הדס ליבוביץ וספרה "מטאטאים רוקדים בחורף"

תחום: ספרות
תת-תחום: מפגש עם סופר או משורר
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: אב"י - אמנויות במה ישראלית
קהל יעד: ב - ו
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 11/03/2020

מפגש עם הסופרת הדס ליבוביץ. ״מטאטאים רוקדים בחורף״ מספר את סיפורה של אליס, ילדה המלווה את אביה העיוור לבית המלאכה למברשות ומטאטאים בו הוא עובד. היא משמשת לו, וגם לנו הקוראים, זוג עיניים. מבוסס על סיפור אמיתי.
 

הימים הם ימי מלחמת העולם השנייה, המיקום הוא ברלין בחורף קר, אבל אליס, בדרכה הייחודית, מביטה על העולם בנאיביות ומוצאת אפשרויות משחק בכל מקום – היא סופרת את עלי השלכת שעל המדרכה, ומוצאת מקל זרוק בדרך שהופך מיד למקל קסמים. בעזרת מקל הקסמים היא מרגישה שהיא יכולה לקבל שליטה על הנעשה בעולם המשתנה שסובב אותה. דרך עיניה של אליס הקוראים נחשפים למקום ייחודי – לבית המלאכה של אוטו ווידט למברשות ומטאטאים, בו הועסקו בעיקר עיוורים ולא מעט יהודים, מקום שהיווה קרן אור בתוך תקופה חשוכה. זה סיפור על הומניזם - על להיות אדם ולראות את האחר, ועל הטוב שיש באנשים.הדס ליבוביץ , בוגרת תואר שני בתרבות הילד והנוער - אוניברסיטת תל אביב, תואר ראשון בספרות עברית - אוניברסיטת תל אביב. כתבה ספרי ילדים: "מטאטאים רוקדים בחורף" (צלטנר 2019 ), "ליבי או: מה קרה בחוף הים של תל אביב?", (הקיבוץ המאוחד 2018), "ליבי או: מה קרה לאיש עם הכלב?" (הקיבוץ המאוחד), זוכה אות 'הפנקס' לספר ראשית קריאה מצטיין לשנת 2018. "מלך השוטרים של האריות", (מטר 2010) ,"גור של דינוזאור", (מטר 2002), אשר נכנס לרשימת 'מצעד הספרים' של משרד החינוך לשנת תשע"ב. כתבה גם רומן "דלת מול דלת" (ידיעות ספרים 2018). 

בנוסף הגישה פינת תרבות לילדים בטלויזיה, פיתחה סדרת הטלוויזיה 'קריירה' עבור זכיינית הטלוויזיה רשת בנתה וכתבה את מדור הילדים ב'עכבר העיר', שכלל טור אישי, סיקור וביקורת אירועי תרבות לילדים בתל אביב, וביקורת ספרי ילדים. בידיעות אחרונות - היתה מנהלת שיווק מגזינים הקימה וניהלה את מגזין האופנה לצעירות מבית ידיעות אחרונות. בשידורי קשת – מנהלת פרסום, בתיאטרון באר שבע – מנהלת פרסום ויחסי ציבור.

* דיון עם התלמידים בנושא "חסידי אומות עולם" : מה הפירוש , מי זוכים בתואר הזה?

* אודות אוטו וידט:
1. לקרוא על אוטו וידט באתר יד ושם https://www.yadvashem.org/odot_pdf/Microsoft Word - 4812.pdf
2. לצפות בסרט A Blind Hero - The Love of Otto Weidt (אם יכולים להשיגו)
3. לקרוא בויקיפדיה: https://he.wikipedia.org/wiki/אוטו_ויידט
* דיון עם התלמידים בנושא עיוורים בקהילה, כיצד הם חיים, כיצד הם עוזרים ונעזרים?

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
אב"י - אמנויות במה ישראלית
054-2468280

avinpo@gmail.com

פרדס חנה, ת.ד. 745

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.