ורדינה כהן ומוזיקאי- זמר עברי

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש
שם המפיק: ורדינה כהן
קהל יעד: ו - יב
כמות קהל מקסימלית: 100
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 16/08/2017

כבתם של מי שכונה "סולימן הגדול" ורעייתו שרה, אבירי הזמר העברי, גדלתי במשפחה שכולם אמנים ומשמעות הדבר נסיעות אינסופיות, חיי לילה... והחברים: יוצרים, מלחינים, נגנים...

כתינוקת אבי היה לוקח אותי לקפה "כסית" המיתולוגי. היות ולא היו טלפונים לאנשים, קפה "כסית" היה מקום מפגש לאמנים משעות הצהריים, במקום היה טלפון ואנשים שרצו לסגור הופעות היו יודעים שאבא היה יושב שם כל יום בשעות קבועות או שהיו מגיעים לשם.  למקום היו מגיעים יוצרים רבים כמו אלתרמן שהעניק לי את שמי השני, נטע, בגלל שנולדתי בט"ו בשבט, אלכסנדר פן, מוזיקאים וכו וכולם היו מתחככים אמנותית אחד עם השני: האחד כותב השני מלחין ובדר"כ ההורים שלי היו ה"רדיו". מלפני קום המדינה הם היו בכל מקום בארץ , בכל הקמה של יישוב, אחרי פעולות צבאיות, בכל ארוע פרטי שהיה לאנשים... וכך הפיצו את כל שירי הארץ. בדרכם נפגשו עם מלחינים שהיו הרבה פעמים גם מורים למוסיקה כמו עמנואל זמיר, אדמון.. וכמו בכל מקום בעולם כשקיימת בניה של מקום חדש מתהווה לה גם מוסיקה חדשה שהושפעה מהמגוון האתני הרב של העולים ומהמקום החדש – מה שאנחנו קוראים שירי א"י.

לאורך השנים ספגתי את התהוות המדינה דרך השירים. לכל חלקת אדמה, יישוב, בתי אנשים וכו התלוותה המוסיקה והשירה שאפיינה את הזמן והמקום.                                                                                              
אני גם האחות צעירה של חפני , פיני ויזהר, שכל אחד מהם מייצג תקופת מוזיקה שונה ומתפתחת בארץ.
כמו כן הבית שלנו התאפיין במסורת התימנית שספגנו בתפילות של הקידוש בימי שישי, בבית הכנסת ובחגים.                                                                                                                     
כמו כל "ילדה טובה" למדתי פסנתר רק שבבית שלנו זו היתה חובה... המשכתי אח"כ בלהקה צבאית ואח"כ ללימודים אקדמאים.
כמובן שהתחתנתי עם מוזיקאי ונולדו לנו מיתר סול קשת ותו. קשת שסיים זה עתה את שרותו הצבאי בלהקת חיל האויר,  ממשיך את הדרך המוזיקלית של המשפחה ומייצג את הדור הצעיר אבל במטען שלו הוא נושא את כל המסורת המוזיקלית שלנו מסבא "סולימן". הטוטאליות המוזיקלית בה גדלנו האחים שלי ואני, משקפת בנו תמונה מאוד ישראלית הכוללת הכל, מאז ועד היום, סוג של מראה של 70 שנה לישראל. 

מיזם מקורי של סל תרבות ארצי - תשע"ז


ורדינה כהן היא בתם של "סולימן הגדול" ורעייתו שרה אשר קיבלו את התואר אבירי הזמר העברי. אחותם הצעירה של חפני המכונה "סולימן הקטן", פיני ויזהר כהן ובמשפחה גם הדוד, איתמר כהן.
מגיל צעיר למדה פסנתר קלאסי ועם סיום הלימודים התגייסה ללהקה צבאית כזמרת. עם שחרורה מצה"ל החלה הופיע בתיאטראות הבימה, הקאמרי ובית לסין ובהפקות פרטיות. במקביל להופעות החלה ללמוד במדרשה למוסיקה בת"א וסיימה בתואר מורה בכירה למוזיקה במגמת ניצוח ועבודה עם זמרים. את תקליטה הראשון הקליטה עם דני רובס ומתוכו התפרסמו להיטים כמו "הרגע האחרון", "מתגעגעת",  והשיר הנושא את שם התקליט, "נוסעת בעקבות האהבה"  השיר "שבריר" של סטינג (או כפי שהוא מוכר "דמעות של כוכב"), נכלל בדיסק השני הכולל שירים של מיטב הכותבים והמלחינים: נעמי שמר, יהונתן גפן, רחל שפירא, דני רובס.
את הדיסק השלישי הפיק בעלה המוסיקאי צור בן זאב, אותו פגשה בארה"ב, דיסק אשר מכר "זהב". לזוג בת ושלושה בנים: מיתר, סול, קשת ותו.                                                                      

במשך כל השנים ורדינה וצור מופיעים ביחד ולחוד ברחבי הארץ ובחו"ל. השנה יצא דיסק ראשון מתוך פרוייקט בו עבדו ורדינה וצור על  הקלטת שירי א"י המזוהים עם הוריה ובני דורם. הדיסק נקרא "שירים מהבית".

 

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
ורדינה כהן
054-3235054

vardinacohen1@gmail.com

חולון, יום הכיפורים 28

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.