איש רוח - היצע נוסף

תחום: מחול
תת-תחום:
משך זמן המופע: 50
סגנון: רב תחומי
שם הרכב:
סיווג: מופע מחול
שם המפיק: דולביט הפקות בע"מ
קהל יעד: גן - ד
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 30/08/2020

18 שנים אחרי עלייתו לראשונה של המופע הבינלאומי המצליח "אלומיניום", וארבע שנים מאז החל להופיע בגנים עם המופע המצליח "אלומינצ'יק", מעלה היוצר הרב-תחומי אילן עזריאל מופע חדש - "איש רוח". 

במופע החדש פוגשים הילדים את אילן, הילד הביישן והחולמני, שלוקח אותם למסע חווייתי בעולמו הדמיוני, וביחד הם מנסים למנוע את זיהום שקיות הפלסטיק הפוגעות בבעלי החיים ובכדור הארץ.

באמצעים שונים ומשונים מפגיש עזריאל אובייקטים דוממים עם זרמי אוויר, עד שהם משנים את צורתם, מתעופפים, הופכים ליצורים חיים וכובשים את הרחבה בסערה. לצורך כך נעזר עזריאל במגוון של מפוחי אוויר ובאלמנטים המייצרים משבי רוח. באמצעותם הוא עושה שימוש חוזר בשקיות וביריעות פלסטיק שנזרקו לפח, וגורם לילדים לראותם מזווית חדשה ומקורית.

במופע עולות נקודות למחשבה בנושא קיימות ואקולוגיה, ומשולבים בו שיתוף של הילדים וכמובן הרבה הומור וחדוות יצירה.

 

■ אורך המופע כ-50 דקות ■ המופע מתאים לילדים בגיל 3-10 ■ בשל אופיו האינטראקטיבי של המופע הוא חייב להתקיים כשהילדים יושבים בצורת ח' ■ המופע מתאים לעד 80 ילדים ויכול להתקיים בחלל הגן / הכיתה / סטודיו / ספריה / אולם ללא במהאילן עזריאל החל דרכו כרקדן בתיאטרון המחול "ענבל" ובלהקת המחול הקיבוצית, וכיוצר של מופעים בינתחומיים עמם הופיע בארץ ובעולם. הבולט והמוכר במופעיו של עזריאל הוא "אלומיניום", שהועלה לראשונה בשנת 2003 בפסטיבל ישראל בירושלים, ומאז עלה על הבמות הגדולות ביותר וזכה לשבחי הקהל והמבקרים בארץ ובעולם:

"אחת ההופעות הוויזואליות המדהימות שנראו כאן" BBC news, UK

"חוויה יוצאת מן הכלל, המציגה עבודה חדשנית ועתירת דמיון של יוצרים ומבצעים מוכשרים במיוחד" Broadway World, USA

"מופע יוצא מגדר הרגיל... הנאה צרופה" La Tribune, FRANCE

 "עוצמה והעזה שמחוללות פלאים" רות אשל, "הארץ"

"כל תמונה מצליחה להפתיע ולהדהים. אין רגע דל. לרוץ!" תקווה חוטר-ישי, "ידיעות אחרונות"

"מפגן חזותי ממדרגה ראשונה" יוסי חרסונסקי, "מעריב"

ב-2015 יצר עזריאל, בשיתוף עם קבוצת "אלומיניום" ומוזיאון המדעטק בחיפה, את תערוכת "טיוביקס" – המעברים הסודיים של החיים, שזכתה גם היא להצלחה רבה כשיותר מ-200,000 איש ביקרו בה.

לאחר מכן, התווסף לרפרטואר היצירות של עזריאל גם המופע "אלומיני במוזיאון" – מופע סוחף לכל המשפחה המציג ברחבי הארץ גם בימים אלה.

החל מ-2016 מגיע עזריאל אל גני הילדים ברחבי הארץ עם מופע היחיד שלו, "אלומינצ'יק", שזוכה לתגובות חמות ונלהבות. האינטראקציה המפרה עם ילדי הגן הולידה את הרעיון למופע החדש, "איש רוח", המיועד גם להם וגם לילדי כיתות א'-ד'.

"איש רוח" - קרדיטים:

יוצר, חולם ועף ברוח: אילן עזריאל // כתיבה: כרם מושקוביץ ולרשטיין // אפקטים מיוחדים: יובל קדם - סטודיו "גלילאו" // פסקול מוזיקלי: רפאל סופר // אביזרים: אלה קולסניק // ייעוץ אמנותי: דודו דהאן, אלה מונק-עזריאל  // קריינות: אלה מונק-עזריאל

תודה מיוחדת:

תלמידי כיתה ד' (2020) - ביה"ס נחשונים, אריאל

משפחת לזר - רוני, יפית, שני, גלי ושחר

רעיון לדיון: שומרים על הכדור

המופע "איש רוח" חושף את הילדים, בין השאר, לסוגיות הקשורות לקיימות ולשמירה על כדור הארץ.

אפשר לדבר ולהראות סרטים על זיהום כדור הארץ ועל ריבוי השימוש בשקיות הפלסטיק, שבסופו של דבר לא מתכלות ומוצאות את דרכן אל הים, שם הן פוגעות בבעלי החיים השונים ובאיכות המים.

אפשר לדבר על החשיבות של שימוש בשקיות ובאריזות מתכלות (מנייר, למשל), במקום בשקיות פלסטיק. ואם כבר משתמשים, אז חשוב שבתום השימוש יגיע הפלסטיק למיכלי המיחזור המיועדים לכך, ולא ייזרק ברחוב, בחוף או בטבע, כדי למנוע נזק לכדור הארץ ולבעלי החיים.

 

רעיון לפעילות: תיאטרון חפצים שנזרקו לאחר שימוש

במהלך הפעילות ייחשפו הילדים לטכניקות שונות שבאמצעותן אפשר להפיח חיים בחפץ מסוים - בעזרת הגוף, בעזרת מפוחי אוויר ובדרכים אחרות ויצירתיות. מדובר בחוויה שמפעילה את הדמיון ונותנת לילדים אפשרות "לצאת מהקופסה" ולחשוב קצת אחרת כשהם מתבוננים במשהו מוכר.

אחרי המופע ניתן לעשות ביחד עם הילדים סדנה של "תיאטרון חפצים" שבה הם יפיחו חיים באריזות פלסטיק שונות שכבר אין בהן צורך: שקיות ניילון, גביעים של מעדני חלב וכו' – וייצרו מופע שלם.

מפרט טכני המופע מתקיים בתוך חלל הגן או הכיתה. ;אין אפשרות לקיימו במקום פתוח. ; אילן מגיע לגן כ-15 דקות לפני תחילת המופע ;כדי להכין את השטח ולהתכונן. ;לפני כן יש לארגן את הדברים הבאים: ■ ; חיבור לחשמל ■ ; החשכת החלל ככל שניתן ■ ; סידור הכיסאות של הילדים בצורת ח ' ; ■ ; פינוי השטח בתוך ה-ח ' ; כך שיהיה נקי מכל חפץ (שולחנות, כיסאות, שטיחים וכו ' ;) שעשוי להפריע למהלך הפעילות ■ ; רצוי להפעיל מזגן כדי לצנן את החדר, מאחר שהמופע דורש פעילות פיזית. ;
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה איש רוח איריס

לינק לצפיה

המלצה איש רוח חגית

לינק לצפיה

המלצה איש רוח הדס

לינק לצפיה
דולביט הפקות בע"מ
אילן עזריאל052-4478113

ilan1azriel@gmail.com

קריית אונו,

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.