נעה דר - החלום הוא צייר גדול

תחום: מחול
תת-תחום: מופע מחול
משך זמן המופע: 50
סגנון: עכשווי
שם הרכב:
סיווג: להקת מחול
שם המפיק: קבוצת מחול נעה דר - עמותת הכוריאוגרפים
קהל יעד: גן - ג
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 01/10/2004

"החלום הוא צייר גדול" – מופע מחול, תיאטרון ומוזיקה לכל המשפחה שיוצר מפגש משמח ומרענן בין שיריה האהובים של לאה גולדברג עם תנועה, מוזיקה ותלבושות פיוטיות, מלאות בהומור ודמיון.

את המופע מוביל הילד גד שנשאר לבדו בבית ויוצר בדמיונו עולם עשיר וצבעוני שכולל יצורים משונים שמצייר "אדון חלום", את "דודה לאה" שהתחפשה לצפרדע ואת "הילד הרע"שתמיד נכנס בלי כל אזהרה.

עם "כובע קסמים" הוא יוצא למסע חובק עולם ושולה פנינים והפתעות נוספות מכובעה של גולדברג שמצידן פוצחות בחגיגה בימתית שזכתה לשבחים רבים.

 "الحلم هو رسّام كبير" عبري-عربي   "החלום הוא צייר גדול" בגרסה ערבית-עברית: לצפייה בסרטון לחצו כאן לפרטים נוספים לחצו כאן.

מומלץ לכיתות גן עד ד'.

 

כוריאוגרפיה ובימוי: נעה דר | מוסיקה מקורית ולחנים חדשים לשירים: ישראל ברייט | תמליל ועריכה: חגית רכבי | מופיעים עכשיו : טל אידיסיס, יענקל'ה פילצר, טל נוף, עדי שמשי, נעם אילן | תפאורה ואביזרים: אבי שכווי | תלבושות: סווטלנה ברגר | תאורה: אינה מלכין | צילום סטילס: תמר לם | עיצוב גרפי: דורית טלפז | שותפים ליצירה וקאסט ראשון: אייר וולפה, שירה רינות, עודד גרף, קארין פרייס, תמר בר-ניב | המופע עלה לראשונה בפסטיבל "צלילי ילדות" 2004 בחולון
משך המופע: 55 דקות
ביוגרפיה נעה דר
נעה דר נולדה וגדלה בקבוצת דגניה א.  כילדה למדה אצל הדה אורן ז"ל ואושרה אלקיים.  כנערה, רקדה בלהקתו של ירון מרגולין ובגיל 18 הוזמנה להצטרף ל"אנסמבל בת שבע" בהנהלת נירה פז.
בתמיכת מלגה ממרס קאנינגהאם, נסעה לניו-יורק ושם רקדה בלהקותיהם של צבי גוטהיינר, ג'נט סטונר ועוד.
ב-1987 חזרה לישראל כדי להשתתף בהקמת להקת "תמר", בה רקדה ויצרה את עבודותיה הראשונות.  בשנים 1990-1992, פעלה כיוצרת עצמאית בפריס, בתמיכת מלגות מ'קרן אמריקה – ישראל' ומשרד החוץ הצרפתי.
 ב-1993 הקימה בתל אביב את "קבוצת מחול נעה דר" במסגרתה יצרה יותר מ 30 עבודות יחד עם קבוצת רקדנים ואמנים משדות יצירה שונים השותפים ליצירת שפה ייחודית.
 בגוף העבודות שיצרה נמצאות בין השאר "נוע-נוע", "עור", "טטריס", "ארניקה", "גיד אכילס", "מוזר", "אייזאורוס – פרידה" , כמו גם יצירותיה לילדים "משחקי ילדים", "החלום הוא צייר גדול" ו"עננוצה".
יצירותיה הוזמנו בארץ ע"י "פסטיבל ישראל", "הרמת מסך", "פסטיבל עכו" ועוד, והוצגו ברחבי העולם ביפן, קוריאה, אוסטריה, איטליה , פורטוגל, גרמניה, צרפת, הונגריה, אסטוניה, פולניה, ליטא, סין, צ'ילה, קוסטה ריקה, הולנד וארה"ב.
נעה דר זכתה בפרסים רבים ביניהם פרס משרד התרבות לכוריאוגרפים צעירים, פרס המחול של שר התרבות עבור ביצוע מצטיין,  בציון לשבח לחדשנות מפסטיבל עכו עבור "טטריס", בפרס 'רוזנבלום' מטעם עריית ת"א כאמנית מחול מצטיינת,
ב"פרס היצירה במחול" מטעם משרד התרבות עבור מכלול יצירתה וב'פרס לנדאו', מטעם מועצת הפיס עבור תרומתה לתרבות הישראלית.
מלבד ללהקתה - נעה יצרה גם עבור "הזירה הבין תחומית", "אנסמבל בת-שבע", "להקת מוזע", "תאטרון באר-שבע",  "התזמורת הקאמרית הקיבוצית", להקת Transitions" " מלונדון ועוד.
בשנת 2006 , נעה הקימה את "סטודיו קבוצת מחול נעה דר"במתחם 'בית הסופר' בת"א,  שמשמש בית ליצירתה וכחלל מופעים, חזרות ולימוד ומהווה מרכז לקהילה מגוונת של אנשי מחול מקצועיים, תלמידים וחובבים.
פעילות הלהקה נתמכת ע"י משרד התרבות, מועצת הפיס לתרבות ולאמנות, קשתו"ם,  עריית תל-אביב - יפו  וקרן רבינוביץ' לאמנויות. הלהקה פועלת במסגרת "עמותת הכוריאוגרפים", שנעה הייתה ממקימיה.
עוד על נעה דר וקבוצת המחול: www.noadar.com

 

מתוך הביקורות האחרונות:

"בת השמונה, בן השש וחצי ובן הארבע וחצי נענו בעקביות ובשמחה למסע הדימויים המרתק של נעה דר, כמו גם שאר הקהל הצעיר שהתנהג למופת, פשוט כי היה לו מעניין. זהו מופע שמציג לילדים את האפשרויות הקסומות של אמנות המחול. לא רק החלום הוא צייר גדול, גם המחול הוא צייר גדול. לא כדאי לפספס, זה ללא ספק  אחד המופעים הטובים ביותר שראינו."  –הילה אהרון בריק, אתר "הבמה"

"המופע המרגש מצליח להתבונן מחדש ומזווית מקורית, בשיריה המקסימים של לאה גולדברג המשלבים אמפטיה והומור. אותו הומור מצליח גם לחלחל לתנועת הרקדנים ורוח המשובה העולה ממילות השירים ניכרת גם על פניהם ומחוות גופם. התפאורה המינימליסטית מעבירה בצורה מדויקת אווירה של יום חורף בתל אביב, התלבושות מסוגננות ורבות דמיון והכוריאוגרפיה מהווה איור פיוטי וקסום לשירים היפים." -מיכל בן ארי, "להיות הורים".

"יוצא דופן עד מאוד הוא "החלום הוא צייר גדול", תיאטרון המחול שיצרה נעה דר. המופע – המבוסס על שירים של לאה גולדברג ובהם "מדוע הילד צחק בחלום" ו"כובע קסמים" – הוא חד וחלק המופע לילדים הטוב ביותר של השנים האחרונות"  -צפי סער, "הארץ"

 

סוג במה מקצועית
רוחב 9
עומק 8
גובה 6
מספר אומנים 5
מספר אנשי צוות 5
מספר פזות 3
זמן הקמה 04:00
שפת המופע עברית וערבית
החשכה כן
חדר הלבשה כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
קבוצת מחול נעה דר - עמותת הכוריאוגרפים
N054-4872562

noadarpro@gmail.com

תל אביב, קפלן 6

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.