יום הולדת צבעוני - היצע נוסף

תחום: תיאטרון
תת-תחום: תיאטרון
משך זמן המופע: 45
סגנון: דרמה ריאליסטית
שם הרכב: בובות ושחקן/ית
סיווג: הצגה קטנה
שם המפיק: תאטרון סבתא מירי
קהל יעד: גן - ד
כמות קהל מקסימלית: 35
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 13/02/2018

אני (הגננת) פוגשת את דני שהיום הוא בן גיל הילדים במופע) ופעם היה בגן שלי ושואלת לשלומו, הוא נאנח ומספר שעוד מעט תהיה לו יום הולדת ועדין לא מצא רעיון מקורי.אני מציעה לבקש מפרחי הגינה שיתנו לו מהצבעים שלהם ותהיה לו יום הולדת צבעונית,

חלק מהפרחים מסכימים וחלק מתווכחים ואני מציעה לו תוספת של 5 בצלי צבעונים שיגדל אותם והם יתנו לו עוד צבעים. הוא מנסה אך רואה שזה לא קורה ,מתיאש ,זורק אותם לאדנית ונרדם בחלומו כל צבעוני מתגלה אליו ואומר לו שיעשה את הדבר הנכון כדי שיוכלו לגדול

הוא מתעורר ואני מסבירה לו שהדבר הנכון, פרט לטיפול הרגיל זה להתיחס אליהם ולהתכוון ואפילו לומר להם שהוא אוהב, זה קשה לדני והוא מנסה לשיר להם ואז הם פורחים ,כל פרח הופך לרקדנית שיוצאת מתוך הצבעוני ,מחוברת לחברותיה ע"י מוט ויחד הן שרות רוקדות ומברכות.

מופע ססגוני ומקורי שכתבתי בעצמי (מנהלת מעון בגבעתיים לשעבר) מדבר על קושי בהבעת רגשות ומציע פתרון של הבעת הרגש ע"י בחירת שיר מתאים.אני בוגרת האקדמיה לאמנויות בצרפת בתחום פיסול וציור, הייתי מנהלת מעון חב"ד בגבעתיים (תשס'-תשע') כותבת ובונה את רב הבובות בעצמי ,יש לי גם מופע צלליות בשם "מגילת החשמונאים" שהועלה ליוטיוב עם 60000 צפיות.

אני אוהבת את הקסם של הבובות, מתחברת לעולם הדמיון של הילדים ונותנת להם בסוף ההצגה להשתתף בהפעלה בעזרת אביזרים ותחפושות..

כאן בהצגה יום הולדת צבעוני אני מעלה קושי של הבעת רגשות אצל דני,קשה לו להגיד שהוא אוהב, לומר את האמת אני עצמי חוויתי קושי כזה ותוך כדי כתיבת ההצגה השתחררתי והתחלתי להביע רגשות בחופשיות.

אני רואה בכל הצגה נתינת אפשרות לכל ילד לצאת מההסתר אל הגילוי תוך כדי חווית הסיפור שמסביב הכל נרגע ומתחיל להתפתח תהליך של צמיחה אמיתית.

הפתרון שאני מציעה בהצגה זה לומר את הקושי"יופי דני, זה שאתה אומר את מה שקשה , זה עוזר לך לקבל את עצמך ולהתגבר על זה" ובהמשך הוא אכן מוצא מילים משלו ושר לפרחים תוך כדי טיפול בהם.

אפשר להציע את הטכניקה הזו לילדים אחרי ההצגה ולשאול אותם איזה שיר מוכר עולה להם בראש שמתחשק להם לשיר וכך שרים כולם והילד שבחר יסביר, אם הוא רוצה, מדוע בחר בשיר ואיך זה עזר.

מפרט טכני ההצגה מוצגת כתאטרון שולחן, שחקנית גלויה ,יש תפאורה של בדים, תאורת פרוזקטור ומוזיקה שנכתבה במיוחד להצגה מלווה את כל זמן ההופעה.
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה של יעל

לינק לצפיה

ההמלצה של חני גליס

לינק לצפיה

המלצה של לימור

לינק לצפיה
תאטרון סבתא מירי
0546877029

miratal770@gmail.com

גבעתיים, כג 13

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.