חבר מציור אחר

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: עמותת שיא(גושן)
קהל יעד: גן - ב
כמות קהל מקסימלית: 150
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 02/12/2020

פייר הוא צייר נופים, בעל גלריה ענפה של ציורים אימפרסיוניסטיים. אחד הציורים טומן בחובו סוד: דמותו של פיארו, הליצן העצוב, נוהג לצאת מדי ערב מתוך תמונתו ולטייל בין הציורים. הוא נעצב מאד מכך שהוא לבדו, ואין לו עם מי לחלוק את החוויות הנפלאות. בתום הלילה, חוזר פיארו אל תמונתו. יום אחד, עולה בדמיונו של הצייר פייר דמות של רקדנית. בזמן שהיא מרקדת בדמיונו, הוא מצייר אותה. הליצן פיארו, שנרגש מאד מהתמונה החדשה, מזדרז לעת לילה לצאת מתמונתו וקורא לפרנסין, הרקדנית החדשה, לצאת עימו לטיול. למרות היותה של פרנסין צייתנית ורגילה לחוקים נוקשים, היא משתכנעת לבסוף לצאת איתו למסע קסום. ישנו רק חוק אחד שעליהם לציית לו ויהי מה – הם חייבים לחזור אל התמונות שלהם עד הבוקר, על מנת שהסוד לא יתגלה.

השניים מדלגים ורוקדים בחדווה ובהנאה בין התמונות השונות, ביניהן ציוריהם של ואן גוך, דגה, מונה ועוד...

בטיולם המשותף פיארו לומד מפרנסין על חשיבותה של תשומת לב לפרטים, על דיוק ועל נמרצות ואילו פרנסין לומדת מפיארו על חשיבה מחוץ לקופסא, על גמישות, על דמיון ועל חופש. היא נהנית עד כדי כך שלא מוכנה לחזור למסגרת שלה, אך פיארו מתעקש שהם מוכרחים לשמור על החוק. היא בורחת ונכנסת לתמונה האסורה שבקצה הגלריה, למרות אזהרותיו של פיארו כי תמונה זו מסוכנת.

תמונה זו היא תמונת השעונים המפורסמים של סלבאדור דאלי- התמונה הסוריאליסטית היחידה בגלריה. ברגע שפרנסין נכנסת לתמונה, היא לא מצליחה לזוז בחינניות ובקלילות וגופה מתחיל ליזול ממש כמו השעונים. פיארו משיג אותה ומנסה למצוא דרך להצילה.

לאחר שניצלה, השניים מבינים כי למרות חיוניותה של היציאה מן המסגרת, השגרה והחוקים הם גם אלה ששומרים עלינו ושקיצוניות לכאן או לכאן איננה מיטיבה עימנו.

הם שבים כל אחד לתמונתו, בידיעה המרגשת שבערב הבא יוכלו לצאת למסע חדש ולהינות מחברות נפלאה.

המופע מאפשר טעימה חוויתית ותרבותית ענפה, במהלכה נפרש סיפור ידידות מרגש ומודגשים חשיבותו של הדמיון ושל האיזון בין התנהלות בתוך מסגרת ושגרה ובין האפשרות לצאת ממנה, ולחוש חופשיים וגמישים יותר. 

 דורון ישינסקי - שחקן 

בוגר בית הספר הגבוה לאמנויות הבמה בית צבי.
בוגר בית הספר "אימפרו" למשחק בקולנוע וטלוויזיה.בהנהלת אבי מלכה
פיתוח קול –הפרופסור חנה הכהן. 2007 
מלגות הצטיינות מטעם קרן שרת בריקוד בשנים 2002 007, ברציפות.

בין ההצגות בהשתתפותו:  "עלובי החיים" –קומבפר, תיאטרון הבימה. בימוי: משה קפטן. •"אוויטה" –תיאטרון הבימה. בימוי: משה קפטן. •"משיח" –הרב לייפציג, חג המחזמר 2015. בימוי: משה קפטן. •"רומאו ויוליה" –בנבוליו. מרק אסוס הפקות. מחזמר מסחרי בתיאטרון גשר. •"שבלול" –עידו, תיאטרון הקיבוץ. •"שירה וחיקוי בציבור" –מופע מוסיקלי של שירים וחיקויים עם אסנת שיר וישינסקי ומוטי גלעדי.

 

עינת פיידר - מחזאית

סיימה B.A  בהצטיינות בתיאטרון ובספרות, מסלול כתיבה יוצרת, אוניברסיטת תל אביב. 

2010-2011: מנהלת הפקות ויוצרת בתיאטרון גושן לילדים (כתיבה ובימוי: "ארץ עוץ שלי"- הצגת יחיד בהשראת "הקוסם מארץ עוץ" מאת ל.פרנק באום, ע. בימוי והפקה: "מחול הגחליליות"- מופע תיאטרון מחול בבימוי יאקי מחרז ולימור רוז ועוד)

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
עמותת שיא(גושן)
050-2546962א

tgos100@gmail.com

הרצליה, רח' גיל 83, הרצליה

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.