התגלית של גלית כסף לא גדל על עצים - היצע נוסף

תחום: ספרות
תת-תחום: ספרות
משך זמן המופע: 45
סגנון: פרוזה
שם הרכב: מספרים ומוזיקאים
סיווג: שעת סיפור
שם המפיק: ורד יהודה
קהל יעד: גן - ג
כמות קהל מקסימלית: 35
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 17/07/2022

במפגש עם הסופרת נחשפים הילדים לתהליך ההוצאה לאור של הספר (הצגת הטיוטות השונות תחילה דף וורד => טיוטות איורים => הדפסת ספר עם כריכה רכה ללא תפירת הדפים וכו') ולאחר מכן הקראת הספר.
ספר הילדים "התגלית של גלית כסף לא גדל על עצים", בעל תו תוכן של מכון אדלר, מ
הווה שער לעולם הפיננסי וחיבורו לערכים של עשייה ונתינה, תוך הדגשת הקשר בין התנהגות הפרט כצרכן לבין הסביבה, והשפעת התנהגותו על השמירה על הסביבה (תרבות צריכה-פסולת-זיהום).
גיבורת הספר, גלית, מוצאת חפץ ליד העץ וסקרנותה מעוררת שאלות, שכל ילד וילדה רוצים לשאול על כסף. מהיכן הוא מגיע, למה הוא משמש, מתי נולד וכו'.

תכונותיה המשתקפות בעלילה מעודדות חשיבה יצירתית, דימיון, יזמות, חשיבה על הזולת והסביבה.

התשובות של אמא של גלית, לשאלותיה, מספקות ידע פיננסי ומדגישות מיומנויות והרגלים, שהם כישורי חיים. 

ניתן להזמין מפגש אחד או סדרת מפגשים. התכנים מתוך תוכנית "חינוך פיננסי ערכי" הרשומה במאגר התוכניות החיצוניות של משרד החינוך.

אוריינות ומסוגלות פיננסית הינם נדבך מהותי בכישורי החיים וחינוך פיננסי ערכי לילדים זה תהליך, שמחייב ידע וכלים לצד מיומנויות, הרגלים והתנסויות. ככל שנקדים בחינוך הפיננסי ונפתח בילדינו את ההרגלים והמיומנויות הנדרשים, כך נבטיח את הצלחתם ועצמאותם.ורד יהודה, רואת חשבון במקצועי ובשנים האחרונות מעבירה סדנאות ופעילויות לילדים והורים בנושא חינוך פיננסי.
ספר הילדים משמש צעד ראשון בכניסת הילדים לעולם הפיננסי וכן מדריך פרקטי להורים ואנשי חינוך, ליצירת דיאלוג עם הילדים.


כרואת חשבון, עסקתי בעיקר כמבקרת פנים ובמשך כעשרים שנה ייעצתי לארגונים, מוסדות, לרבות מוסדות חינוך, ולחברות גדולות מענפי המשק השונים, במטרה לייעל תהליכי עבודה, להבטיח עמידה בהוראות חוק ולצמצם חשיפה לסיכונים.

בשנת 2016 החלטתי לעזור למשפחות בהתנהלות כלכלית. בפעילותו זו נכחתי בחוסר הידע והמודעות הפיננסית של ההורים והשפעת האמור על החינוך הפיננסי של ילדיהם.

הקושי של המשפחות הזכיר לי את עברי כילדה שגדלה במחסור והחלטתי לעזור להורים ולילדים בכל הקשור לחינוך פיננסי. בנוסף, זכרתי את התרומה שקיבלתי בגיל 20 לצורך לימודי ראיית חשבון והבטחתי להעביר את זה הלאה.

לכן, פעילותי עם הילדים מחברת את החינוך הפיננסי לערכים של עשייה, נתינה ושמירה על הסביבה.

ספר הילדים שהוצאתי לאור "התגלית של גלית כסף לא גדל על עצים", שזכה בתו תוכן של מכון אדלר, מוקדש לאנשים שבזכותם השגתי את מקצועי.

ניסיוני המקצועי כרואת חשבון ובהמשך כמי שליוותה כלכלית משפחות והעבירה סדנאות לאלפי ילדים, ביחד עם ניסיוני האישי כילדה שחוותה מחסור וקיבלה תרומה גורלית, מאפשרים לי להעניק ערך רב להורים ולילדים ולהציג את החינוך הפיננסי באור אחר, ערכי.

פרטים נוספים על פעילותי בכלל ועל חינוך פיננסי פרקטי, בפרט, ניתן לקרוא בבלוג שבאתר - חינוך פיננסי לילדים .

ספר הילדים "התגלית של גלית כסף לא גדל על עצים", בעל תו תוכן של מכון אדלר, מהווה שער לעולם הפיננסי וחיבורו לערכים של עשייה ונתינה, תוך הדגשת הקשר בין התנהגות הפרט כצרכן לבין הסביבה, והשפעת התנהגותו על השמירה על הסביבה (תרבות צריכה-פסולת-זיהום).
גיבורת הספר, גלית, מוצאת חפץ ליד העץ וסקרנותה מעוררת שאלות, שכל ילד וילדה רוצים לשאול על כסף. מהיכן הוא מגיע, למה הוא משמש, מתי נולד וכו'.

תכונותיה המשתקפות בעלילה מעודדות חשיבה יצירתית, דימיון, יזמות, חשיבה על הזולת והסביבה.

התשובות של אמא של גלית, לשאלותיה, מספקות ידע פיננסי ומדגישות מיומנויות והרגלים, שהם כישורי חיים. 

ספר הילדים "התגלית של גלית כסף לא גדל על עצים", בעל תו תוכן של מכון אדלר, משמש כמדריך פרקטי להורים ולמורים לחינוך פיננסי ערכי, וכולל מידע והצעות לפעילויות, בעזרתם ניתן לבנות מערכי שיעור חווייתיים.

לקראת המפגש ניתן לשוחח עם הילדים על כסף, לצייר מטבעות, לגזור מטבעות הנהוגים כיום בישראל, לייצר קופת חיסכון מחומרים ממוחזרים, להכין עץ מטבעות וכו'.

 

מפרט טכני רצוי מקרן ומסך. לא חובה.
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה 3

לינק לצפיה

המלצה2

לינק לצפיה

המלצה1

לינק לצפיה
ורד יהודה
0524777752

vered.yehuda@gmail.com

הרצליה, לסקוב חיים 3

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.