ח'רז מג'אנא-היצע נוסף

תחום: מוזיקה
תת-תחום:
משך זמן המופע: 50
סגנון: אתני
שם הרכב: שישייה
סיווג: הרכב כלי-קולי
שם המפיק: ביית אל מוסיקה שפרעם
קהל יעד: גן - ג
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 25/07/2019

ח'רז מוע'נא (חרוז מושר)

תיאור

מופע "ח'רז מוע'נא" הוא מופע מוסיקלי אינטראקטיבי לילדים בגילאי 3 עד 7 שנים. המופע מועלה ע"י הרכב של 5 נגנים וזמרת, הזמרת מבצעת את השירים ומפעילה את הילדים במטרה ליצור חיבור ביניהם לבין תוכן השירים.

שירי המופע נכתבו על ידי משוררים ערבים מהבולטים בתחום, והולחנו על ידי מלחינים שחלקם מורים בקונסרבטוריון ביית אלמוסיקה. השירים הותאמו לכלל ההיבטים של עולמו וסביבתו הראשוניים של הילד. כך גם הלחנים אשר עובדו בצורה מקצועית, עם שימוש בכלים אותנטיים, דרכם מתוודע הילד אל המוסיקה וה-"מקאמאת". הבחירה הקפדנית של השירים והלחנים בערכה מהווים פסיפס אמנותי נרחב, הכולל גם פתיחת אופקים לעבר העולם הערבי ושימוש באוצרותיו האומנותיים למען פיתוח הענף בקרב החברה הערבית בארץ.

המופע בא לענות על הצורך בשירי ילדים איכותיים, והעשרת הספרייה המוסיקאלית הערבית באוסף שירי ילדים השאובים מהמורשת המוסיקלית הערבית, והוא מתבסס על ערכה שנושאת את אותו שם ,ח'רז מוע'נא", הוצאה לאור של קונסרבטוריון ביית אלמוסיקה שפרעם. הערכה כוללת ספר ותקליטור עם 12 שירים, וכן חוברת הדרכה לגננות ולעוסקים בחינוך למוסיקה לגיל הרך.

יש לציין ש"ח'רז מוע'נא" שהושק בינואר 2015, קיבל הכרה רשמית ממשרד החינוך, כסימוכין רשמי לעוסקים בחינוך מוסיקלי לגיל הרך בחברה הערבית.

יוצרים
גב' רוזאן ח'ורי

מרפה במוסיקה, זמרת ומדריכה בתחום מוסיקה לגיל הרך, מחברת ערכת הפעילויות ומפעילת ילדים במסגרת המופע .

דר' קלודיה גלושינקוב

חוקרת מתמחה בחינוך מוסיקלי לגיל הרך, מרצה במכללת "לוינסקי" לחינוך, יועצת בקונסבטוריון "ביית אלמוסיקה", חברת ועד חיבור תכנים מוסיקליים במשרד החינוך והתרבות.

עאמר נח'לה

יועץ אומנותי, מנהל קונסבטוריון "ביית אלמוסיקה", מוסיקאי.

מונא סרוג'י

עורכת לשונית, מתמחה בחינוך לגיל הרך.

 

מחברי שירים:

סלימאן אלעיסא, נביהה ג'בארין, מוחמד אלד'אהר, אחמד סוואלחה, פארוק סלום, ספאא עמייר, ח'אלד ג'ומעה, רוז שומלי, ג'ליל ח'זעל.

לחנים:

אבראהים אלח'טיב, רמסיס קסיס, עודה תורג'מן, סעיד סלבאק, מירא עאזר, עאמר נח'לה.

הרכב מוסיקלי במופע:

עאמר נח'לה- עוד

נאיף סרחאן – כלי הקשה


עאדל ג'ובראן – צ'ילו


אוסאמה בשארה – קאנון

רוביר איוב-נאי


 

 

לפני תחילת המופע, הזמרת מנהלת שיחה מקדימה ודיון עם התלמידים סביב התרבות והמורשת הערבית, שמהווה מקור השראה לשירים שיישמעו במהלך המופע.

הדיון חושף בפני התלמידים את ההיסטוריה העומדת מאחורי כל שיר, ואת הקשר לעונות השנה, המועדים והחגים השונים, בנוסף ל- "סיפורי סבתא" הקיימים בכל תרבות ומקבלים צורה חדשה מדור מדור, וחשיבות הסיפורים והשירים האלו בחיבור בין האדם למורשת ולתרבות שלו מגיל צעיר.

הדיון ייארך כחצי שעה, ויהווה הכנה והצגה של הנושאים שיוצגו במופע.

מפרט טכני ; צ ' ;ילו: מיקרופונים; דינמי: SHURE SM87BETA או SHURE SM57 BETA או קונדנצר AKG C100 קאנון: מיקרופונים; דינמי: 2 מיקרופונים SHURE SM75BETA או קונדנצר AKG100 או AKG C414 שירה: מיקרופונים; דינמי: SHURE SM58 עוד: מיקרופונים; דינמי: SHURE SM57 נאי: מיקרופונים; דינמי: SHURE SM57 כלי הקשה: מיקרופונים; דינמי וקונדנצר: SHURESM57 ו- AKG C1000 2 רמקולים מוגברים 15 ' ; מיקסר 8 כניסות
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

2016המלצה 4

לינק לצפיה

2016המלצה 3

לינק לצפיה

2016המלצה 2

לינק לצפיה
ביית אל מוסיקה שפרעם
0546606848 האמאר

amer@beit-almusica.org

שפרעם, ת.ד. 787

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.