ציפורי חול 2015

תחום: קולנוע
תת-תחום: מפגש עם יוצר וסרטו
משך זמן המופע: 30
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: נונטי מדיה
שנת הסרט:
קהל יעד: י - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 21/05/2017

עלילת הסרט נפתחת כשגופת גבר כבן 80 נמשית מנחל הירקון בתל אביב. הגופה מלאה סתירות- האדם לבוש בחליפה יקרה, אך סימני הזנחה רבים קיימים על גופו. אין לו שם, או כל דבר שיכול להסגיר את זהותו, מלבד מספר של אסיר מחנות הריכוז, המקועקע על אמת ידו.

לאמנון (אמנון וולף), קצין המשטרה בשנות ה-40 לחייו, המופקד על החקירה, זו תהיה חקירתו הראשונה לאחר השעיה ארוכה. הוא מבקש לפתור במהירות את התיק המעיק וחסר החשיבות, לכאורה, שהוטל עליו ולהחזיר עטרה ליושנה כחוקר מבריק. אמנון חוקר את עברו של הנרצח וחושף קשרים הדוקים עם שחקנית מפורסמת (מרים זוהר), סוכנת הבית שלה (דבורה קידר שזכתה בפרס אופיר לשחקנית המשנה על תפקידה בסרט) ורופאה בגמלאות (גילה אלמגור). פענוח הפרשיה נע בין העבר של הוריו (עליזה רוזן), ניצולים גם הם, והווה שכולל את גרושתו (מלי לוי גרשון) וילדתם הקטנה.

במהלך החקירה תיחשף זהותו של עמיקם אבן (עודד תאומי), איש עסקים שירד מנכסיו ובחר לחיות את הישורת האחרונה של חייו בשולי החברה, לאחר שהממסד סרב להכיר בו כניצול שואה.

גם כדי להיכנס למועדון הנורא ביותר בעולם, אתה זקוק לכרטיס חבר.
"ציפורי חול" הוא סרט הביכורים של הבמאי והשחקן אמיר י. וולף שביים בתיאטרון גשר את ההצגות: "החיים בשלוש גרסאות" ו- I love you לנצח, אבל...". את התסריט כתב וולף במהלך שש השנים האחרונות יחד עם אור-לי רובינשטיין-קצפ ואביו, עו"ד יצחק וולף.
 

זיכרון השואה הוא חלק משמעותי באתוס הישראלי. עוד כילד המשתדל לראות ולקרוא כל מה שאפשר בנושא השואה,  עניין אותי לחקור אדם שאינו חלק מזיכרון זה ולכן הוא מאמץ לעצמו זהות בדויה ובכך מבקש להפוך להיות חלק מהאתוס. גיבורי הסרט נעים בניסיון של בריחה מהעבר למיצוי הנאות החיים לבין התחברות והיצמדות לעבר, גם אם לא היה חלק מהם, לבין שקיעה במחוזות האפלים ביותר של הייאוש ואובדן הצלם האנושי.

הסרט מתובל בהומור הנובע מהדמויות עצמן, מנקודת המבט שלהן, מהסרקזם, הציניות והניכור המשמשים מכשיר חיוני ביותר להתמודדות היום- יומית שלהם עם החיים.

העבודה על התסריט לקחה זמן רב. מעבר לקשיים הרגילים שבכתיבה, היה ברור לי כי החומר הוא נפיץ וככל יצירה הנכתבת על זיכרון השואה, יש לטפל בחומר ברגישות רבה. בשלב מסוים אבי, שהוא עורך דין במקצועו אך קולנוען בנשמתו וכן גם מורי הראשון לקולנוע, שהיה מקרין לי סרטים מ

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
נונטי מדיה
054-6530306 בן כליפה מנהל

nati@nonti.media

יפו-תל אביב, הברזל 3 רמת החייל

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.