מאירי נעם

תחום: ספרות
תת-תחום: מפגש עם סופר או משורר
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: שעת סיפור
שם המפיק: מאירי נעם
קהל יעד: גן - ב
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל

נעם מאירי מציג: ספורים, מעשיות עם ואגדות


אגדות האחים גרים, סיפורי אלף לילה ולילה ועוד יצירות מוכרות - כולן בסגנונו המיוחד של נעם מאירי ובעיבודו.

שחקן מספר סיפור לקהל – תמצית התיאטרון


נעם הוא המספר, הוא הדמויות בסיפור, הוא יוצר את המקום, האווירה, הקולות וכל השאר; הוא שחקן-מספר "נטו" על הבמה, והוא שמחולל את כל מה שמתרחש: השתנות מהירה של תמונות ודימויים בימתיים, מצבים קומיים ודרמטיים, תנועות וצלילים. זהו סגנון המגרה את דמיונו של הצופה. דרכו נוצר קשר אינטימי, דיאלוג בלתי אמצעי בין השחקן לקהל, צעיר ומבוגר כאחד.

על נעם מאירי:

שחקן, מספר, במאי ומורה למשחק.

בוגר החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל-אביב וביה"ס לתיאטרון תנועה של ג'אק לקוק בפאריז. במהלך השנים פיתח נעם גישה וטכניקות ייחודיות בתחום של אמנות הסיפור.  על פי יסודות הגישה והסגנון שיצר, הוא מופיע לפני קהל מגוון של ילדים ומבוגרים, מלמד ומביים בארץ ובחו"ל. נעם היה ממייסדי ומנהל "תיאטרון הגוף" בישראל, בי"ס ובמה לתיאטרון פיזי.

עד היום הנחה נעם סדנאות רבות ב"אמנות הסיפור" בבתי ספר למשחק ותנועה בלונדון (R.A.D.A., ACTORS CENTRE, LABAN CENTRE), בניו-יורק (N.Y.U.) ובגרמניה.

בארץ, לימד נעם את "אמנות הסיפור" בחוג לתיאטרון של אוניברסיטת תל-אביב, בסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין ובביה"ס למספרים שבבית אריאלה. רבים ממספרי הסיפורים בארץ היו תלמידיו במהלך השנים.

מאז 1999 הוא משמש כפרופסור לאמנות הסיפור בתיאטרון פיזי באקדמיה לאמנויות FOLKWANG UNIVERSITY OF ARTS בגרמניה. עבודותיו האחרונות, כגון: "עמל-אהבה, לשווא" מאת שייקספיר, "יש לו מילים משלו", "מופע שוטים", "הנסיך המאושר" מאת אוסקר ווילד ועוד השתתפו בפסטיבלים בינלאומיים באדינבורו, לונדון, שוויץ, הולנד, גרמניה, ניו-יורק וסאן פרנסיסקו. לאחרונה העלה נעם הצגת יחיד "אבשלום" בתיאטרון תמונע, בבימויו של נועם בן אז"ר.

הכנה לצפייה:

לפני הצפיה כדאי להכין את הילדים לז'אנר של מעשיות עם בכלל ומעשיות האחים גרים בפרט.

בנוסף, כדאי להכין את הילדים לקראת אירוע תיאטרוני הנקרא "שעת סיפור" – אירוע אינטימי של מספר-שחקן היוצר אשליה מלאה ללא צורך בתפאורה, תלבושות – מספר-שחקן "נטו" על הבמה. במקרה הזה, גם המקום בו עומד המספר בכיתה או בספריה הופך לבמה.

 

לאחר הצפייה:

בדרך כלל, נבחרות מעשיות שהילדים אינם מכירים כדי להעצים את מימד הסקרנות וההפתעה בסיפור העלילה. נעם נוהג לשוחח עם הילדים לאחר הצפייה. מעבר לשיחה על מעשיוה האחים גרים, מתקיימת גם שיחה על תוכן הסיפור ומשמעותו בחיים שלנו. לדוגמה, בסיפור על "נסיך בעור חמור" עולים נושאים כגון: קבלת האחר, סובלנות וסבלנות, המוזיקה כאמצעי לדו-שיח מעבר למילים. מומלץ  להמשיך את השיחה גם בהזדמנות נוספת.

 

על תיאטרון סיפור ואמנות הסיפור:

http://www.noam-meiri.com/he/נע�-�ספר-ס�פ�ר��-�����ת

 

על התיאטרון הפיזי של נעם מאירי:

http://www.noam-meiri.com/he/

 

סוג במה לא מקצועית
מספר אומנים 1
זמן הקמה 00:15
שפת המופע עברית
ציוד הקרנה עדיפה ישיבה בצורת ח. עדיף מאד חלל אינטימי ללא הגבהת במה. חלל מועדף - ספריית ביה"ס, חדר כיתה מרווח, בתוך גן הילדים.
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

משובים לש

לינק לצפיה
מאירי נעם
054-4996747

noam.meiri@gmail.com

תל אביב, ת.ד. 29427

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.