ככה יצאתי

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 50
סגנון: קומי-טרגי
שם הרכב:
סיווג: הצגה בגודל בינוני
שם המפיק: עמותת יוצאים לשינוי
קהל יעד: יא - יב
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 28/01/2024

מחזה מקורי המבוסס על סיפוריהם האמיתיים של יוצאות ויוצאי החברה החרדית השחקנים טס מאיר ואבי אופיר, יוצאי החברה החרדית בעצמם, מגלמים את דמותם ודמויות נוספות ומגוללים את סיפורם האישי ואת סיפורה של תנועת היציאה תוך שילוב דיבור ישיר ואינטימי עם הקהל. בין הדמויות המתחלפות, הסצנות השונות וקו העלילה הלא-לינארי נחשפים שלל הקונפליקטים והמורכבויות של תהליך היציאה מחברה סגורה, שמרנית ומסלילה אל עולם בלתי ידוע ומרגש בשונותו, תהליך הנובע מרצון כן, נוגע ללב באנושיותו, להתאקלם, להשתייך ולחוש משמעות מתוך חופש ובחירה. ״לרוב, כמעט תמיד אפילו. חכם יותר להישאר במצרים. בחוץ יש סוגים אחרים של סכנות שאת לא מכירה. ופתאום יש לך תחושה מוזרה כזו, שקוראים לה משה, והתחושה הזו אומרת לך: קדימה, יוצאים למדבר, יאללה להתארגן!" ההצגה "ככה יצאתי" הועלתה עשרות פעמים, בפני מגוון קהלים, וזכתה לביקורות מהללות. במת הבית שלנו נמצאת באולם "צוותא" בתל-אביב, אך ההצגה נדדה בכל רחבי הארץ, מתיאטרון באר שבע, דרך תיאטרון ירושלים ועד לאולמות בבתי ספר תיכוניים, מרכזים קהילתיים וסלונים פרטיים. שמה הטוב של ההצגה חצה גבולות והיא הועלתה גם בתיאטרון HAMAKOM בווינה והותירה רושם רב בלב הקהל המקומי. הקסם הסוחף של "ככה יצאתי" נארג באמצעות שימוש חכם ויצירתי בחלל, משחק מעולה, טקסטים קולעים ופרישה מדויקת של תהליך התבגרות יוצא דופן ורלוונטי מאין כמותו. 

כתיבה, עיבוד ובימוי: עדי גורל | שותפים לכתיבה: חני כהן, טס מאיר, אבי אופיר מוזיקה מקורית ועריכה מוזיקלית: מיכאל ליניק ואור קודאי | הפקה: רחלי מרגלית ניהול הצגה: שירה בראודה ושלי קופל | שחקנים יוצרים: אבי אופיר וטס מאיר המחזה הופק בסיוע השותפים לדרך של ארגון "יוצאים לשינוי".


מחזה מקורי המבוסס על סיפוריהם האמיתיים של יוצאות ויוצאי החברה החרדית השחקנים טס מאיר ואבי אופיר, יוצאי החברה החרדית בעצמם, מגלמים את דמותם ודמויות נוספות ומגוללים את סיפורם האישי ואת סיפורה של תנועת היציאה תוך שילוב דיבור ישיר ואינטימי עם הקהל.

הסטטוס קוו דתי חילוני

יחסי חרדים חילונים

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
עמותת יוצאים לשינוי
0515311853

chana@leshinuy.org

ירוושלים, הרברט סמואל 2

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.