מואנה -היצע נוסף

תחום: קולנוע
תת-תחום: קולנוע
משך זמן המופע: 113
סגנון: עלילתי
שם הרכב:
סיווג: יום קולנוע
שם המפיק: תקאפאת ויותר בע"מ
קהל יעד: גן - ד
כמות קהל מקסימלית: 150
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 24/04/2017

פעילות  הקרנת סרט והשתתפות בדיון מקצועי בתום ההקרנה, מעשירה את העולם התרבותי והרוחני של המשתתפים, מעניקה להם כלים להבנה מעמיקה וקריאה נכונה לשפה הקולנועית, מפתחת את הדמיון והרגש, מעניקה חוויה אסתטית ומאפשרת הבנת הנושאים שבהם מטפל הסרט. כן שסרטים שיוקרנו בתוכנית זו, מתעסקים עם סוגיות סביבתיות, תרבותיות ותופעות ודילמות חברתיות שונות, לרבות אלימות, מנהיגות, התמכרויות, זהות, ידידויות וכד'..

התרומה של תוכנית זו יכולה לבוא לידי ביטוי במספר היבטים לרבות:

  • הענקת יכולת הבנת רמזים בקולנוע
  • קריאת השפה הקולנועית של הסרט והשוואה עם סרטים אחרים
  • הבנת אפקטים קולנועיים
  • הבנת תרבויות שונות בהתבסס על התכנים המוצגים
  • חינוך לערכים תוך בירור דעות ועמדות.
  •  העלאת רגשות ואמפטיה לקשיים של הזולת.
  •  הצגת תהליכים והיבטים שונים בהילוך מהיר או איטי כדי לפשט הדגמות מסובכות.
  • המחשת מיומנויות ויכולות כדי לשפר את איכות החיים של הפרט והקהילה.

מטרת התוכנית היא להעניק למשתתפים יכולות צפייה תוך כדי התמקדות במסרים גלויים וחסויים שמובאים בסרט בין אם מדובר בסרט עלילתי או בסרט תיעודי.

דרך הפעולה למימוש יעדים אלה ע"י מרצה מקצועי שמנהל את הדיון עם התלמידים.עלילת הסרט מתרחשת בפולינזיה לפני כ-2,000 שנה, ומספרת את סיפורה של מואנה, בתו הצעירה של צ'יף משושלת ארוכה של נווטים שבמשך אלף שנים נמנעים מלהפליג, היוצאת למסע הרפתקאות במטרה למצוא את האל הפולינזי מאווי, על מנת שיתקן טעות שעשה אלף שנה לפני כן, ועלולה להביא להשמדת החיים באיי פולינזיה.

 

לפני אלף שנה גנב חצי האל מאווי-בעל הקעקועים את לבה של טה פיטי, אלת החיים. הוא נמלט עם הלב אך אז הותקף על ידי טה-קה, מפלצת עצומה עשויה לבה. מאווי נופל אל מקום לא ידוע והלב והקרס שלו, שאיתו הוא משנה צורה, נעלמו באוקיינוס, והוא, לא יודעים איפה הוא, סג, ללא לבה של טה פיטי וללא חירותו. בלא ליבה של טה פיטי, סערה שחורה הולכת ומתפרשת, מחסלת את החיים באשר היא עוברת.

אלף שנה לאחר מכן על האי הפולינזי מוטונואוי מוצאת את עצמה מואנה, בתו התינוקת של הצ'יף, נמשכת לים. הים משחק עמה ומוסר לה את לבה של טה פיטי. כשהוריה המודאגים של מואנה מוצאים אותה, לבה של טה פיטי נופל בחזרה לים.

מואנה מתבגרת אך משיכתה לים אינה פוסקת. אביה מנסה למנוע ממנה להתקרב לים ומפציר בה לקבל את גורלה, ולשמש כצ'יף לבני השבט. באחד הימים מתברר שיבול הקוקוסים מקולקל ובלתי אכיל, הדייגים אינם מצליחים לדוג בכל רחבי האי וצמחיית האי מתחילה לנבול. מואנה מציעה לצאת לדוג מעבר לשונית המקיפה את האי, אך אביה הזועם אוסר עליה, ועל כל יתר בני השבט, לשוט אל מעבר לשונית. אמה של מואנה מספרת לה שבנערותו ניסה אביה לשוט אל מעבר לשונית עם חברו הטוב. השניים טבעו כמעט וחברו הטוב של אביה נהרג בניסיון. מואנה מנסה לשוט למרות האיסור, רק כדי למצוא את עצמה מתרסקת אל החוף וכמעט מאבדת את חייה.

כשמואנה המיואשת מתכוונת לקבל על עצמה את מורשתה ולקבל את תפקידה העתידי כצ'יף היא משוחחת עם סבתה שמגלה לה שהאוקיינוס בחר בה על מנת לשאת את לבה של טה פיטי, למצוא את מאווי ולשכנע אותו להחזיר את לבה של טה פיטי למקומו. מתברר שסבתה שמרה את הלב לאורך השנים וחיכתה שמואנה תהיה מוכנה. עוד מגלה לה סבתה שעמם היה עם של יורדי ים, אך מאז שלבה של טה פיטי נגנב הפך הים למסוכן עד שמנהיגי השבט החליטו לאסור על הפלגה אל מעבר לשונית. סבתה של מואנה נופלת למשכב ולפני מותה משכנעת את מואנה לצאת למסע.

מואנה מפליגה בספינה עתיקה שנותרה מתקופת הנדודים של אבות אבותיה, ולאחר שהיא מתמודדת עם סערה עזה היא מוצאת את עצמה על אי בודד. על האי מתגורר מאווי במשך אלף שנה, חסר יכולת לשנות צורה ולהימלט מהאי ללא הקרס המכושף שלו. מאווי מתכוון להימלט מהאי בעזרת סירתה של מואנה ולנטוש אותה על האי, אך מואנה מצליחה להימלט ומשיגה את סירתו של מאווי בשחייה, כשהאוקיינוס מסייע לה באופן אקטיבי ואף מחזיר אותה אל הסירה פעם אחר פעם כשמאווי מנסה לדחוף אותה למים. מואנה מדברת אל ליבו של מאווי במטרה להשיג את עזרתו במסע לטה פיטי, אך מאווי מסרב להתעמת עם טה קה. לבסוף מצליחה מואנה לשכנע את מאווי בעזרת הפעלת יהירותו וגאוותו, והבטחה שאם יצליח במשימה יהפוך לגיבור שיוערץ על ידי כל בני האדם. מאווי מסכים, בתנאי שישיגו תחילה את קרס הקסם שלו. בדרכם למצוא את הקרס מותקפים השניים על ידי הקקאמורה, פיראטיים קטנים דמויי אגוז קוקוס. הקקאמורה מצליחים לגנוב את לבה של טה פיטי, הם נלחמים, יורים חצים וקופצים. אך מואנה מצליחה לחלץ אותו מידם בעוד מאווי מנסה לברוח מהמקום ולנטוש אותה. מואנה עוברת בין שתי הסירות של הקקמורה ומטביעה אותם.

השניים ממשיכים במסעם לממלכת המפלצות, שם שוכן טמטואהסרטן קוקוס ענק שציפה את כל שריונו בזהב ותכשיטים, כולל הקרס הקסום של מאווי. אך יש המון מפלצות מסוכנות, הם מליחים להתחמק מהם ומגיעים אל טמטואה, הוא מנסה לאכול אותם אבל לא מצליחמואנה ומאווי מצליחים להשיג את הקרס ובורחים ממערתו של טמטואה ומממלכת המפלצות, זרם מים גדול הופך את טמטואה על גבו והוא נשאר שם הפוך.

מאווי מגלה שאף על פי שקיבל בחזרה את הקרס הוא לא מסוגל להיהפך לכל חיה שיחפוץ. מאווי מלמד את מואנה להפליג, והיא מסייעת לו ללמוד בהדרגה מחדש את כוחותיו. מאווי מגלה למואנה שהוא אינו אל מלידה, אלא אדם שהפך לאל למחצה בעזרת האלים שהתרשמו ממנ

  • מצגת קצרה אשר כוללת מספר שאלות המופנות לקהל ומיד לאחר מכן התמקות דיון והסבר עומק ע"י המרצה
  • פעילות חוויתית בקבוצות סביב נושא הסרט
מפרט טכני מערכת הגברה קולנועית ; מקרן מקצועי בעל עוצמת הארה גבוהה במיוחד המאפשרת הקרנה ברורה בתנאים פשוטים במיוחד ולרבות הקרנה באולמות בתי ספר. נגן בלו-ריי לכל הפחות או מחשב עם יכולות תצוגה מקצועית ולרבות כרטיס מסך חזק עם חיבור HDMI להקרנה FULL HD מסך בגדלים שונים 150 ' ; עד 200 ' ; ;אפשרות הקרנה קדמית ו[\או אחורית
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

טופס 2

לינק לצפיה

טופס 1

לינק לצפיה

טופס 3

לינק לצפיה
תקאפאת ויותר בע"מ
0584010745

db@taqafat.org

נצרת, רח נמסאוי

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.