גליה עוז וסדרת "שקשוקה"

תחום: ספרות
תת-תחום: מפגש עם סופר או משורר
משך זמן המופע: 50
סגנון: פרוזה
שם הרכב:
סיווג: מפגש ספרות
שם המפיק: עוז גליה
קהל יעד: א - ד
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל

סידרת "שקשוקה" מאת גליה עוז עוסקת בחיי היומיום של ילדים - בחברות בין ילדים, בנאמנויות המתחלפות, בקשר עם המשפחה והאחים, באהבה לכלב ולחתול. השפה המיוחדת של הגיבורה-המספרת יולי, ההומור, האופי החד-פעמי של כל אחת מהדמויות האחרות (אפי השתקנית וחסרת הביטחון, אביב הפטפטן שממציא סיפורים, אופק המתוחכם והציני), ההרפתקאות הקטנות ובעיקר החמימות האנושית - כל אלה מקרבים את הקוראים אל עולמן של הדמויות והופכים את הספרים לחוויה גם עבור המורה המקריא/ה בהמשכים את הספרים

המפגש עם הסופרת הוא חווייתי ואישי, ומעודד מעורבות של הילדים. במפגש חולקת הסופרת עם קוראיה זיכרונות אמיתיים ומצחיקים מילדותה בקיבוץ, ומגלה איך זה שאת הסיפורים הכי טובים לא צריך לחפש רחוק – הם תמיד מקיפים אותנו.

ספרי "שקשוקה" היו לרבי מכר, והם עומדים בשורה הראשונה של ספרי הילדים הישראליים הנקראים והאהובים. ספרי הסידרה ראו אור גם בצרפת, בספרד ובברזיל, ובקרוב יראו אור גם בארה"ב, בהוצאת  RANDOM HOUSE. הסידרה זכתה בפרס ראש הממשלה תשע"ב (2012).

המפגשים בעקבות קריאת "שקשוקה" מומלצים במיוחד לכיתות ב', ג' וד'.

כהכנה למפגש, מומלץ לקרוא לפני הילדים בהמשכים את אחד מספרי הסידרה: "שקשוקה נעלמת", "שקשוקה שתיים", "שקשוקה מאמצת חתול איום ונורא", "שקשוקה והמלחמה העולמית בין הטובים לרעים", "שקשוקה ושוד הלימונים הגדול"גליה עוז היא סופרת ילדים ובמאית תיעודית, כלת פרס ראש הממשלה תשע"ב

 

כהכנה למפגש, מומלץ לקרוא לפני הילדים בהמשכים את אחד מספרי הסידרה: "שקשוקה נעלמת", "שקשוקה שתיים", "שקשוקה מאמצת חתול איום ונורא", "שקשוקה והמלחמה העולמית בין הטובים לרעים", "שקשוקה ושוד הלימונים הגדול".

מומלץ לשוחח בחופשיות עם התלמידים במהלך הקריאה על הנושאים העולים מתוך הסיפור.  

 

 

 

מספר אומנים 1
זמן הקמה 00:15
שפת המופע עברית
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

שקשוקה ושוד הלימונים הגדול - ספרים הארץ

לינק לצפיה
עוז גליה
0545247607

galiaoz86@gmail.com

רמת השרון, רקפת 43

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.