

 

אדבר גם על "נורות אזהרה" לסיטואציה שבהן עלינו להתנהג ברגישות מרגע שהתחלנו 'לחשוד' בנטיויתו של אחד\ת מהילדים\ תלמידים\ בני משפחה. מה נכון וחשוב להגיד בסיטואציה בה יוצאים בפנינו מהארון ומה חשוב לא להגיד ואיך לא להתנהג על מנת לא ליצור טראומה אצל אותו בן אדם שנפתח בפנינו ולהרחיקו מאיתנו.


אני שואף שבהרצאה שלי אנשים ייצאו עם התמה של- 'תאהב את עצמך ותעשה מה שטוב לך'. אני חושב שהתעוררתי 'מאוחר מידי' ובדיעבד הייתי מאושר הרבה קודם, אם רק הייתי מעריך את עצמי יותר וגאה במי שאני, ומאפשר לעצמי לצאת מהארון.

מאוד פחדתי מהתגובות של הסביבה המשפחתית והחברתית שלי וחשוב לי להעביר את התכנים שבהרצאה לקהל הרחב ולהקנות להם כלים להתמודדות עם הסיטואציה הרגישה הזאת.

 אני גלעד מדרר, בן 28 מחיפה.

אני בוגר תואר בתקשורת וקולנוע עם תעודת הוראה בסמינר הקיבוצים שבתל אביב. כיום עובד בתור מפיק טריאתלונים ומרוצי שטח. בעבודתי השנייה אני מורה לתקשורת- קולנוע לכיתות מב"ר בתיכון עירוני ה' שבחיפה.

החלום שלי הוא להמשיך ולהתפתח בתור יוצר ובמאי בפרט. להעביר דרך הקולנוע את האג'נדות שלי ואת האני מאמין שלי לעולם.

סיימתי לערוך את פרויקט הגמר שלי "הלחמנייה הסגולה" ביולי 2022 והוא הספיק כבר להתקבל ולהשתתף בפסטיבל קולנוע גאה שהתקיים בסינימטק ת"א ב-אוקטובר האחרון. בימים אלו אני עובד על פרויקט דוקומונטרי נוסף ועל הסרט העלילתי המלא של "הלחמנייה הסגולה".

אני מאמין שהדיונים יהיו דינמיים מקהל לקהל. הכול תלוי ברמת החשיפה שלהם לנושא וכמובן במידת הנוחות שבה הם ירגישו בכדי לדבר עליו.

חשוב לי לשמוע ולהראות לקהל כמה אנשים מתוכו נחשפו ללהט"בים במשפחות שלהם ובסביבה החברתית שלהם- או להט"בים מחוץ לארון בעצמם, ע"מ ליצור לגיטימציה לנושא.

הייתי שמח לשמוע איך יצאו מהארון בפניהם\ או איך הם יצאו מהארון - ומה הם אמרו בתגובה או מה אמרו להם וביחד עם הקהל לנתח את הסיטואציה בהתאם לתוכן שאמרתי ולהבין מה הדרך הנכונה והרגישה ביותר.

אני מאמין שבעקבות הפתיחות שבה אספר את הסיפור האישי שלי אאפשר שיח מכבד וכנה סביב הנושא, ומקווה שביחד עם הקהל נגיע למסקנות חשובות ומועילות.

מפרט טכני רמקול מוגבר מיקרופון נק מחשב קונסולה קטנה לרמקול מיקרופון אלחוטי מקרן מסך
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

קלאודיה

לינק לצפיה

נועה עירוני ה

לינק לצפיה

ענת סלע

לינק לצפיה
גלעד מדרר
0528359343

giladmaderer1994@gmail.com

חיפה, גוט לוין 20

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.