הסיפורטון של רקפת - היצע נוסף

תחום: תיאטרון
תת-תחום: תיאטרון
משך זמן המופע: 45
סגנון: תאטרון סיפור
שם הרכב: שפת-התאטרון
סיווג: הצגה קטנה
שם המפיק: תאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער
קהל יעד: גן - ב
כמות קהל מקסימלית: 35
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 01/11/2021

פסטיבל החיות * פיטר פן * סינדרלה

הארנב שרצה כנפיים אדומות * טרופותי

שלמה המלך * היפה והחיה

 

הצגות מלאות קסם על- פי סיפורי ילדים אהובים ומוכרים בליווי מוזיקה ואביזרים. ב"סיפוטרון" הילדים משתתפים בהצגה כדמויות מהסיפור, מתחפשים ומשתמשים באביזרים השונים המייצגים את הדמויות. דרך משחקי התיאטרון הילדים עוברים חוויה משמעותית דרכה הם יכולים לממש את משאלות ליבם, לבקר בעולמות קסומים ולתת ביטוי פיזי ורגשי לעצמם.

 

רקפת בנימין שחקנית ובימאית, בוגרת בי"ס למשחק בית צבי,

תואר ראשון בבימוי והוראת התיאטרון בסמינר הקיבוצים

בוגרת תואר שני MFA בימוי באוניברסיטת תל אביב

פסטיבל החיות

בוקר אחד מגלה דובי דוב שביער שלו תתקיים תחרות כישרונות צעירים. מיד הוא מגייס את שלושת חבריו הטובים: אריה, נחש ותנין להקים איתו להקה שתשתתף בתחרות- החברים נענים בשמחה ומתחילים בחזרות. ציפור קטנה שומעת את הנגינה שלהם ומבקשת להצטרף אליהם, אבל הם דוחים אותה ולועגים לה בגלל שהיא קטנה מדי, הם ממשיכים בחזרות אך עד מהרה הם מבינים שחסר להם משהו חשוב ביותר - זמר! האם זאת תהיה ההזדמנות הגדולה של הציפור? פסטיבל החיות היא הצגה קומית ומרגשת עם מוסר השכל חשוב ביותר -  לא להביט בקנקן אלא במה שבתוכו.

 

הארנב שרצה כנפיים אדומות

ארנבוני הוא ארנב קטן מקסים ויפיפייה אך הוא לא מאושר. הוא לא רוצה להיות ארנב ככל הארנבונים- הוא רוצה להיות משהו מיוחד. הוא יוצא למסע רחוק מהבית במטרה למצוא את הייחוד שלו בדרכו הוא פוגש הרבה חיות וביניהם את מר חולד שמספר לו על ברכת משאלות קסומה בה הוא יוכל להגשים את משאלותיו. כשהוא מגיע לבריכה ארנבוני מבקש לעצמו כנפיים אדומות ויפות, משאלתו מתגשמת, אך החיים אינם צפויים כלל ומסתבר שהכנפיים גורמות לו להרבה צרות. הוא לומד בדרך מאתגרת את האמת באמרה הישנה "היזהר ממה שאתה מייחל לו", וכי הדבר הטוב ביותר עבורו זה להיות הוא עצמו. הצגה קסומה ומרתקת

 

פיטר פן

הילד הנצחי, שסיפורו שובה הלב הפך לקלאסיקה, מלמד אותנו לעוף וסוחף אותנו אל מסע קסום באי של הרפתקאות, גיבורים, שודדי ים, אינדיאנים ובנות ים. הוא מנצח את הוק המרושע בתחכום ושובבות ומנהיג את כל הילדים אל עולם בו הלב מכתיב את מעשינו. מומלצת מאד

 

סינדרלה

סינדרלה, מתגוררת עם אמה החורגת ושתי אחיותיה המרושעות. היא מבלה את כל זמנה בניקיונות ובחלומות על עתיד ורוד יותר. הזמנה לנשף המלכותי ופגישה מקרית עם הנסיך עתידה לשנות את חייה.

הצגה מוסיקלית מצחיקה ומרגשת.

 

טרופותי

 

עכבר מתהלך לו ביער ומחפש אגוז לאכול. בדרך הוא פוגש, בזה אחר זה, שועל, ינשוף, ונחש המבקשים לטרוף אותו, אך העכבר מלא התושייה מזהיר אותם שתיכף יגיע למקום חבר שלו, טרופותי, מפלצת גדולה ורעבה. החיות נבהלות ומניחות לעכבר לנפשו. העכבר ממשיך בדרכו, ולתדהמתו הוא נתקל לפתע ביציר דמיונו.. בטרופותי עצמו! האם העכבר יצליח לחמוק גם הפעם מלהפוך לארוחה?

הצגה מצחיקה ומעוררת דמיון

 

שלמה המלך והדבורה

שלמה המלך החכם באדם נח בגינתו המפוארת לקראת ביקורה של המלכה שבא- שמגיעה לבחון האם יש אמת בשמועה על חוכמתו. אך אבוי! דבורה קטנה חושבת בטעות את אפו של המלך הישן לפרח יפיפה ועוקצת אותו. שלמה מתעורר כאוב ועצבני ורוצה להעניש את הדבורה אך היא מתחננת שיחוס עליה ומבטיחה שבבוא היום תשיב לו טובה... שלמה צוחק ולא מאמין כי יצור קטן כל כך יכול לעזור למלך אדיר שכמותו. מה יעלה בגורלה של הדבורה? והאם יצליח שלמה לעמוד במבחן של המלכה?

 

היפה והחיה

בל, צעירה יפיפייה אשר מתגוררת יחד עם אביה בבית קטן בכפר שקט ומרוחק. חייה משתנים כאשר אביה נכנס במקרה לטירה בה מתגוררת חיה מפלצתית החיה כולאת אותו בטירה ומוכנה לשחרר אותו רק עם בל תסכים לתפוס את מקומו. אט אט בזכות טוב ליבה, בל גורמת לשינוי תהומי בחייה ובהתנהגותה של החיה. שינוי זה והתאהבותה של בל בחיה, מסיר את הקללה הנוראית שהופכת אותו מחיה מאיימת בחזרה לנסיך יפה תואר. הצגה מוזיקלית יפיפייה העוסקת בערך של קבלת האחר.

 

 

 תיאטרון סיפור מרתק חוויתי ואיכותי בשיתוף הילדים
רקפת בנימין שחקנית ובימאית,
בוגרת בי"ס למשחק בית צבי,
תואר ראשון בבימוי והוראת התיאטרון בסמינר הקיבוצים
בוגרת תואר שני MFA בימוי באוניברסיטת תל אביב
פסטיבל החיות * פיטר פן * סינדרלה
הארנב שרצה כנפיים אדומות * טרופותי
שלמה המלך * היפה והחיה

 

מפרט טכני השחקנית מגיע עם רמקול ומיקרופון- נק
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

WhatsApp Image 2021-10-17 at 14

לינק לצפיה

המלצה אמה

לינק לצפיה

WhatsApp Image 2021-10-19 at 12

לינק לצפיה
תאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער
0502227855 דורית

dorit@porat-theater.co.il

תל-אביב, המסגר 68

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.