כשאהבה נכנסת - When Love Walked In

תחום: מחול
תת-תחום: מופע מחול
משך זמן המופע: 65
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: יוסי ברג ועודד גרף
קהל יעד: י - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 09/07/2020

הפער בין האופן שבו מוצגת אהבה בתרבות לבין האופן בו היא נחווית על ידי יחידים הוא הבסיס וההשראה ליצירה החדשה של צמד הכוריאוגרפים יוסי ברג ועודד גרף. היצירה בנויה כסדרה של סיפורים קצרים המחוברים באמצעות גוף אשר מחפש אינטימיות. שלוש דמויות מציגות ביוגרפיה ספק-אמיתית, ספק-מדומיינת ונעות בין נוסטלגיה אישית לבין זיכרונות קולקטיביים, מתחקות אחר מציאות אבודה. הן רוקדות כדי למלא את הפער שבין עולמן הפנימי לעולם החיצוני, ובין מי שהיו לבין מי שהן כיום. העבר מסתובב כרוח רפאים בחלל, לובש ופושט צורות של שירים שרודפים אותך ושל גופים שזיכרון המגע שלהם נטבע בך.

 

רעיון וכוריאוגרפיה: יוסי ברג ועודד גרף // מופיעים, יוצרים: עופרי מנטל, טל אדלר אריאלי, יוסי ברג // יעוץ מוסיקלי ומוסיקה מקורית: נדב ברנע // תלבושות: אילנית שמיע // ליווי אומנותי: רייצ'ל ארדוס // עין חיצונית: רן בראון, נאווה צוקרמן, ניר סגל // תאורה: עומר שיזף // סאונד: אורן כהן

על היוצרים:

יוסי ברג ועודד גרף הם יוצרי מחול שהקימו את להקת המחול הבין-לאומית.  זוכי פרס משרד התרבות בתחום הכוריאוגרפיה ופרס רוזנבלום לאמנויות הבמה לאמנים מצטיינים.
Yossi Berg & Oded Graf Dance Theatre בשנת 2005. במשך השנים הם בנו רפרטואר עבודות המתאפיין בפיזיות וירטואוזית, פרובוקטיביות, חריפות ותחכום. לאחר שהופיעו בעבר עם להקות מובילות כמו בת-שבע והתיאטרון הפיזי DV8, הם משלבים בעבודתם מחקר דינמי של תיאטרון, טקסט וקול. פעמים רבות הם מגיבים לתנאים החברתיים והפוליטיים של החיים העכשוויים ומציעים דרכים חדשות להתבונן על מחול ומופע. להקת המחול של ברג וגרף מופיעה בפסטיבלים יוקרתיים וחללי תרבות שונים ברחבי העולם, בין השאר בפסטיבל מונפלייה בצרפת, באמריקן דאנס פסטיבל בארה"ב, בתיאטרון הג'וייס בניו יורק, בפסטיבל סידאנס בקוריאה, בתיאטרון הפלייס בלונדון, במדריד דאנזה בספרד, בפסטיבל המחול בלוזאן בשוויץ, במוזיאון לאמנות מודרנית ברומא ובמוזיאון ישראל בירושלים. הם יצרו עבודות לבתי אופרה וזכו במספר פרסי כוריאוגרפיה. בישראל, הם זוכי פרס משרד התרבות בתחום הכוריאוגרפיה ופרס רוזנבלום לאמנויות הבמה לאמנים מצטיינים.
בנוסף להופעות הלהקה, דגש רב ניתן לפעילות חינוכית של יצירה בקהילה ברחבי הארץ. יוסי ועודד מלמדים ומעבירים סדנאות ומפגשים לאורך השנים בתחומי התנועה, הקומפוזיציה ופיתוח השפה האישית של הדור הצעיר. תיאטרון מחול יוסי ברג ועודד גרף היא עמותה ללא מטרות רווח לקידום אומנות מקורית וייחודית, שעוסקת במאפייני החברה העכשווית, ושפה אומנותית המבטאת יצירתיות ויופי.

על היצירה:

כמו בעבודות קודמות שלהם, גם ביצירה זו, יוסי ברג ועודד גרף ממשיכים לחקור את המהות של מה זה להיות אנושי – לאהוב, להתרגש, להיכשל, לחלום, להתגעגע, להשתייך ולהרגיש זרות. הם מבקשים להציף על פני השטח את מה שחמקמק ובלתי ניתן להגדרה ורק האמנות יכולה לאחוז בקצותיו.

המופע מודולרי ומתאים את עצמו לחללים משתנים. זהו השלב השני של הפרויקט בגרסתו הבימתית, לאחר שהועלה במסגרת התערוכה "יש אור שלעולם אינו כבה" בגלריה רו-ארט, תל אביב.

 

אתר להקה: 

www.yossioded.com

טריילר ליצירה:

https://vimeo.com/394792280

Trailer:

 https://vimeo.com/264970878

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
יוסי ברג ועודד גרף
052-2569580 יוסי גרף

officeyossioded@gmail.com

יפו-תל אביב, הרב קוק 18/2

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.