חגיגה מוסיקלית - היצע נוסף

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מוזיקה
משך זמן המופע: 45
סגנון: הצגת כלי
שם הרכב: דואו
סיווג: הרכב כלי
שם המפיק: בישארה הארוני
קהל יעד: גן - יב
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 15/01/2023

מופע מוסיקלי שבמרכזו כינור ופסנתר ועוד כלים נוספים, המאפשרים לנו ליצר צלילים ומצלולים מגוונים, לתקשר, לספר דרך חוש השמיעה סיפורים קצרים, לצייר תמונות מוסיקליות פרי הדמיון, להביע רגשות, מסרים ורעיונות.

המופע בא לחשוף בפני התלמידים את כוחה של המוסיקה ככלי תקשורת, כלי הבעה, כלי ריפוי, וכלי בידור. ואת יכולותיה הקסומים של המוסיקה לעצב מחשבה ולתוות עולם רגשי. להמחיש איך כל זה יכול להווצר מכל חומר החל מהחומרים הכי פשוטים וזמינים ועד לכלים מוסקליים מורכבים כמו כינור ופסנתר.

המופע הוא אינטראקטבי ודרך משחק מאפשר לתלמידים להשתתף ולהתנסות ביצירה המוסיקלית

 מוסיקה והנחייה: עדי צייגר ובשארה הארוני

בשארה הארוני נולד ב- 1983 בנצרת, פסנתרן קלאסי בינלאומי, סיים את לימודיו בבית הספר הגבוה למוזיקה ולמחול בהנובר אצל פרופ' אריה ורדי. בשארה הארוני הופיע בגיל 24 בהופעת בכורה ב'קרנגי הול' בניו יורק, וניגן כסולן עם תזמורות מהשורה הראשונה כגון; התזמורת הפילהרמונית של לונדון, התזמורת הסימפונית של ולנסיה, התזמורת הקאמרית של שטוטגרט, התזמורת הפילהרמונית הישראלית וכן תזמורות ישראליות אחרות .

הארוני ניגן כסולן עם מנצחים ידועים בהם זובין מהטה, לורין מאזל, ודניאל ברנבוים. כנגן מוזיקה קאמרית  ניגן הארוני יחד עם מוזיקאים מהשורה הראשונה כגון דאישין  קאשימוטו (הנגן המוביל של התזמורת הפילהרמונית של ברלין) , נבוקו אימיי וגיא בראונשטיין באולמות החשובים בעולם; 'הברלין פילהרמוני', 'הפרומס' בלונדון, 'המוצארטאום' בזלצבורג ועוד. 

בין השנים 2011-2016 הארוני ניגן יחד עם הפסנתרן הבינלאומי ירון קולברג. יחדיו הופיעו השניים מול קהל נלהב באולמות ידועי שם בעולם, ביניהם 'מוזיאון המטרופוליס לאומנות' בניו יורק, 'בטהובן-פסט' בון, 'האולם הקונצרטנתי' בבייג'ין, 'תיאטרון קולון' בבואנוס- אייריס, 'אולם מלבורן לאומניות' באוסטרליה, 'מרכז מוסאשינו' בטוקיו, ו'מרכז גויאנג לאומניות' בקוריאה. 

בשארה הארוני נותן כיתות אומן ברחבי העולם באוניברסיטאות ואקדמיות למוסיקה, והיום מקים יחד עם אשתו עדי הארוני פרוייקט של סרטים אילמים בליווי מוסיקה חייה בביצועם. השניים חנכו לאחרונה את הפרוייקט באירופה וזה זכה להתלהבות רבה. 

עדי צייגר, סיימה את לימודיה ככנרת בבית הספר הגבוה למוסיקה ע"ש בוכמן -מהטה בתל אביב ונסעה להמשך לימודים באקדמיה למוסיקה ותיאטרון ברוסטוק גרמניה. עדי הופיעה עם תזמורות שונות תחת שרביטם של מנצחים כמו זובין - מהטה, כריסטוף פון דוהנני ופייר בולז. סיירה ברחבי אירופה ארצות הברית ודרום אמריקה עם התזמורת West Eastern Divan, תחת שרביטו של דניאל ברנבוים.   

עם הפסנתרן בשארה הארוני ניגנה רסיטלים בגרמניה ספרד ואנגליה. אחד הקונצרטים הללו ב-2013 באנגליה הוקלט על ידי ה- BBC Stoke. באותה השנה הקימו השניים את פסטיבל טק'אסים בברלין המשלב מוסיקה קלאסית ואוריינטאלית. הפסטיבל הוקלט ושודר במלואו בחתנת הרדיו המרכזית DeutschlandRadioKultur וכן נתמך על ידו.

ב-2014 עברה להתגורר בברצלונה וניגנה עם תזמורת האופרה של ליסאו והתזמורת הסימפונית של ברצלונה קאטאלוניה, לצד פרוייקטים של מוסיקה קאמרית ורסיטלים עם הפסנתרן ג'ורדי רומרו. שם חנכה עם בשארה הארוני פרוייקט של סרטים אילמים ומוסיקה חיה בביצועם, איתו הם מופיעים בפסטיבלים שונים באירופה ובארץ.

לצד העשייה המוסיקלית היה קיים בעדי דחף תמידי לצאת מכותלי המוסיקה הקלאסית לעבר עשייה בימתית יצירתית. תשוקתה לאומנויות הבמה השונות הובילו אותה ללמוד תיאטרון, ומשחק בימתי עוד כשהתגוררה בברלין, ב-' Actors Space', ב- Theater Summer School Berlin, וב- 'Die  Tankstelle'. מ-2010 החלה מופיעה בהפקות תיאטרון שונות בגרמניה, ב- 'Schaubuehne' וב- Vorpommern Theater איתו היא סיירה ברחבי גרמניה.

בשנותיה בברצלונה הרחיבה את העשייה הבימתית לעבודה עם אמני קרקס ותיאטרון פיזי ושם החלה ללמוד את מיומנויות הקרקס האווירי. עם חזרתה לארץ המשיכה את לימודי הקרקס ב'שבזי' במסלול המקצועי המכשיר אמני קרקס בתחום האקרובטיקה האווירית

ב2017 הקימה ביחד עם בשארה הארוני בנצרת פרויקט חברתי הפסטיבל Made In NZRT, BESTival שהוא תקדים אמנותי תרבותי בחברה הערבית כולה ובנצרת בפרט. הפרויקט יזם עונת מנויים שנתית של הופעות על בסיס שבועי, הכוללות קשת רחבה של תחומי אומנויות הבמה השונים: מוזיקה קלאסית, מזרחית, פלמנקו, ג'אז, אלקטרונית, תיאטרון, מחול, קרקס, ומוסיקה עם סרטים אילמים.                                                                                                 

מלבד ההופעות והקונצרטים עדי מלמדת ומשתפת מנסיונה דרך שיעורי כינור וכיתות אמן, סדנאות קרקס אווירי, וסדנאות להופעה בימתית בשפות שונות; גרמנית, אנגלית, ערבית, עברית וספרדית. בנוסף היא דוברת הונגרית.

מפרט טכני ציוד הגברה, קונדנסר ;לכלים אקוסטיים, מקרופון לדיבור, 2 רמקולים, סטנדים ומיקסר כלי נגינה ;פסנתר, כינור, וכלים מאולתרים ;נוספים.
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה זיאד

לינק לצפיה

המלצה פאדי

לינק לצפיה

_____המלצה

לינק לצפיה
בישארה הארוני
0585808007

haroniadi@gmail.com

נצרת,

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.