כרמי חוסטצקי משיח וספרה אבא עושה קוקיות

תחום: ספרות
תת-תחום: מפגש עם סופר או משורר
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב: סופרים ומאיירים
סיווג: שעת סיפור
שם המפיק: כרמי חוסטצקי משיח
קהל יעד: גן - א
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 06/04/2022

מפגש ושעת סיפור עם הסופרת כרמי חוסטצקי משיח וספרה "אבא עושה קוקיות"

הספר אבא עושה קוקיות המבוסס על סיפור אמיתי, נבחר למצעד הספרים של משרד החינוך לשנת תשפ"ב לגנים בוגרים והודפס במהדורה שניה. 

תיאור המפגש:

  • המפגש יפתח בהצגה עצמית והכרות. הילדים יראו תמונה של הסופרת כשהיתה קטנה ושל אביה. הסיפור שהילדים ישמעו, התרחש באותה תקופה שבה צולמה התמונה. 
  • הילדים והילדות יתבקשו לענות כיצד ספר נולד, ולאחר מכן הם ישמעו הסבר על תהליך יצירת ספר,  החל מהרעיון לספר, כתיבתו, עריכתו, שלב האיור ועל איך בוחרים דמות. הילדים והילדות יראו סקיצות לא צבועות של האיור, ואת האיור המלא. לאחר מכן יצפו בסרטון של ההדפסה בבית דפוס.
  • במהלך הקראת הספר הילדים ישאלו שאלות מקדמות ומנחות, שאלות שגורמות לחשיבה ויקדמו את ההקראה.  שלב זה מכניס  את הילדים והילדות לריכוז, ונותן להם חוויה עם הקראת הסיפור.
  • לאחר הקראת הסיפור, ינתן חומר למחשבה וחידוד את המסרים של הספר ע"י שיח עם הילדים והילדות.
    • נחישות והתמדה ועל כמה חשוב לא להתייאש! גם המדענים הכי דגולים יודעים שמניסיונות לפעמים יוצאים הדברים הכי שווים בעולם, דרך יצירתיות ואילתור.
    • תפקידים שמלכתחילה מיועדים לכאורה למגדר מסוים. החשיבות של הספר הוא בהרחבת הספקטרום המגדרי-משפחתי ומאפשר מצע לכל ילד וילדה לחשוב מחדש באופן יצירתי על שאלות כמו האם רק הורה ממגדר מסוים יכול למלא פונקציה מסוימת שייעדנו לו או לה?
    • חוזק ועמידה איתנה מול העולם, מה שמוכיח שכשאתה בטוח בעצמך אף אחד לא יצחק עליך.

 

 

תקציר הספר: 

לרונה יש שיער מתולתל ויפה, בכל בוקר לפני שהיא הולכת לגן, אמא שלה עושה לה קוקיות ולא סתם קוקיות, אלא כאלו שלא מתפרקות אף פעם ונשארות מסודרות כל היום. יום אחד רונה מגלה שאמא שלה צריכה לנסוע לפריז לצורך עבודה והבעיה מתחילה.

אִמָּא נִפְרְדָה בְּחִבּוּקִים וּבִנְשִׁיקוֹת מֵאַבָּא וּמֵרוֹנָה, וְרוֹנָה אָמְרָה: "אִמָּא, שָׁכַחְתְּ לְלַמֵּד אֶת אַבָּא לַעֲשׂוֹת קוּקִיּוֹת!"

כֻּלָּם שָׁתְקוּ.

אַבָּא שָׁתַק.

אִמָּא סִדְּרָה אֶת הַפּוֹנִי שֶׁלָּהּ… וְשָׁתְקָה.

וְרוֹנָה הִבִּיטָה בִּקְצוֹת הַנַּעֲלַיִם שֶׁלָּהּ וְ… שָׁתְקָה.

"אַתְּ צוֹדֶקֶת רוֹנָה," אָמְרָה לְבַסּוֹף אִמָּא, "אֲבָל אֲנִי בְּטוּחָה שֶׁאַתֶּם מְסֻגָּלִים לְהִסְתַּדֵּר וְתַצְלִיחוּ לַעֲשׂוֹת קוּקִיּוֹת בְּדִיּוּק כָּמוֹנִי."

בספר פורץ-דרך לילדים, בשילוב איוריה המרהיבים של אליאנה רוזנצוויג, בוראת כרמי חוסטצקי משיח, דמות של ילדה מלאת ביטחון, המלמדת את חבריה בגן, את הקוראות והקוראים וגם את הוריה, איך הופכים אתגר יומיומי למקור של חוזק וייחודיות, עם הרבה אמונה עצמית ואופטימיות.  כרמי חוסטצקי משיח

כרמי חוסטצקי משיח. ילידת תל אביב שמתגוררת בפארן שבערבה, נשואה ואם לשני ילדים, בוגרת מדעי המחשב, הייטקיסטית לשעבר, מרצה ומורה בהווה.

כנסו לכתבה בYNET על כרמי והספר

 

הספר מזמן שיחה וחשיבה על קשיים, התגברות על קושי, התמדה במשימה עד שמצליחים בלי להתייאש, וכיצד בינתיים, אפשר לחגוג את השוני

קבלת השוני

גיבורת הספר למדה להנות מהשוני שלה מול הילדים. הספר שזור בייצוג של ילדים שונים, מגוון גווני עור, משקפיים על מנת שכל  ילד וילדה ימצאו את הייצוג שלהם בספר.

אמונה עצמית ואופטימיות

 כשתופסים כל אחד או אחת מאיתנו כמוצלח.ת מאוד, מאמינים בו או בה ורואים את החוזקות שלו.ה, הסיכוי שלו.ה לפרוח ולהגיע להשגים עולה  משמעותית

שיוויון מגדרי

לאורך כל הספר,שזורים ערכי שיוון, הדמויות בספר מאתגרות סטראוטיפים מגדריים: אבא מבשל, אמא נוסעת לעבודה, אבא עושה קוקיות, רונה משחקת בקוביות ובמכוניות

התמדה

גיבורת הספר ואביה, לא מוותרים ומנסים שוב ושוב כדי להתגבר יחד על האתגר שלפניהם.

יחד, אבא ורונה חוגגים את התהליך עד להצלחה.

סוג במה לא מקצועית
מספר אומנים 1
שפת המופע עברית
ציוד הקרנה לפטופ/ מחשב או כניסת USB מקרן ומסך
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
כרמי חוסטצקי משיח
0547739341

carmihos@gmail.com

הערבה התיכונה, רעים 77 פארן

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.