גלריה גבעת חביבה לאמנות -הדרכה מקוצרת

תחום: אמנות פלסטית
תת-תחום: ביקור בגלריה
משך זמן המופע: 90
סגנון: ציור
שם הרכב: תערוכה קטנה
סיווג: הדרכה בתערוכה
שם המפיק: גלריה גבעת חביבה לאמנות
קהל יעד: א - יב
כמות קהל מקסימלית: 40
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 13/01/2020

הדרכה פעילה ייחודית בגלריה

ההדרכה מיועדת לתלמידי יסודי ד'- ו', חטיבת ביניים ותיכון
משך: 90 דקות
שפות: עברית \ ערבית \ אנגלית

הדרכה ייחודית פעילה ואינטראקטיבית בגלרייה GH גבעת חביבה, המחברת את התלמידים המבקרים בתערוכה עם אופני התבוננות שונים, כיצד נולדת תערוכה מן הרעיון ועד למימושו. נלמד גם מושגים של שפת האמנות, כמו קומפוזיציה ופרספקטיבה. התפיסה החינוכית מאחורי ההדרכה האינטראקטיבית היא כזו של דיאלוג: שיתוף התלמיד בדרכים שונות ולימוד באמצעות שאלות מנחות, כאשר התלמידים עצמם לומדים לספוג, לחוש ולתאר את אשר הם צופים בו תוך מתן פרשנות אישית.

המוצר מציג ומתרגל שאילת שאלות פוריות להבנה וניתוח של אמנות: איך נוצרת תערוכה ואיך נוצרת יצירה אמנותית, וכן איך עלינו להסתכל על אמנות ולשאול את השאלות הנכונות והמדוייקות ולפתח חשיבה ביקורתית גבוהה על אמנות. בנוסף לכך, אנו דנים בהקשר החברתי של אמנות ובפוטנציאל האקטיביסטי-חברתי של עשייה אמנותית, וכן מונעים תמיד בשיח שלנו על ידי תפיסת עולם של חיים משותפים וסולידריות. 

אנו מציעים פעילות מעשירה ומעמיקה בתערוכה, בה חווים התלמידים רמות שונות של חוויה: אינטואיטיבית, קוגניטיבית והשילוב ביניהן, כשההדרכה בנויה בהתאם לשכבת הגיל ואופי הכיתה באופן דינמי. תוכן ההדרכה הוא תרגול מהנה ומעשיר בהבנה שלנו של אמנות, דרך העמקה בשאלות ותובנות שונות של אוצרות וביקורת, ושילוב בין עבודה עצמאית בקבוצות קטנות לבין דיון בקבוצה. 

תכנית התערוכות לשנת הלימודים 2021-2022

ספטמב ר- מעשיות - תערוכת קרמיקה והדפס קבוצתית

אוקטובר - דצמבר - עאישה ערער בתערוכת יחיד

ינואר פברואר - קרן פרגו ואשקן רואאיי (אירן) בתערוכה זוגית של ציור, צילום, מיצב

מרץ אפריל - תערוכה קיבוצית- 2 אמניות מוציאות לאור את הדרום הקיבוצי באזור אדום.

מאי יוני - תערוכה קבוצתית

יוני - תערוכת הקרמיקה וההדפס השנתית 2022

 לפרטים נוספים עלינו הכנסו לאתר שלנו או פנו אלינו בטלפון או במייל.
----------------------------------------------

הגלריה - 

הגלריה הפעילה מעל 30 שנה, היא חלל מעבדה לשאלת שאלות גדולות, יצירת שיתופי פעולה ותערוכות המשקפות נושאים משמעותיים בחברה המגוונת והמורכבת שלנו. הגלריה יוזמת, מפיקה ומציגה תערוכות עכשוויות בעלות תפיסה חברתית משותפת של אמנים מכל החברות תוך שהיא משמשת מגדלור עבור אמנים מן החברה היהודית והערבית במשותף. במחזור התערוכות שלנו 6 תערוכות אמנות בשנה הכוללות תערוכה המוקדשת לתחום הקרמיקה של בית הספר שלנו לקרמיקה ותערוכת צילום קבוצתית של תכנית בעיניים אחרות לצילום. עקבו אחרינו במדיות החברתיות, אנו שמחים לארח מבקרים בכל הפלטפורמות שלנו, פיזיות ווירטואליות.

الجاليري هو فضاء واسع متاح لطرح الأسئلة العميقة الكبيرة، خلق التعاون وإقامة المعارض التي تعكس موضوعات مهمة 
في مجتمعنا المتنوع .
 نقدم من خلال معارضنا، فنّانين من جميع الثقافات في المجتمع: عربًا ويهودًا،  وكذلك مواهب شابة وناشئة، محلية وعالمية. في كل دورة توجد 6 معارض فنّيّة في السنة والتي تشمل معرضًا يُكرس للنحت والسيراميك والتابع لمدرسة مركزنا، ومعرضا للصورة الفوتوغرافية الجماعية التابع لبرنامج بعيون أخرى للتصوير.
تابعونا عبر وسائل التواصل الاجتماعية ،يسعدنا استضافة الزوار بمركزنا او لقاء افتراضي  على مختلف منصاتنا الثقافية .

The GH Art Gallery is a lab space for asking big questions, creating collaborations and curating exhibitions that reflect topics in our diverse complex society. Our exhibitions showcase artists from all cultures in our society, especially Arab and Jewish, both emerging and established, local and international. Our exhibition cycle is such that we feature about six exhibitions per year, including one dedicated to our Ceramics Studios and one dedicated to our GHIS art students. Follow us on social media please! We love having visitors in all our platforms, physical and virtual.  


לצפייה בסרטון

לצפייה בסרטון

הגלריה היא חלל מעבדה לשאלת שאלות גדולות, יצירת שיתופי פעולה ותערוכות המשקפות נושאים משמעותיים בחברה המגוונת והמורכבת שלנו. התערוכות שלנו מציגות אמנים מכל התרבויות בחברה: יהודים וערביים, מרכזיים ומבוססים כמו גם כישרונות צעירים צומחים, מקומיים ובינלאומיים. במחזור התערוכות שלנו 6 תערוכות אמנות בשנה הכוללות תערוכה המוקדשת לתחום הקרמיקה של בית הספר שלנו לקרמיקה ותערוכת צילום קבוצתית של תכנית הנוער "בעיניים אחרות" לצילום. עקבו אחרינו במדיות החברתיות בבקשה! אנו שמחים לארח מבקרים בכל הפלטפורמות שלנו, פיזיות ווירטואליות.                                                     

 

الجاليري هو فضاء مختبر لطرح الأسئلة الكبيرة، خلق التعاون وإقامة المعارض التي تعكس موضوعات مهمة في مجتمعنا المتنوع والمعقد. تعرض معارضنا فنّانين من جميع الثقافات في المجتمع: عربًا ويهودًا، مركزيين ومستقرين وكذلك مواهب شابة وناشئة، محلية وعالمية. في كل لدورة توجد 6 معارض فنّيّة في السنة والتي تشمل معرضًا يكرس للطين والتابع لمدرستنا، ومعرضا للصورة الفوتوغرافية الجماعية التابع لبرنامج بعيون أخرى للتصوير.

تابعونا عبر وسائل التواصل الاجتماعية! يسعدنا استضافة الزوار على مختلف منصاتنا، المادية والافتراضية.

 

המורים מוזמנים להעלות שאלות, סוגיות וחומריים רלבנטיים בכיתה לפני או אחרי ההדרכה בגלריה. נושאים אלו יגעו בהיבטים האקטיביסטיים וההשפעות  הפוטנציאליות באמנות עם אג'נדה אקטיביסטית. אפשרי ומתאים גם ללמד על ההיסטוריה והעבודות של אמנים אקטיביסטיים שונים בעבר ובהווה.

שאלות לדיון: האם/ כיצד אמנות יכולה לשנות את העולם? מהו תפקידה של אמנות בעשייה אקטיביסטית? 

אמנים וחומר ללמידה: פביאנה רודריגז, בנקסי,  אמני התנועה הציונית המוקדמת. כל כיתה תוכל ללמוד כמובן על המאבק החברתי הרלבנטי לה (היסטורי או עכשווי) ולחומר הלימודי שלה ועל האמנים שליוו או מלווים מאבק זה.

פעילות אפשרית: נשאל בכיתה- "מה אתה היית רוצה לראות שונה בעולם כיום? מה ניתן לעשות כדי להביא למטרה זו? איך אמנות יכולה לקחת חלק בתהליך זה?". לאחר דיון קצר התלמידים יתחלקו לקבוצות וילמדו על מאבקים חברתיים שונים, בארץ או בעולם, בעבר או בהווה, וכן על אמנים המקושרים למאבקים אלו. כל קבוצה תכין פלקט או תוצר על מה שהיא גילתה במחקר.

הכנה להגעה לגלריה: לכיתות שפחות מכירות, מומלץ להכין את התלמידים להתנהלות וקוד במוזיאונים וגלריות: לא לגעת בעבודות, לשמור על שקט ורוגע וכן לכבד ולהשתדל שלא להפריע לפעילויות השונות הקורות במרכז האמנות במקביל להדרכה.

פעילויות עיבוד- אחרי הביקור בגלריה: מרכז האמנות עובד על דפי ופעילויות עיבוד מומלצים להעברה בכיתה לאחר הביקור, שמשתנים לפי תוכן וסגנונה של התערוכה באופן דינמי.

ניתן לשאול:

- מה למדנו מהפרספקטיבה המוצגת בתערוכה? איך הפרספקטיבה של האמן שונה ודומה לפרספקטיבה שלנו?

- איך התערוכה גרמה לנו להרגיש? על מה היא גרמה לנו לחשוב? האם היא גרמה לכם לרצות לפעול, וכיצד?

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
גלריה גבעת חביבה לאמנות
052-5324512 אילנה פלג

artgivathaviva@gmail.com

גבעת חביבה, גבעת חביבה

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.