סיפור אהבתו של הסופר צ'ולוט

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 60
סגנון: אלגורי חברתי
שם הרכב: תאטרון רחוב
סיווג: הצגה בגודל בינוני
שם המפיק: בית הקונפדרציה - תאטרון הולגאב
קהל יעד: ט - יב
כמות קהל מקסימלית: 200
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 15/05/2019

הפקת מקור חדשה מאת אנסמבל התיאטרון הישראלי-אתיופי הולגאב (באמהרית, "רב פנים"), הפועל בין כתלי בית הקונפדרציה מזה 15 שנה.

קומדיית נונסנס פרועה המשלבת מוסיקה קצבית, קטעי וידיאו וריקוד – ושני שחקנים המחליפים דמויות בקצב מסחרר.

ההצגה מספרת את סיפורו של הסופר הצעיר צ'ולוט, אשר מתאהב בצופית פיקאדו, אסירה משוחררת קשוחה, היוצאת למסע חיפושים אחר אחותה הצעירה, שנעלמה. בדרכה היא פוגשת סדרה של טיפוסים צבעוניים מהשוליים הסהרוריים, ונלחמת בהם בנחישות ובאומץ עד לסוף המפתיע.על היוצרים

משה מלכא - מנהל אמנותי ובמאי

משה מלכא הוא שחקן, יוצר, במאי, מחזאי, מורה למשחק ומורה לטכניקת אלכסנדר. החל את דרכו כשחקן בתיאטרון החאן, ובהמשך שיחק בתיאטרון לנוער, בתיאטרון הבימה ובאנסמבל עיתים בניהולה של רנה ירושלמי. פיתח שיטת לימוד לשחקנים המשלבת בין טכניקת אלכסנדר, כלי השחקן וטקסטים שקספיריים. כמו כן פיתח שפת תיאטרון פיזית-ליצנית מקורית בשם "זיצ" ויצר עימה הצגות רחוב, מופעי ליצנות מודרנית והצגות ללא מלים. הצגותיו השתתפו בפסטיבלים בארץ ובעולם וזכו בפרסים. בשנת 2002 ביים את המחזה "שחורים" מאת ז'אן ז'אנה בפסטיבל עכו. ההצגה זכתה לציון לשבח. מלכא אף כיהן כמנהל אמנותי של הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון רחוב בבת-ים, יצר את ההצגה "מבעד לרוח" בתיאטרון החירשים-עיוורים נא-לגעת, ומלמד משחק במסגרות שונות.

 

צביקה היזיקיאס - שחקן, רקדן וכוראוגרף

צביקה היזיקיאס (1982) הוא בוגר האקדמיה למחול בירושלים. בלימודיו התמקד בבלט קלאסי, ג'אז ומחול מודרני. בנוסף עבר הכשרות בבית הספר הגבוה למחול בניו יורק, אלווין איילי. בצבא שירת ככוראוגרף בלהקה צבאית בחיל חינוך. הוא שימש ככוראוגרף ומנהל אמנותי של להקת "ביתא", ובשנים 2006-2002 היה חלק מאנסמבל בת שבע. כמו כן היה השחקן הראשי בסרט "ליידי טי טי".   היזיקיאס הצטרף לתיאטרון הולגאב בשנת 2013, ועד עתה השתתף בהצגות "צופית פיקדו", "סיישל", "סיפור אהבתו של הסופר צ'ולוט" ו- "גי וגו".

תהילה ישעיהו - אדגה - שחקנית באנסמבל

תהילה ישעיהו-אדגה נולדה ב-1973 בכפר מאי למומו שבצפון אתיופיה. עלתה לישראל כבת עשר, ב-1983, וגדלה בבאר-שבע. חיה בירושלים מאז 1994. בוגרת בית-הספר לתיאטרון חזותי (1999). ב-2008 הצטרפה לאנסמבל התיאטרון הולגאב וכיכבה בהצגת היחיד "לבדה", שעימה הופיעה באולמות שונים בסן-פרנסיסקו, ארה"ב. מאז שנת 2011 היא שחקנית הבית של האנסמבל והשתתפה בכל הפקותיו. כמו כן שיחקה בסדרות הטלוויזיה "מלאך של אמא" (2016), "שנות השמונים" (2016) ועוד, וכן בסרטים "אשת השגריר" (2016) ו"עם הפנים לקיר", סרט קצר המועמד לפרס אופיר (2016). משתתפת בהצגות שונות, עורכת סדנאות משחק לילדים ונוער בבתי-ספר ובמתנ"סים, וכן מנחה אירועי תרבות במוסדות שונים. 

לאחר ההצגה ניתן לקיים דיון - שיחה פתוחה עם השחקנים אודות תהליך היצירה.

התלמידים מוזמנים לשאול את החשקנים מן הקהילה האתיופית על גזענות ואפלייה ואיך זה להיות שחקנ/ית ישראלי אתיופי בישראל

רוחב 5
עומק 5
גובה 4
מספר אומנים 2
מספר אנשי צוות 3
זמן הקמה 4
מאיזה שעה 7:00
עד איזה שעה 11:00
שפת המופע עברית
ציוד הקרנה מקרן עבור וידאו במהלך ההצגה
החשכה כן
סאונד כן
תאורה כן
מסך כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
בית הקונפדרציה - תאטרון הולגאב
ניר 054-8086544

landanir@gmail.com

ירושלים, אמיל בוטה 12 ימין משה ת.ד 7218

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.