מותו של סוכן

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 135
סגנון: דרמה ריאליסטית
שם הרכב: שפת-התאטרון
סיווג: הצגה בגודל בינוני
שם המפיק: תאטרון הקאמרי
קהל יעד: י - יב
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 19/06/2022

מותו של סוכן

קלאסיקה מודרנית

וילי לומן, סוכן מכירות ותיק בגיל העמידה, מפוטר מעבודתו, ושני בניו, שהאמין שנכון להם עתיד מזהיר ושהיו מאז ומתמיד מקור גאוותו, מתגלים ככישלון. אשתו האוהבת מנסה לחלץ אותו מהייאוש, אך הוא רק הולך ומאבד אחיזה במציאות, עד לסוף הבלתי נמנע.

גרסה חדשה למחזה עטור הפרסים (בהם פרס פוליצר ופרס טוני) שכתב ארתור מילר והפך זה מכבר לקלאסיקה מודרנית. למעלה משבעים שנה חלפו מאז נכתב המחזה, אך הוא נותר רלוונטי ומטלטל כשהיה. 

 מחזה מאת ארתור מילר

תרגום: דורי פרנס

בימוי: יאיר שרמן

תפאורה: ערן עצמון תלבושות: פולינה אדמוב מוזיקה: אפרת בן צור תאורה: פליס רוס ע' במאי: נעם ביצור

משתתפים: רמי ברוך, לאורה ריבלין / הלנה ירלובה, נדב נייטס, דור הררי, יצחק חזקיה, שמואל וילוז'ני, ערן מור, אנסטסיה פיין / רות אסרסאי, עלא דקה

 

ארתור מילר מחזאי
מותו של סוכן שנכתב ב־1949, הפך להצלחה כבירה. בברודווי בלבד שוחקה ההצגה כ־750 פעמים. המחזה זיכה אותו בפרס פוליצר לדרמה, פרס הטוני ופרס המבקרים למחזה הטוב ביותר. המחזה קנה למילר מעמד של אחד המחזאים האמריקנים החשובים ביותר לאחר מלחמת העולם השנייה, ונחשב עוד בימי חייו לקלאסיקה מודרנית, טרגדיה של האדם הקטן שהאמין בחלום האמריקני ונדרס על ידי גלגלי השיטה הקפיטליסטית. המחזה הועלה על כל במות התיאטרון ברחבי העולם, כשגדולי השחקנים מתמודדים עם התפקיד של וילי לומן. מילר היה אחד המחזאים הראשונים שהביאו אל הבמה את טכניקת ה"פלאש בק". כיום, כשכותבים רבים הלכו בעקבותיו, נראית טכניקה זו נועזת פחות, אולם בשנות ה-40 של המאה העשרים היה בה הרבה מן החידוש וההעזה, ובעזרתה הצליח מילר להמחיש את הזיותיו של וילי לומן, ההולך ומאבד את אחיזתו בחיים. בעקבות מותו של סוכן הודבקה למילר תווית של שמאלני, והחל מעקב אחר פעילותו.

יאיר שרמן במאי

בוגר לימודים ב־American Musical and Dramatic Academy ניו־יורק. מורה למשחק באוניברסיטת תל אביב ובסטודיו למשחק יורם לוינשטיין. עבודות בימוי בתיאטרון, בקאמרי: מעשייה מגונה. הבימה וצוותא: השיעור. גשר: השחף, הכלה וצייד הפרפרים. באר־שבע: לוויה חורפית. תמונע: הבקכות. תיאטרון אלעד: המשרתות (פסטיבל "רזידזרט"). בסין: אשכבה. בית הספר למשחק בנגב "גודמן": מתאבל ללא קץ, בגדי המלך, הנסיכה איבון, המעגל, שידוכין. סטודיו למשחק יורם לוינשטיין: הנשים האבודות מטרויה, חלום של לילה בלב קיץ, הקיסר. פסטיבל תיאטרון קצר צוותא: למר וייסברג אין רגל, פרויקט 14/48. התיאטרון הערבי עברי ביפו: בובה מתנפחת. פסטיבל בת־ים לתיאטרון רחוב: בת־ים. קופרודוקציה של תיאטרון באר־שבע ולהקת המחול קמע: הענק וגנו. להקת המחול קמע: משחקים פירטיים, חלום של צעצוע. זוכה פרס קיפוד הזהב לבמאי השנה על ההצגה הבקכות. זוכה בפרסי ההצגה והבימוי הטובים ביותר בפסטיבל Kufar International מינסק על ההצגה מתאבל ללא קץ. זוכה פרס ההצגה הטובה ביותר בפסטיבל בת־ים לתיאטרון רחוב.

ערן עצמון עיצוב תפאורה

בוגר המסלול לעיצוב במה בסמינר הקיבוצים. 

פולינה אדמוב עיצוב תלבושות

ילידת מוסקבה, עלתה ב-2001. בעלת תואר שני בעיצוב ספרים. מעצבת תפאורה ותלבושות בארץ ובחו"ל. 

אפרת בן צור מוזיקה

שחקנית ויוצרת במוסיקה הישראלית. למדה בסטודיו למשחק מיסודו של יורם לוינשטיין ובאקדמיה למחול ע"ש רובין בירושלים. בוגרת הסטודיו למשחק של ניסן נתיב. 

פליס רוס מעצבת תאורה

עיצבה תאורה להצגות תיאטרון, אופרה, מחול ומיצגי אמנות בישראל, אירופה, ארה”ב, אנגליה, דרום קוריאה, יפן, ודרום אפריקה. 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תאטרון הקאמרי
0543141228 עידו פטריץ

idop@cameri.co.il

תל-אביב, שאול המלך 19

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.