הקשה עכשווית - צלילים מן הטבע

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מופע מוזיקה
משך זמן המופע: 55
סגנון: מעורב
שם הרכב: שלישייה
סיווג: מעורב
שם המפיק: איתן זיו
קהל יעד: א - יב
כמות קהל מקסימלית: 280
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 01/01/2002

במופע, הדגמות והסברים על אודות התפתחות המוזיקה, מהתקופה הקלסית ועד היום. בין הדוגמאות יהיו מוזיקה קלסית, מוזיקה יפנית קצבית לתופים וכלי הקשה, מוזיקה אתנית, מוזיקה לטינית, מוזיקה עכשווית פופולרית בינלאומית וישראלית, מוזיקת דאנס ושילוב ייחודי בין מוזיקה קלסית ומוזיקה אלקטרונית. במרכז ההכרות עם כלי ההקשה המרימבה (קסילופון ענק) כמו גם כלי הקשה נדירים מיבשות שונות. בסיום המופע, הפעלה משותפת לתלמידים ולמורים. מרימבה, 

כלי הקשה והנחיה: זיו איתן; תופים וכלי הקשה: יונתן גבעוני/עומרי בלאו/יואב כפיר; גיטרה וזמרה: רפי סופר/ארז זינגר.

רעיונות לדיון לקראת הצפייה במופע:

  1. "האחר הוא אני" - בני אדם בעולם כולם שווים, בגובה העיניים. במופעיו זיו מדגים לילדים ונוער מוזיקה שהם לא מכירים מתרבויות אחרות. מוזיקה קליטה מאירופה (מלחינים הקלאסיים), מוזיקה פופולרית מישראל, אפריקה, ברזיל, ג'אז, פלמנקו ועוד. קבלת השונות, סובלנות לתרבות האחר ושיתוף פעולה.
  2. כל ילד ע"י נחישות והתמדה ואימון יכול להצליח כשיגדל בכל מה שישקיע. זיו מספר שבחר להיות סולן ולכן התאמן במשך 20 שנים. בין 5-8 שעות ביום. כל יום. למרות שהובחן בילדותו כסובל מהפרעות קשב וריכוז. זיו במופע נותן לילדים את האפשרות ואת האמונה להבין שאם הוא הצליח אז גם כל אחד מהם יכול להצליח ע"י התמדה רבה ואמונה עצמית.
  3. זיו מציג לילדים ולנוער מה היא חדשנות הנוצרת מדמיון, יצירתיות, ערבוב בין סגנונות. במקרה זה הוא השילוב הייחודי בין מוזיקה מקורית שנכתבה עבורו ע"י מיטב המלחינים הקלאסיים וביצירות אלו זיו החליט לשלב יחד בין מוזיקה קלאסית, מוזיקה אלקטרונית ומוזיקת עולם. זיו מספר ומסביר ומדגים לילדים ולנוער את הקונספט החדשני הזה.

     

מספר אומנים 3
מספר אנשי צוות 1
זמן הקמה 01:30
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
איתן זיו
050-5806997

marimba@ziveitan.com

תל אביב, קהילת קייב 20

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.