אור וגיבור - היצע נוסף

תחום: תיאטרון
תת-תחום: תיאטרון
משך זמן המופע: 60
סגנון: הצגת ילדים
שם הרכב: שפת-התאטרון
סיווג: הצגה בגודל בינוני
שם המפיק: עמיחי קופל
קהל יעד: א - ו
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 05/09/2017

"אור וגיבור" הצגה מבית תיאטרון "פסיפס" לקראת חג החנוכה ובכלל..על גבורה והתגברות "בימים ההם בזמן הזה"

הצגה מוסיקלית מלאה בהומור , שירים ותוכן מתאימה מאוד גם לערבי הורים וילדים.

המערה הסודית-

ירון ,ילד בכיתה ו. לקראת ימי החנוכה הודיע לו אביו שיש לו סוד חשוב עבורו. בעקבות הסוד הם יוצאים למסע משותף לאזור ההרים  ונכנסים למערה מסתורית. בעזרת פנסים המאירים את החשיכה הם חולפים על פני סימונים מוזרים במהלך הצעידה. האב מסביר לבנו שזו המערה המשפחתית שלהם  ואלו הם הסימנים של אבות אבותיו שחפרו את המערה.לפתע הגיעו ירון ואביו למבוי סתום ,שם מגלה האב לירון כי הוא היה האחרון שחפר ובהמשך המערה יש אוצר. מעתה תפקיד החופר עובר אליו, אל ירון שצריך להירתם לשרשרת המשפחתית ולמאמץ המשותף למציאת האוצר.  בעזרת התנאים לזכייה באוצר לומד ירון להעריך את ההשקעה של אבותיו שסללו עבורו את הדרך,את הסוד להתמודדות עם קשיי ואתגרי החיים וכן את המשמעות של היותו חוליה בשרשרת הדורות.

 

 

בוב שומר היער-

שומר היער הגדול גילה שישנה ביצה ביער ובה מיליוני צפרדעים. הצפרדעים היו עורכות מדי שנה תחרות מי מבין גיבורי הביצה יצליח לטפס על עמוד גבוה מאוד שהיה ניצב במרכז הביצה. מעולם לא היה זוכה בתחרות. שנה אחת צפה שומר היער בתחרות ושמע את צעקות קהל- הצפרדעים. הם צעקו "בוז אין לכם סיכוי" והמתחרים היו נופלים בזה אחר זה. אולם במפתיע נראה צפרדע ממשיך לטפס עד לראש העמוד ומנצח. כולם מחאו לו כפיים. כששאלו אותו אנשים איך הוא עשה זאת, הוא לא כל כך הצליח לדבר וסימן עם ידיו כלפי אוזניו. הוא היה חרש. הוא לא שמע את קריאות הבוז והייאוש ,לכן הוא ניצח.

הגיבור הקטן

שמעון, ילד יהודי מתקופת המכבים נאלץ להתמודד מול גזירות היוונים. הוא, כמו שאר בני משפחתו נאלצו להימלט באמצע ברית המילה של אחיו הקטן. שמעון וחבריו לכיתה למדו תורה בחשאי וכמעט נתפסו. בעזרת עידודה של אמו וגבורת אביו למד שמעון כי הם מסוגלים להתמודד מול כל הגזירות של היוונים.תיאטרון פסיפס נוסד בשנת 1997 ע"י דובי זהבי ועמיחי קופל.

הצגות התיאטרון, שואבות את תוכנן וערכיהן מעולם התרבות היהודי ומחברות אותנו ואת קהל הצופים, אל היופי, הרגש והשמחה המצויים כולם בעולם זה.

בהצגות, כמו באמנות הפסיפס משובצים קטעי משחק, מוסיקה ושירה והן מוגשות בהתאמה לגילאי הצופים בחינוך הממלכתי ובחינוך הממלכתי –דתי.

מן ההצגות עולות דילמות וקונפליקטים ומובאות בהן דוגמאות מעשיות לדרכי התמודדות אפשריים למצבים השונים.

ניתן לשלב את המופע גם במסגרת ערבי הורים ותלמידים

המופע נעזר במערכות הגברה, תאורה ותפאורה מקצועיות ומציע תמיכה טכנית מלאה להפקות בסדרי גודל משתנים.

חברי התיאטרון:

  • דובי זהבי - שחקן, זמר ומחנך לשעבר (הסמכה לרבנות, ב.א.ד בחינוך) במשחק ובשירה.
  • עמיחי קופל - מוסיקאי, בוגר המכללה למוסיקה עכשווית "הד" בת"א ובעל תואר ראשון  במוסיקה מאונ' בר אילן. שר ומנגן על קלידים וחליל צד.

צוות בית הספר יקבל מאיתנו דף עם הצעות לדיון והפעלה בכיתות לאחר ההצגה

מפרט טכני 2 משתתפים, איש טכני 2 רכבים להובלת ההגברה, תאורה ותפאורה. 2 רמקולים ;pa w2000 ;; 2 מוניטורים, מיקסר דיגיטלי, 2 מיקרופוני שירה = מדונה (מביאים אתנו ציוד גיבוי לכל המערכות) תאורה- תאורת שטיפה, תומאסים\קווארצים בשילוב תאורת לד צבעונית תפאורה- גב במה 5*2.5 וצידי במה 1*2.5
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה אור וגיבור ביס שילת פדואל

לינק לצפיה

המלצה אור וגיבור ביס רמבם אשקלון

לינק לצפיה

המלצה אור וגיבור ביס עציון קרית מלאכי

לינק לצפיה
עמיחי קופל
0507843273

pesifas@gmail.com

רחובות, דמשק אליעזר 3

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.