אל מעבר להר

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 45
סגנון: ארוע תאטרוני
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: מהות החיים חברה לתועלת הציבור בע"מ
קהל יעד: גן - א
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 05/01/2021

אל מעבר להר - הצגה בגני ילדים

מרכז מהותי מגיע עד אליכם עם הצגה לילדי הגן – אל מעבר להר.

מופע יחיד ייחודי המספר את סיפורה של תותי הבובה היוצאת למסע של הגשמת משאלת הלב של חברתה הטובה. במסע חווים תותי והחברים אתגרים שונים ומגלים את כוחן של אמונה עצמית, חברות ושיתוף פעולה.אל מעבר להר - הצגה בגני ילדים

מרכז מהותי מגיע עד אליכם עם הצגה לילדי הגן – אל מעבר להר.

מופע יחיד ייחודי המספר את סיפורה של תותי הבובה היוצאת למסע של הגשמת משאלת הלב של חברתה הטובה. במסע חווים תותי והחברים אתגרים שונים ומגלים את כוחן של אמונה עצמית, חברות ושיתוף פעולה.

'אל מעבר להר' היא הצגת יחיד במרכזה עומדת תותי הבובה החוגגת לחברה הכי טובה שלה יומולדת. תותי נחשפת למשאלתה של חברתה לחגוג בנוכחותם של חברים רבים וחדשים ולוקחת על עצמה להגשים משאלה זו ולשמח את חברתה ביום חגה. תותי יוצאת למסע לארץ הצעצועים כדי לקבץ חברים שיבואו לחגיגת יום ההולדת, אך נתקלת בלא מעט אתגרים בדרך. האתגרים הללו נובעים בחלקם מנסיבות חיצוניות וחלקם מחששות ופחדים אישיים. המסע אותו עוברים תותי והחברים הופך למסע של גילוי עצמי וצמיחה אישית.

תותי, הגיבורה הראשית מתחילה את מסעה כדמות שמובילה את הדרך כנגד כל הסיכויים, היא נחוות כבטוחה בעצמה, נחושה ואמיצה מאוד. אבל, לקראת סוף התהליך והמסע אנחנו מגלים שגם לה יש חששות הטבעיים, ומחשבות מגבילות, נקודות עיוורון וחוסר ביטחון עצמי. התהליכים הטבעיים הללו פוגשים את הגיבורה בסיומו של מסע מאוד מעצים כשסביבה חברים המסייעים לה לראות את הכוחות בעצמה והיא משלימה את המסע מחוזקת ומחוברת יותר.

מרכז מהותי הוא מרכז פעילות אינטראקטיבי שעוסק בהתפתחות אישית והגברת המודעות העצמית. כל אדם לעצמו וסביבתו. המרכז מספק מגוון פעילויות לילדים, נוער ומבוגרים ומזמין את כל הבאים בשעריו לחוויה של עצירה והתבוננות פנימית. ההצגה "אל מעבר להר" מאפשרת להנגיש חלק מערכי המרכז לגילאים צעירים יותר ולהתחיל להנכיח שפה מתבוננת ומודעות עצמית. דרך סיפור חווייתי אנו ממחישים עד כמה אמונה עצמית, תקשורת חיובית ושיח פנימי מחוללים שינוי משמעותי ומסוגלים לייצר מציאות חדשה.

מרכז מהותי הינו חלק מארגון מהות החיים, שפועל ללא מטרות רווח כדי לעורר את המודעות ולאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו להקשיב לקולו הייחודי, לבחור את דרכו ולחיות בשלום עם עצמו.

אל מעבר להר - בימוי: דנה דבורין | משחק: הילה צור | מחזה: יוסי כהן | מוזיקה: עידן יצחייק | תלבושות: אביה בש

בובות ואביזרים: עינת סנדרוביץ

גילאים: 4-7 | מרחב פעילות: כיתת גן, מתנ"ס או מועדונית

 

רעיונות דיון עם הילדים:

מה עזר לתותי ולחברים להגיע למסיבת יום ההולדת של חברתם?

למה הם חששו?

מי הגיבור שכי אהבתם בסיפור?

האם גם אתם פעם הצלחתם לעשות משהו שנראה לכם קשה?

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
מהות החיים חברה לתועלת הציבור בע"מ
054-6333426 קרן אור

kerenor@eol.co.il

יפו-תל אביב, שאול המלך 21

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.