זהות מדוברת - מפגש מוזיקה וספוקן וורד

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מעורב
שם המפיק: עמותת אנסמבל טרמולו לכלי הקשה
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 200
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 19/04/2023

זהות מדוברת

כשאני מביט במראה את מי אני רואה? את מי שאני רוצה להיות או מה שהייתי פעם? את ההורים שלי? השכונה שלי, הצבע שלי? את מה שאמרו שאני יכול להיות, שאף פעם לא אהיה,

את מה שעשיתי, את מה שלא הצלחתי? רואים את מה שאני מנסה להסתיר? רואים אותי? 

במשחק הזהויות האינסופי, ברשת, בבית, בקבוצה, בכיתה, על הבמה, בזוג, בחבורה או אפילו לבד מול המראה, אני לפעמים לא מזהה את עצמי. לא בטוח מי אני. 

המופע זהות מדוברת הוא מפגש בין שני אמנים - משורר ומוזיקאית. 

הוא מדבר במילים והיא מקישה על תופים. היא נותנת ביט והוא עונה בחרוזים. 

המופע נע בין שירה מדוברת לקטעי ראפ, בין מוזיקה אפריקאית לסרטוני טיקטוק. בין הילדות לבגרות.

מפגש מוזיקלי בגובה העיניים לבני נוער ולכל מי שעדיין שואל שאלות…אנסמבל טרמולו

טרמולו הוא הרכב כלי ההקשה, חמישיית נגנים וירטואוזית המרחיבה את גבולות הז'אנר, מגמישה את מוסכמות עולם הביצוע האמנותי ומנגישה את המוזיקה הצבעונית והסוחפת של כלי ההקשה לאוהבי המוזיקה בארץ ובעולם. ההרכב הפועל יחד משנת 2015, זוכה לחיבוק חם מצד הביקורת והקהל ואף זכה בפרס משרד התרבות להרכב המצטיין לשנת 2021. טרמולו מופיע דרך קבע באירופה, ארה"ב, המזרח הרחוק ואמריקה הלטינית ויוצר שיתופי פעולה אמנותיים מגוונים בעולמות התיאטרון, המחול, הספרות והאמנות החזותית, לצד מלחינים, מבצעים והרכבים מוזיקלים במנעד סגנוני רחב. הרפרטואר של טרמולו מכיל מוזיקה אמנותית לצד מוזיקת עולם, מוזיקה עממית עתיקה לצד מוזיקה עכשווית של המאה ה-21.

בנוסף לפעילות האמנותית המסועפת, טרמולו הוא חלוץ בתחומי החינוך המוזיקלי. תומר יריב, המייסד והמנהל האמנותי הקים בשנת 2012  בעיר נתניה את מרכז טרמולו לאמנות כלי ההקשה בישראל, במטרה לחבר את ישראל למגמה העולמית המציבה את כלי ההקשה בקדמת הבמה. המרכז מהווה מרחב אמנותי חדש - ecosystem של מוזיקאים, מלחינים ויוצרים מתחומי אמנות שונים לצד מורים, תלמידים ומוסדות חינוך מוזיקלי המשפיעים ומושפעים האחד מן השני ומצמיחים יחד דורות חדשים של נגני כלי הקשה מעולים ושל קהל חדש שמגלה את העולם הרבגוני של כלי ההקשה ואת הרלוונטיות שלו למוזיקה העכשווית.

 

מנדפרו אייטגב

משורר ואמן ספוקן וורד

שותף בהקמת 'שירת הגלריה' מיזם חברתי - קהילתי בת"א למשוררים.ות בתחילת דרכם. למד במחלקה לכתיבה במכללת 'מנשר לאומנות' בת"א. מפרסם סיפורים במגזין 'שפה' של  קולקטיבי.ת (קהילת אמניםות בת"א).

שותף לפרוייקטים חברתיים אמנותיים שונים, ביניהם פרויקט הספרות 'סיפור מאחורי הדלת'  של "קהילת תרבות" בנתניה.

הקים את 'פואטיכאן' יחד עם המשורר לירון רודיק בשנת 2021 - במה לכותבים.ות בתחילת דרכם.ן.

מהו סגנון המופע?

המופע משלב שני סוגים של אמצעי הבעה אמנותיים - נגינה בכלי הקשה ושירה מדוברת. שני היוצרים של המופע מקיימים דיאלוג בנושאים שקשורים לזהות האישית והמקצועית שלהם ומשתמשים בשירה והמוזיקה כאמצעי הבעה. השיר הכתוב והמדובר לא "מולחן" ע"י המוזיקאית, אלא מתקיים בנפרד לצד המוזיקה שבחלקה מקורית ונכתבה בהשראת השיר ובחלקה היא חיבור של מנגינה או יצירה קיימת ומוכרת. בין הקטעים הם מספרים על מקורות ההשראה שלהם ועל עצמם כאמנים. 

מה זה בכלל ספוקן וורד?

ז'אנר אמנותי הידוע בעברית כ"שירה מדוברת" או "הטחת שירה" או "שירת רחוב". טקסטים שנכתבים לביצוע בימתי, סוג של שירה שפרט ללהטוטנות מילים דורשת גם דיוק בימתי, עד כדי כך שלא ניתן לנתק את הכתיבה מהביצוע.

למה מתכוונים כשאומרים כלי הקשה (percussion)?

כלי הקשה הוא שם כולל למאות סוגי כלים שמנגנים עליהם בעזרת מקלות או תיפוף ידיים. לדוגמא - מערכת תופים, דרבוקה, קונגס, קסילופון, מרימבה, ויברפון, מצילות, שייקרים ועוד ועוד. 

במופע זהות מדוברת מנגנת המוזיקאית על מקלדת שליטה אלקטרונית בשם mallet station המתחברת למחשב ויכולה להפיק סאונד של כלים שונים בטכניקת נגינה של כלי הקשה. 

 

 

 

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
עמותת אנסמבל טרמולו לכלי הקשה
תומר יריב 052-2344344

daniel@tremolo.co.il

נתניה, רזיאל 4

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.