החברים של האני

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 60
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: אנסמבל תאטרון פרינג' נצרת
קהל יעד: ה - ז
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 20/06/2023

איך מפסיקים אלימות?

שלוש דמויות של נערים מתמודדים עם מציאות מוכרת ומורכבת. כל אחד מהם משתנה, והשינוי מאיר את המציאות באור של תקווה. האם יגלו להורים? האם יגלו למורה?

האני וליאן חברים טובים מילדות. אבא של האני רופא שעובד הרבה בחו"ל ושולח להאני מתנות יקרות. היום האני קיבל מאבא משקפי מציאות מדומה מדהימים. בעוד האני וליאן משחקים בהם נכנס הביתה עאסם, בן השכנים. וליאן מגלה שעאסם, שנראה ילד טוב, מטיל אימה על האני וכל ילדי השכונה. הוא מכה, משפיל, ומכריח את כולם לעשות כרצונו, ואוי למי שיגלה למבוגרים. ליאן מנסה להתעמת עם עאסם. כתוצאה מכך עאסם מגביר את ההתעללות שלו בשניהם עד שהאני מפסיק ללכת לבית הספר, מסתתר בבית מרוב פחד, ומשקר לאמא שלו שהוא חולה. ליאן נשארת בודדה במערכה. לא קל לה גם ככה בחיים, כאשר היא ואמא שלה מתמודדות לבד עם מצב כלכלי רע לאחר שאביה נפטר. עאסם אורב לה בדרך לבית הספר, וחוטף ממנה שטר כסף שאמא נתנה לה כדי לשלם על טיול בית הספר. באין ברירה ליאן מתעמתת עם האני ומכריחה אותו למצוא פיתרון. הם מחליטים לגלות את מצוקתם למורה, ולבקש ממנה לבוא לראות בעצמה מה קורה במפגש עם עאסם. עאסם מצליח למנוע מליאן להזמין את המורה, וכשהאני יוצא מהבית, עאסם מכה אותו. ליאן מצליחה לצלם בנייד שלה את המתרחש, ולשלוח את הסרטון למורה, לפני שעאסם שובר לה את הנייד. בעקבות הסרטון כל קשר השתיקה נשבר. הילדים בשכונה מתרחקים מעאסם, ואבא שלו, לאחר שראה את הסרטון, מכריח אותו להחזיר כל מה שלקח ולבקש סליחה.


לצפייה בסרטון

מחזאיות::מיקי מבורך שרית גורן 

במאית: מיקי מבורך

מוסיקה: אבנר קנר

תפאורה: פרידה שוהם 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
אנסמבל תאטרון פרינג' נצרת
052-6635521 סונא

fringe.nazareth@gmail.com

נצרת, מרכז תרבות ת.ד 50403

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.